Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Z kopertą raczej nic się nie zrobi, chyba że polerka na błysk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kopertą raczej nic się nie zrobi, chyba że polerka na błysk :P

A co to za problem wyszczotkować lub wypiaskować? Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem wyszczotkować lub wypiaskować?

Wysyłałem kiedyś fotki gieza do firmy co zajmuje sie renowacja odp, że nie da sie nic z tym zrobić, tzn przywrócić fabryki. Piaskowanie czy na błysk to wiadomo ale jak to będzie wyglądać...

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyalelam kiedyś fotki gieza to jakiejś firmy co się zajmuje renowacja i odp, ze się nie da nic z tym zrobić, tzn przywrócić fabryki. Piaskowanie czy na

bkysk to wiadomo ale jak to będzie wyglądać...

Poza tym imo traci charakter.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wciaz szukam namiarow na niedrogiego ale uczciwego specjaliste z Warszawy ktoryby zerknal na uszczelki przyciskow w moim zakrecanym DW5600 i je ewentualnie wymienil. Przy okazji i baterie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez T Atomicus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś "kostka" która ma mocowany pasek na śruby a nie teleskopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś "kostka" która ma mocowany pasek na śruby a nie teleskopy

Cała seria GMW-B5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam gw=6900 biały już sporo przeszedł chciałbym odnowić zmienić pasek, beze, wypolerować szkiełko, polecicie jakis sklep i coś do spolerowanie szkiełka pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tlenek ceru do polerki z Allegro. Pasek i bezel z Zibi, swiatzegarkow24.pl lub również Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo podobnie cenowo profesjonalne polerowanie w polecanym tu zakladzie na Zwyciezcow 11 w Warszawie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim, koledzy poproszę o pomoc - gba 800 wymieniam bezel i pasek, bezel bez problemu zszedł ale nie wiem jak pasek zdjąć? ktoś coś pomoże będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim, koledzy poproszę o pomoc - gba 800 wymieniam bezel i pasek, bezel bez problemu zszedł ale nie wiem jak pasek zdjąć? ktoś coś pomoże będę wdzięczny

Od spodu zegarka masz takie skrzydełka ze szczelinami. W szczelinę wkładasz mały płaski wkrętak i przesuwasz czubek teleskopu do wewnątrz. Od razu mówię, że zdjąć to pikuś - dużo większym czelendżem będzie to z powrotem założyć. Zadanie dla cierpliwych i nienerwowych. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam ubranka do DW 8800. Stare się rozsypało. Może ktoś posiada zbędne, w przyzwoitym stanie? Gotówka lub wymiana na inne casio vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam ubranka do DW 8800. Stare się rozsypało. Może ktoś posiada zbędne, w przyzwoitym stanie? Gotówka lub wymiana na inne casio vintage.

Z serii dw 9xxx przypasuje.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1:1?[/quote

 

Wyglada na to,że koperta jest taka sama,.nie jestem tylko pewien czy przycisk podświetlenia jest taki sam jak w dw 9xxx - jeżeli nie przypasuje to zamienisz/majster zamieni przyciski.

Jaki kolor potrzebujesz?

Edytowane przez laryngoskop

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana baterii w 6930C. Wytrzymała jakieś 6-7lat. Objawy: od kilku miesięcy słabe podświetlenie, dziś w nocy sam się zresetował.
Fabrycznie siedział Panasonic. Bateria wymieniona, uszczelka nasmarowana. Koszt 1zł.


JIuJjx5.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelek i sprężyn przycisków DW-5000c 240.

Uszczelki i sprężyny zdjęte z przycisków z DW-5600e, potraktowane olejem silikonowym.

Stare uszczelki były w dobrym stanie ale wymieniłem prewencyjnie. Sprężyny nie były już elastyczne tak jak powinny.

Uszczelka dekla także przesmarowana olejek silikonowym.

Teraz test szczelności i można się kapać.

 

Żaden seger nie zaginął w akcji :-)

 

2f068b1875971ee64902b23ff92f5ffe.jpg2aff5331404fe0f859eed3865314083b.jpgc55315ee170edac48625c83ec9339a44.jpg24ff1476d7fd7c563e46fbb2d6c3212c.jpg47e94c7893ae0b2bbefa775e3d33fd4f.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerkę mam w planach od kiedy go kupilem pare lat temu ale nie mam kiedy dotrzec do majstra od polerki.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Casio EF-324 z mechanizmem Miyota 6P09, w którym przestała działać tarcza z nazwami miesięcy. Nie chcę oddawać zegarka do serwisu ze względu na jego niską wartość i wolałbym usterkę usunąć samemu.   Może ktoś orientuje się czy ten mechanizm jest rozbieralny?

post-107873-0-32075400-1574945120_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.