Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Dzień dobry,

 

będę Wam bardzo wdzięczny za wskazanie miejsca, gdzie kupię bransoletę do MTG-G1000 jak niżej. Jak widać "wylatał" mi trzpień zatrzaskujący, sam nie potrafię znaleźć.

Napisz na priv, postaram się pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Przymierzam się do wymiany koperty w moim dosyć styranym życiem casio w-213 (wiem że te zagarki są tanie itp. sentyment każe mi go odnowić;) ) i po odkręceniu dekielka okazało sie że uszczelka jest mocno zabrudzona. Szukałem innej ale niestety nie znalazłem. Stąd pytanie. Jak i czym umyć uszczelkę i czy podczas wkładania uszczelki trzeba użyć jakiegoś smaru silikonowego czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę zamocz w letniej wodzie z płynem do mycia naczyń możesz zostawić na kilkanaście minut niech brud dobrze nasiąknie później bez problemu ściągniesz brud palcami z uszczelki.

W trakcie czyszczenia uszczelki staraj się jej nie rozciągać bo dość łatwo ją można rozciągnąć a później wielkością nie będzie pasowała w swoje miejsce.

Uszczelkę można i warto zwilżyć smarem przeznaczonym do tego celu (smar-silikon do uszczelek). Jeśli miałbyś dolny dekiel "screwbacka"  czyli dekielek wkręcany w kopertę to obowiązkowo trzeba smarować bo na sucho to często gęsto można "podwinąć" uszczelkę. 

W twoim przypadku gdzie dekiel jest tylko dociskany 4 śrubkami po obwodzie a nie wkręcany sam smar na uszczelce nie ma dużego znaczenia no chyba tylko po to by smar - silikon zakonserwował uszczelkę na kolejne lata

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelkę zamocz w letniej wodzie z płynem do mycia naczyń możesz zostawić na kilkanaście minut niech brud dobrze nasiąknie później bez problemu ściągniesz brud palcami z uszczelki.

W trakcie czyszczenia uszczelki staraj się jej nie rozciągać bo dość łatwo ją można rozciągnąć a później wielkością nie będzie pasowała w swoje miejsce.

Uszczelkę można i warto zwilżyć smarem przeznaczonym do tego celu (smar-silikon do uszczelek). Jeśli miałbyś dolny dekiel "screwbacka" czyli dekielek wkręcany w kopertę to obowiązkowo trzeba smarować bo na sucho to często gęsto można "podwinąć" uszczelkę.

W twoim przypadku gdzie dekiel jest tylko dociskany 4 śrubkami po obwodzie a nie wkręcany sam smar na uszczelce nie ma dużego znaczenia no chyba tylko po to by smar - silikon zakonserwował uszczelkę na kolejne lata

Dziękuję za podpowiedź. Mi chodzi w głównej mierze o zachowanie uszczelki w jak najlepszej kondycji przez jak najbardziej dłuższy czas. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po lekturze forum, wiem już, że to raczej niemożliwe, ale zapytać nie zaszkodzi.

 

Czy ktoś orientuje się czy jestem jeszcze w stanie dostać gdzieś bezel do modelu DW-5600C-9CV ?

 

Zegarek dostałem jako prezent komunijny w 1993 roku, jakieś 7 lat temu rozleciał się bezel i używałem go jako woła roboczego podczas  prac fizycznych, czy robieniu czegoś przy aucie przez co dość mocno się zniszczył. W tym roku postanowiłem go rewitalizować, na tyle na ile to możliwe.

 

Tak zegarek wyglądał przed całym procesem.

 

 

55e3d60ee4004fea.jpg

522a4bf3a4f95688.jpg

 

Szkło oddałem do polerowania na Zwycięzców w Warszawie i wyszło super. Niestety przy wykręcaniu śrubek od bezleka, jedna z nich się ułamała....

Na allegro znalazłem cały zestaw pasek z bezelem do 5600e, i o ile da radę go dopasować pod względem przycisków tak, pomiędzy szkłem a bezelm zostaje ok 1mm szczelina. Zwróciłem więc zestaw, znalazłem oryginalny pasek do tego modelu, brakuje mi jeszcze bezela. Czy jest jeszcze szansa gdzieś go trafić ?

Edytowane przez Crockett84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień też uszczelkę dekla jak tego nie robiłeś.

Ile zaplaciłes za polerkę?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Powie mi ktoś jak zresetować mój zegarek?

Ponieważ sam wymieniłem baterię, po wymianie na ekranie jest napisane "Open", jak to ogarnąć, pomożecie? :)

Model GA 1100, na bateriach była nalepka "After battery replacement, contact AC with (-) using tweezers. UP(+)

post-96032-0-90397100-1563979011_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkt AC masz oznaczony strzałką, musisz go zewrzeć na chwilę z masą, czyli dowolnym punktem tej srebrnej blaszki przykrywającej cały moduł. Jeśli po zwarciu na wyświetlaczu pojawi się 12:00:00, to znaczy, że reset przeprowadziłeś prawidłowo. OPEN na wyświetlaczu wyświetla się dlatego, że jest otwarty dekielek. Jak przykręcisz dekielek z powrotem (zwróć uwagę, żeby przykręcić go we właściwą stronę), dwie złote sprężynki zostaną zwarte przez blaszkę od wewnątrz dekielka, a napis OPEN zniknie i zegarek zacznie normalnie działać.

