Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnimi czasy zachorowałem na g-shocki i w moje ręce wpadł wymęczony gls5500p7. O ile koperta, jest w bdb stanie, to bezel i pasek przydałoby się wymienić i tu pojawia się pytanie, czy ktoś orientuje się, czy bezel z modeli dwd/g/gw... jest zamienny z tym od gls? Nie ukrywam, że biel średnio mi odpowiada, jeśli nie, trudno, ugotuję zupę z rit dye i g-shocka:p

Edytowane przez dzyndzl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnimi czasy zachorowałem na g-shocki i w moje ręce wpadł wymęczony gls5500p7. O ile koperta, jest w bdb stanie, to bezel i pasek przydałoby się wymienić i tu pojawia się pytanie, czy ktoś orientuje się, czy bezel z modeli dwd/g/gw... jest zamienny z tym od gls? Nie ukrywam, że biel średnio mi odpowiada, jeśli nie, trudno, ugotuję zupę z rit dye i g-shocka:p

Tak, jak najbardziej, bezele i paski, jak i osłony przycisków są między tymi modelami współzamienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej, bezele i paski, jak i osłony przycisków są między tymi modelami współzamienne.

Dzięki wielkie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerkę mam w planach od kiedy go kupilem pare lat temu ale nie mam kiedy dotrzec do majstra od polerki.

 

To może majster dotrze do Ciebie, daleko do siebie w sumie nie mamy ;)

Wypadało by się w końcu spotkać. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach upadającej jakości i umiejętności serwisów, za to rosnących ich kosztów, uważam że każdy kompetentny Kolega powinien być tu ujawniony i respektowany :)

Dlatego chciałem pochwalić się rześkim dziadkiem wszystkich protreków. Kupiłem go kiedyś w ciemno, niestety sensor komunikował ERROR a wymiana baterii nie pomogła. Serwis wzruszył ramionami....

 

Kolega Przemek @przemekw podjął się zadania, otworzył, wyczyścił sensor, polutował gdzie trzeba i .. śmiga

post-31273-0-48409000-1580389198_thumb.jpg

post-31273-0-93452800-1580389305_thumb.jpg

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalega może komuś sensor do Romka? Pisać na PW na pewno sie dogadamy ;)


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-30402-0-07875700-1581954845_thumb.jpg

 

Witam

 

Co prawda pisałem już w innym dziale ale temat dość przykry więc napiszę i tutaj. Rangeman mojego kolegi uległ uszkodzeniu. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę gdzieś kupić taki korpus(obudowę)? Chyba, że komuś zalega w szufladzie, choć w to wątpię, to proszę o kontakt. Model zegarka : 

GPR-B1000-1B (GPR-B1000-1BER)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się ożywić starego roboczego dziada ,CASIO EDIFICE EF-539D-1AVEF,Odpadła po kilku latach koronka i nie działa można cos zaradzić.?u mnie nie ma normalnego zegarmistrza

post-58487-0-77359500-1582348091_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek już się chyba skończył...


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edek do hasioka, Ty se spraw Dźisioka :) Jemu nie straszne będą trudy na placu budowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam dzisioka ,pomyślałem,że małym kosztem wymiana koronki z wałkiem i będzie hulał ,podesłał bym komuś jak by miał taką cześć za nieduże pieniążki i chciało się zerknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dział techniczny to właściwe miejsce, jak nie - podpowiedzcie gdzie przekierować pytanie.

Ad rem

Podczas ostatnich wakacji pozwoliłem sobie popływać trochę w morzu z G-Shockiem na nadgarstku. Efektem tego jest zestaw białych kropek na kopercie i pasku, pewnie sól. Na zdjęciu widać na przykład nad napisem RESET czy obok guzika ALTI...

Czy znacie sposób żeby się ich pozbyć?

Żeby nie było - oprócz morza były też górki ;)

04c8952f46b57521d69b52c02bf2f213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mi wiadomo, sól rozpuszcza się w wodzie. Spróbuj ciepłą wodą z octem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmieniał kolor napisów na bezelu?
Jaka farba będzie najlepsza? Lakier do paznokci da radę czy wejdzie w reakcję z bezelem i go uszkodzi?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akrylowa najlepiej, w razie co, można później wykałaczką wydrapać spokojnie.

Ja używałem modelarskich Vallejo, Citadel.

Edytowane przez Puncur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tych modelarskich.
Jaką techniką malowałeś? Delikatnie wykałaczką/igła wypełniałeś napis czy zalewałeś całość, a potem jakoś ścierałeś nadmiar?
Wiesz może czy rozcieńczalnik do farb modelarskich jest bezpieczny dla bezela/paska?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienkim pędzelkiem i nadmiar ścierałem od razu po pomalowaniu szmatką/papierem.

Niestety nie sprawdzałem nigdy, jak rozcieńczalnik działa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie chcę powielać wątków, dlatego tutaj tylko przeklejam. Potrzebowałbym pomocy tak jak opisałem w tym wątku:

 

będę wdzięczny za podpowiedzi. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł w cyfrowych G da się jakoś wyregulować pod kątem prawidłowego chodu ? Chodzi mi o kostki (zarówno z modułem 1545 i 3229) , trafiały już mi się takie które znacząco spieszyły (nawet 1sek. na dobę) , w przypadku nowych to nie problem - reklamacja ale zastanawiam się czy jest jakiś ratunek dla starszych egzemplarzy czy niestety trzeba się nauczyć z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba we wszystkich G jest śrubka do regulacji chodu, więc możesz wypróbować swoją cierpliwość ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta ?

 

IMG_20200520_084055.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , będę się z tym bawił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile czasu i ile kręcenia zajęło Ci wyregulowanie :) P.S. Chyba nie ma sensu na ten czas zakręcać dekla.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.