Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie raczej długotrwały proces na egzemplarzu właściwym wdrażany z doskoku (w miarę wolnego czasu). Na razie wykonałem próbę testową na roboczej kostce - 1/4 obrotu w lewo i późni ok. 1sek. w ciągu ok 12h , tak więc rozwiązanie jest ale będzie wymagało czasu (i cierpliwości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli charakterystyka zmian jest liniowa, to można to bardzo szybko ustawić. Znajdź dwa punkty: na "+x" i na "-x", zapamiętując jednocześnie pozycje śrubki i z proporcji sobie znajdziesz punkt "0". Oczywiście im dłuższe pomiary, tym dokładniej będziesz znał daną odchyłkę. Zresztą, co będę tłumaczył. Na pewno wiesz, o co chodzi :) 

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ugryźć temat już wiem , pacjent i narzędzia również są ,  problem w tym , że "doctor" cierpi na notoryczny brak wolnego (i spokojnego)  czasu . Szykuje się zabieg jak w NFZ - z odłożonym terminem wykonania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przystępujemy do operacji - pacjent na stole .

IMG_20200522_210436.jpg

 

EDIT

Operacja się powiodła - pacjent przeżył , teraz pozostaje obserwować wyniki.

IMG_20200522_211538.jpg

Edytowane przez GTB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

mam pytanie czy istnieje model Casio, który pokazywałby dwa czasy jednocześnie ( UTC, czas lokalny), pokazywałby datę najlepiej całą do tego byłby sterowany radiem? Mogły posiadać także solar. 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli może być wskazówkowy, to nie ma problemu: GWR-B1000, MTG-B1000, GW-3000, GW-3500, nawet leciwy Giez. Z digitali G-7700/7710, ale nie ma zdaje się radia, GW-9300 wyświetla w górnym okienku datę, lub godzinę drugiej strefy, ale wystarczy lewy górny przycisk i naprzemiennie można te wartości zmieniać na wyświetlaczu. To tak na szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, clusca napisał:

GW-9300 wyświetla w górnym okienku datę, lub godzinę drugiej strefy, ale wystarczy lewy górny przycisk i naprzemiennie można te wartości zmieniać na wyświetlaczu.

Nie wiem jak to jest rozwiązane w cytowanym modelu , mój MTG-M900 ma też tą funkcję ale jest dość nie czytelna. Obydwie wartości wyświetla w tym samym formacie i szybko zginąłem czy to 24 - maj czy 5- 24 drugiego czasu. Przynajmniej u mnie nie jest to jednoznacznie oznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, spoxx2006 napisał:

Cześć Panowie,

mam pytanie czy istnieje model Casio, który pokazywałby dwa czasy jednocześnie ( UTC, czas lokalny), pokazywałby datę najlepiej całą do tego byłby sterowany radiem? Mogły posiadać także solar. 

Sprawdź ae3000 ale nie ma radia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, andrzejp1242 napisał:

Nie wiem jak to jest rozwiązane w cytowanym modelu , mój MTG-M900 ma też tą funkcję ale jest dość nie czytelna. Obydwie wartości wyświetla w tym samym formacie i szybko zginąłem czy to 24 - maj czy 5- 24 drugiego czasu. Przynajmniej u mnie nie jest to jednoznacznie oznaczone.

Raczej nie ma z tym problemu. Żeby odczytać datę trzeba wyświetlane liczby od siebie odjąć, a żeby odczytać godzinę, należy wykonać "dzielenie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, clusca napisał:

Żeby odczytać datę trzeba wyświetlane liczby od siebie odjąć, a żeby odczytać godzinę, należy wykonać "dzielenie"

Po pierwsze trzeba wiedzieć co aktualnie jest wyświetlane a z tym jest problem bo format jest identyczny. A po drugie trzeba by przejąć . Bardzo tanie Casio w podróży dookoła Polski .  bo przynajmniej ma kalkulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź dotyczyła GW-9300. Tam data jest oddzielona myślnikiem, np. 5-24. a godzina drugiej strefy czasowej dwukropkiem (stąd dzielenie ;) ), czyli 5:24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem ideę odejmowania i dzielenia stąd wzmianka o kalkulatorze ? u mnie jest tylko odejmowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 GX-56 tez ma. Po wcisnieciu adjust, dzien/data albo inny czas.

