Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś nie zalega może przycisk jaki był montowany w DW6600? Taki szary/czarny bez literki G?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ponieważ do tej pory zajmowałem się raczej mechanicznymi zegarkami  niż innymi, liczę na Waszą pomoc.

Kupiłem używany Casio Wave ceptor WVA-220, moduł 4378. Sprzedający opisał go jako "100% działający, bateria do wymiany". I teraz pojawia się pytanie: jaka batreria powinna iść do tego zegarka? W internetach nie znajduję żadnych informacji, może Wy pomożecie? 

OK, poradziłem sobie, idzie pastylka 1616, 1620 chyba też się zmieści. Ruszył, złapał radio, ustawił się - poza sekundnikiem analogowym. Sekundnik jest martwy, wcale nie przesuwa się, ani przy regulacjach, ani normalnie przy wskazywaniu godzin. Jakiś reset jest potrzebny? A może jednak zegarek jest częściowo niesprawny? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie ocenie bo w zyciu sie takim uszczelkom nie przygladalem. To juz wole wymienic.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sprawdzam allegro ale tam jakos tych uszczelek nie widac.

jeszcze jedno pytanie - jakie sa symbole baterii do DW-5600C

Czy to to samo co do obecnych 5600?

A moze ktos polecilby jakiegos zegarmistrza w Warszawie ktoryby uczciwie sprawdzil stan tych uszczelek i w razie potrzeby zamowil droga sluzbowa i wymienil?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam allegro ale tam jakos tych uszczelek nie widac.

jeszcze jedno pytanie - jakie sa symbole baterii do DW-5600C

Uszczelkę masz tu https://www.swiatzegarkow24.pl/produkty/3648-oryginalna-uszczelka-wieczka-casio-dw-5000-dw-5200-dw-5400-dw-5600-dw-5700-mdv-501-msy-700-mtd-1057-swc-05-ww-5100.html

Bateria idzie zależnie od modułu : CR2320 dla 691 i CR2016 dla 901.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taka uszczelke to juz kupilem. Mi chodzi o uszczelki do przyciskow.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama uszczelka do przycisków nigdy nie występowała , tylko z przyciskiem a te do 5600C to towar deficytowy i praktycznie nie osiągalny. Pozostaje jedynie szukanie czegoś o identycznych wymiarach na zasadzie chybił-trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E a jakis czas temu ktos pisal ze uszczelki (i cale przyciski) od nowych 5600 pasuja i sa dostepne na allegro.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E a jakis czas temu ktos pisal ze uszczelki (i cale przyciski) od nowych 5600 pasuja i sa dostepne na allegro.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja pisze w odniesieniu do oryginalnych elementów do 5600C a nie ewentualnych zamienników. Być może te współczesne przyciski od kostek pasują (poza ADJUST) , ale tu też sama uszczelka nie występuje jako osobny element (te współczesne przyciski też masz dostępne w sklepie z którego wcześniej linkowałem https://www.swiatzegarkow24.pl/produkty/4246--przycisk-funkcji-casio-dw-5600-oryginal-.html ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa - po co mi 3 nowe uszczelki skoro woda i tak wleci czwarta? A dlaczego ‘adjust’ nie bedzie pasowac?

Tak czy siak bez specjalisty casiowego sie nie obedzie :-(

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam na zbyciu trochę przycisków od nowych kostek 5030 ;)


Razem z uszczelkami rzecz jasna. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaz poszukuje kogos ktoby w Warszawie obejrzal tego mojego 5600 i ocenil stopien zuzycia uszczelek/przyciskow.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś mam na zbyciu trochę przycisków od nowych kostek 5030 ;)

 

Razem z uszczelkami rzecz jasna.

Maciek uszczelki przycisków od 5030 różnią się od tych w 5600E. A do 5600c potrzebne są własnie takie.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek uszczelki przycisków od 5030 różnią się od tych w 5600E. A do 5600c potrzebne są własnie takie.

 

Czyli w 5600C są takie same uszczelki jak 5600E?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to 1:1 ale na pewno pasują zarowno uszczelki jak i przyciski z 5600E do 5600c, poza przyciskiem A (Adjust).


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie uszczelki też mam w takim razie.  :)

 

Czemu ten przycisk Adjust nie pasuje?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu ten przycisk Adjust nie pasuje?

W 5600C jest on mniejszy.

post-109016-0-01422600-1568925577_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A te przyciski na tyle pasuja do 5600c ze on wciaz bedzie wodoszczelny?

 

2. A co z tym czwartym przyciskiem. Czy tutaj pasuje od czegos? A jesli nie to moze cala ta operacja wymiany nie ma sensu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Takie uszczelki też mam w takim razie. :)

 

Ale co z tego skoro dziwaczysz przy probie nawiazania kontaktu?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas wizyty u znajomego dostałem czy tam wycyganiłem :P zegarek GS-1150. Kolega nabył go jako nowy dawno temu. Niestety zaczął się rozładowywać, szkło strasznie się porysowało, oraz koperta. Niestety grzebał w środku i zgubił uszczelkę, poza tym porysował dekiel bo otwierał nożyczkami. Zegarek też nie wydaje dźwięku. Plus jest taki że zmienił wszystkie gumy i śrubki na nowe, a potem zegarek leżał w szufladzie ze dwa lata. Ja go wystawiłem na balkon i ożył nawet :-) Tak myślę czy jest możliwość przywrócenia go do działania? Kopertę, bo mam doświadczenie w automatach na pewno można poddać szlifom, szkło pewnie też dostanę w takim wymiarze. Ale kumpel twierdził że baterie nie dostępne już. Co myślicie da się?

Patrzyłem te zegarki były robione dawno temu, ale plus że w stali i mały rozmiar przez co wygodny

 

Edit on nie ma podświetlenia :-(  szkoda i chyba jednak nie warto

IMG9182jp_qsashsr.jpgIMG9183jp_qsashss.jpgIMG9184jp_qsashsq.jpg

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmala absolutnie warto -tym bardziej, że za free ! Daj mu trochę czasu na naładowanie. Szkło, uszczelki bez problemu znajdziesz u pana Adama ( nawet Ci wymieni). Ogarnij ģo i niech się dobrze nosi - to super zegarek!

Jeszcze jedno- on ma akumulator , nie baterie

Edytowane przez laryngoskop

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta i szkło do polerki.

Pasek, bezel, sruby mocujace pasek, uszczelke dekla i akumulator wszystko dokupisz bez problemu.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info  :)  na razie zegar leży na parapecie i się spokojnie ładuje, bo pogoda jest jaka jest. Potem będę myślał co dalej. Fakt spojrzałem teraz na allegro szkło i uszczelki są  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto to jest Pan Adam?

 

Adam Łępa "Świat zegarków"

Zmieniał szkiełko w moim Giezie - super kontakt , cierpliwość , zrozumienie

Edytowane przez laryngoskop

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.