 

Jakby pojawiły się jeszcze jakieś problemy, to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie resetowałem go na razie, ale samo przykręcenie blaszki nic nie daje, dalej wyświetla "open".

Tą częścią w czerwonym kółku przykręcam na złote sprężynki.

https://s6.ifotos.pl/img/IMG201907_qseensw.jpg

https://s6.ifotos.pl/img/IMG201907_qseenss.jpg

Udało się, za 10x załapał :D

post-96032-0-41328900-1563989674_thumb.jpg

Edytowane przez Krymal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Po lekturze forum, wiem już, że to raczej niemożliwe, ale zapytać nie zaszkodzi.

 

Czy ktoś orientuje się czy jestem jeszcze w stanie dostać gdzieś bezel do modelu DW-5600C-9CV ?

 

Zegarek dostałem jako prezent komunijny w 1993 roku, jakieś 7 lat temu rozleciał się bezel i używałem go jako woła roboczego podczas  prac fizycznych, czy robieniu czegoś przy aucie przez co dość mocno się zniszczył. W tym roku postanowiłem go rewitalizować, na tyle na ile to możliwe.

 

Tak zegarek wyglądał przed całym procesem.

 

 

 

 

 

Szkło oddałem do polerowania na Zwycięzców w Warszawie i wyszło super. Niestety przy wykręcaniu śrubek od bezleka, jedna z nich się ułamała....

Na allegro znalazłem cały zestaw pasek z bezelem do 5600e, i o ile da radę go dopasować pod względem przycisków tak, pomiędzy szkłem a bezelm zostaje ok 1mm szczelina. Zwróciłem więc zestaw, znalazłem oryginalny pasek do tego modelu, brakuje mi jeszcze bezela. Czy jest jeszcze szansa gdzieś go trafić ?

 

Obiecałem, że jak skończę to wrzucę zdjęcia.

 

Wiem, że to trochę profanacja, ale do póki nie trafi mi się gdzieś bezel wraz z paskiem (te widziałem, że są dostępne) to będzie musiało być w ten sposób.

 

Pasek i bezel od 5600e, więc przy bezelu jest od góry delikatna szpara (zastanawiam się nad jakąś domową samoróbką żeby wypełnić tą przestrzeń), ale i tak jest 100 razy lepiej jak było, a zegarka ze względu na wartość sentymentalną, nie chce się pozbywać.

 

I tak jest 100 razy lepiej niż było :)

 

596a98286eb33dc8.jpg

519d1291ca3538d5.jpg

77ec9d8e9599197d.jpg

0f98abf76fbff390.jpg

cfb966420dc520ee.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyszło.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz problem z zakupem paska i bezela, skoro dostales namiary?

Od siebie dodam ze możesz takze kupić od "brazylijczyka" bezposrednio przez fb na watches.br


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was zajmuje się może polerką szkła w G?

Poszło PW

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło oddałem do polerowania na Zwycięzców w Warszawie i wyszło super.

A jaki numer?

No i uszczelki do przyciskow tez wymieniasz? Gdzie zamawiasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś od jakiego modelu śrubki będą pasować na długość do GD-350 po zdjęciu skrzydełek? Teraz niezbyt ciekawie to wyglada.

9d6ca91121583ef5485bd83bd9caaf61.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki numer?

No i uszczelki do przyciskow tez wymieniasz? Gdzie zamawiasz?

 

Nie da się kupić samych uszczelek. Ale pasują od współczesnego DW-5600E. Przyciski są ogólnodostępne np. na allegro ok. 10 zł/sztuka. Niemniej ja nie wymieniałem w żadnym staruszku jak trzymał szczelność.

Dodam, że całe przyciski także pasują poza przyciskiem A (lewy górny).


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej na allegro.

Najlepiej ocenić stan uszczelek przycisków. Ale one zawsze są w dobrej kondycji, czasami mogą być trochę zniekształcone ale i tak nieporównywalnie lepiej się trzymają od uszczelek dekla.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie ocenie bo w zyciu sie takim uszczelkom nie przygladalem. To juz wole wymienic.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa lepsze i gorsze baterie (w obrebie tego samego modelu)?

Po 20 latach chyba zmienie wreszcie baterie w g-shock dw-5600.

Ktorych marek bateriowych unikac?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ponieważ do tej pory zajmowałem się raczej mechanicznymi zegarkami  niż innymi, liczę na Waszą pomoc.

Kupiłem używany Casio Wave ceptor WVA-220, moduł 4378. Sprzedający opisał go jako "100% działający, bateria do wymiany". I teraz pojawia się pytanie: jaka batreria powinna iść do tego zegarka? W internetach nie znajduję żadnych informacji, może Wy pomożecie? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.