15904017897241569835093.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

około 3 lata temu nabyłem casio AMW-320R z modułem 2701, chodził bezproblemowo do czasu wyczerpania baterii,  po własnoręcznej wymianie (x2) niby wszystko ok, ale zegar analogowy spóźnia się teraz około minutę na dobę, szukałem w sieci jakiś wskazówek ale nic sensownego w tym temacie  nie znalazłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
około 3 lata temu nabyłem casio AMW-320R z modułem 2701, chodził bezproblemowo do czasu wyczerpania baterii,  po własnoręcznej wymianie (x2) niby wszystko ok, ale zegar analogowy spóźnia się teraz około minutę na dobę, szukałem w sieci jakiś wskazówek ale nic sensownego w tym temacie  nie znalazłem 
A próbowałeś dokonać korekty położenia początkowego wskazówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, nie, jak to zrobic ?? czas analogowy jest ustawiany mechanicznie koronką, nie znalazłem nigdzie info jak to zrobic

Edytowane przez ed huinter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy bezel od DW-5035 bedzie pasował do DW-5735?

Widziałem tabelkę kompatybilności bezeli/pasków i wydaje mi się, że będzie pasował ale chciałbym się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kształtem tak, ale taka zamiana akurat w tych wersjach nie wygląda ciekawie. Przynajmniej moim zdaniem ;)

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Od pewnego czasu choruje na GXW56 w wersji najlepiej KG ale BB tez mi się podoba, problem z dostępnością a jak już gdzies się trafił to cena 1500 a tyle wydać bym nie chciał. Pomyślałem, że może sam złożyłbym sobie od podstaw tylko nie mogę znaleźć jakiejś listy co trzeba kupić i ile wyniosą mnie części, czy to w ogóle się opłaca?

Doswiadczenia w składaniu zbytnio nie mam, wymieniałem baterie i bezel z paskiem w swoim G9000 😅 ale może powoli z filmem pomocniczym bym podołał.

Napiszcie co myślicie, czy to dobry pomysł i czy dużo zaoszczędze, jak z dostępnością w PL z niezbędnymi częściami?

Jesli to nie wypali to pewnie kupię GX56 i będę musiał przeboleć. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marecq Napisz na priv, to Ci pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kształtem tak, ale taka zamiana akurat w tych wersjach nie wygląda ciekawie. Przynajmniej moim zdaniem
 
59011039763e264c3b2eb93d638b4d84.jpg&key=ecfcda2ba867fef9b424a05af060dfaabe9c3a878f7fc67828eb02175411e6c5
No tak, moim też :) Porzuciłem ten pomysł po dokładnym obejrzeniu obu modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z niewiadomych przyczyn ;) zainteresował mnie ostatnio GA-2000.

W związku z tym mam pytanie do speców: jak wygląda wymiana bezela w tym modelu? Gdzieś w otchłaniach Youtuba wypatrzyłem, że trzeba rozbierać zegarek...


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeglądając czeluści aliexpress doszedłem do wniosku że może zamiast nowego zegarka, trzeba zmodować jakiś ze swojej kolekcji. Tak więc wybór padł na popularne duro. I na początek chciał bym wymienić bezel. Najlepiej cały ale w razie co sam insert też może być. Może z czasem szkiełko. Idzie do mnie praska i poćwiczę na jakichś padłych zegarkach i wtedy pomyślę. Póki co czy ktoś wie jakie wymiary powinien mieć  bezel lub wkładka do bezela do wyżej wymienionego duro? był bym wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.