Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

@yusuf Aaa, faktycznie, już kojarzę. No super, że zegarek, tudzież jego elementy zostały wymienione na nowe. Teraz pozostaje radocha z użytkowania. Niech się nosi. A może niebawem coś zmodujesz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się nosi. A może niebawem coś zmodujesz? ;)

Dzięki, a skąd takie domysły? :)

 

Na razie jak wrócił cały i zdrowy, to chwilę go zostawię z negatywie, bo mi się zwyczajnie podoba, a jak mnie już zacznie męczyć jego (nie)czytelność, to pewnie usiądę do dłubania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podejrzewam że temat był tu wałkowany.

Chodzi o problem z alarmem w zegarkach casio. Ginie dzwięk alarmu.Na youtubie znalazłem film jak jegomość wkłada kawałek drucika w miejsce sprężynki i dzwięk wraca. Metodę wypróbowałem na sędziwym zegarku casio g740d i pięknie zadziałało. To samo chciałem zrobić z modełem efa 119.Dzwięk wrócił ale dekielek musi lekko odstawać i wtedy brak szczelności.Po dokręceniu dekielka dzwięk ginie. Ma ktoś patent na tą przypadłość.Dlaczego dzwięk ginie po dokręceniu dekielka?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pazi1980 A nie prościej wstawić oryginalną sprężynkę? Pewnie wystarczy oczyścić utleniony nieco styk na płytce drukowanej i dźwięk powinien wrócić. Koszt nowej sprężynki raczej nie przekroczy 5zł.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko można "ulepić" sprężynkę z folii aluminiowej.

Sprężynka jest ok. Problem w tym że przy niedokręceniu dekielka jest dzwięk, a przy dokręceniu dzwięk ginie. Myślałem że z tym drucikiem chodzi o to że po jego włożeniu w sprężynkę będzie on wypychał trochę dekielek pomimo jego solidnego dokręcenia. Ale w przypadku zegarka efa119 nie działa to rozwiązanie.Przy niedokręconych 2 śrubkach górnych dekielka dzwięk wraca. ???

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pazi1980 Wygląda na to, że coś w układzie jest lekko skrzywione i sprężynka oprócz głośniczka dotyka też do masy, stąd zanikający dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pazi1980 Wygląda na to, że coś w układzie jest lekko skrzywione i sprężynka oprócz głośniczka dotyka też do masy, stąd zanikający dźwięk.

Dzięki za pomoc ! Faktycznie sprężynka przeginała się w stronę metalu. Wystarczyło ją trochę spłaszczyć i przegiąć w stronę plastiku dociskając dekielkiem.Teraz jest ok. Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc ! Faktycznie sprężynka przeginała się w stronę metalu. Wystarczyło ją trochę spłaszczyć i przegiąć w stronę plastiku dociskając dekielkiem.Teraz jest ok. Pozdrawiam serdecznie

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

dddedc32b063c90959e733a1b3b3d4b3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo dobrze Tomku.

Filmik opublikowałeś 24.01.2019r. a na prezentowanym zegarku data 25.01.2019r.

Podróżujesz w czasie?  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło bardzo dobrze Tomku.

Filmik opublikowałeś 24.01.2019r. a na prezentowanym zegarku data 25.01.2019r.

Podróżujesz w czasie? :P

Tyyyy no - faktycznie! Ale jakim cudem? Film nagrywałem dokładnie tak, jak widać na zegarku, potem szybki montaż i kompilacja (co najmniej pół godziny), a następnie wrzuta ponad 2GB filmu na YouTube (kolejne od pół godziny do godziny, jak już spałem).

Jedynym wyjaśnieniem może być to, że YouTube daty wrzucenia filmu nie bierze z czasu lokalnego, tylko np. ze strefy czasowej ze Stanów i dlatego tak jest? To chyba jedyne logiczne wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich, mam pytanie, otóż orientujecie się może jaką dobrać średnicę szkiełka hartowanego ochronnego do mojego Casio Edifice EFV-550 DY? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecicie jakąś sprawdzoną folię polaryzacyjną do modów lcd? Ostatnio kupiłem... z klejem nie po tej stronie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, 

czy ktoś może potwierdzić pewne działanie w Kingu GX-56? Otóż po włączeniu automatycznego podświetlenia i następnie wykonaniu testu wyświetlacza (3 przyciskami), automatyczne podświetlenie się wyłącza. Czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to normalne.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a już się bałem, że może coś serwis sknocił.

 

Swoją drogą to dziwne, bo innych funkcji automatycznie nie wyłącza, oszczędzanie energii i dst pozostaje bez zmian.

Edytowane przez yusuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie, jako kolekcjoner rusków mam prośbę o pomoc w temacie casio :)

Czy do zegarka ze zdjęcia można dokupić bezel i jak go znaleźć?? Będę wdzięczny za pomoc.post-68064-0-88800200-1549344725_thumb.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

Czy do zegarka ze zdjęcia można dokupić bezel i jak go znaleźć??(...)

A jaki to dokładnie model? Masz to wycechowane na dekielku. Nazwa modelu zaczyna się prawdopodobnie od liter AE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil ze zdjęcia myślę, że ten zegarek nie ma bezela wymiennego.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to dokładnie model? Masz to wycechowane na dekielku. Nazwa modelu zaczyna się prawdopodobnie od liter AE.

dzięki za info, zegarek dopiero do mnie idzie więc na razie nie wiem :)

Enkil ze zdjęcia myślę, że ten zegarek nie ma bezela wymiennego.

Szkoda by było, myślałem o założeniu czegoś ponad szkiełko, bo obecnie jest ponad resztą koperty a więc pierwsze do uszkodzeń.

Ed.

W takim razie może da się założyć tą osłonę ze stalowego drucika? (nie wiem jak to się nazywa ;) )

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przebieranek najlepsze są G :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to tylko cała koperta :) raczej groszowe sprawy, ok 50 zł

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.