Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć G maniacy ;) zakupiłem części składowe do Dw-5030-1 chcę go samemu złożyć, będzie to moje pierwsze złożenie :D  czekam na części, a zakupiłem

kopertę, podkładkę mechanizmu, ramkę mechanizmu, uszczelkę, dekielek, wkręty, oglądałem na yt film Tomka Gołębiewskiego, on tam składa sobie kostkę, ale wspomina w tym filmie, że kostka, którą składa, a jest to GW-M5610BA-1JF, nie posiada tej ramki mechanizmu, i tutaj moje pytanie, ponieważ nie wiem jak na żywo wygląda ta ramka, czy będzie to skomplikowany proces złożenia tego wszystkiego do kupy? na filmie nie wydaje się to jakąś filozofią, o sprężynce mówi, że się trochę męczył, ale ktoś mu odpisał, że jest inny patent na zainstalowanie sprężynki. Czy porywam się z motyką na słońce? ;) będę wdzięczny za wszelkie rady :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DW-5030-1 jest bardzo prosty do złożenia. Potrzebujesz poniższych elementów:

DW-5030C-1
- 10442309 CASE/CENTER ASS'Y (koperta)
- 10445666 MODULE/WITHOUT MOVEMENT (moduł)
- 10442288 CASING FRAME (ramka modułu)
- 10442289 CASING FRAME (ramka modułu)
- 10442284 BEZEL/RESIN (bezel)
- 10297179 SCREW (1H/5H/7H/11H) (wkręty bezela x4)
- 10442291 BAND/RESIN (pasek)
- 10445658 COVER/BACK ASS'Y (dekiel)
- 74209681 PACKING/O-RING (BACK) (uszczelka dekla)
- 74286516 SPRING ROD (teleskopy x2)

Nie ma tam żadnej specjalnej filozofii, składa się to, jak klocki Lego.

Odnośnie sprężynki w GW-M5610, który składałem na filmie: w tamtym momencie jeszcze nie wiedziałem, że tą sprężynkę dźwięku można po prostu wcisnąć w otwór i ona tam sama wskoczy i zatrzaśnie się na miejscu. No ale dzięki tej niewiedzy dowiedziałem się, jak się rozbiera i składa moduł. default_wink.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, jak wymienić wyświetlacz w kostce GW-M5610 oraz w Mudmanie G-9300 / GW-9300, to zapraszam do zapoznania się z moimi filmami, gdzie krok po kroku pokazuję, co i jak:

Wymiana wyświetlacza w GW-M5610




Wymiana wyświetlacza w G-9300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak facet powie, że zmieni wyświetlacz w zegarku to to zrobi, nie musi mu kobieta przypominać co 4 lata ;)

Tyle czasu Baby G BG-6900-4 czekał na podmiankę. Fajny, lusterkowy LCD od BG-6900-7 dał mu nowe życie. 

Żona bardzo zadowolona :)

spacer.png

Niestety fotka nie oddaje słabej czytelności różowego i dużo lepszej lusterkowego LCD, niemniej zmiana zdecydowanie na +

  


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu casio DW-7000. Ostatnio przyszło mi do głowy, że byłoby fajnie, gdyby zegarek mógł znowu pohulać w wodzie, do czego został zresztą stworzony. Nigdzie nie udało mi się jednak znaleźć uszczelek do tego modelu. Czy orientujecie się, czy zegarmistrz może je dorobić? A może wiecie, gdzie je dostanę?

 

Zegarka nie otwierałem, przy codziennym użytkowaniu wydaje się szczelny, więc nie chcę "męczyć" uszczelki, póki bateria jest OK.

 

 

IMG_20210517_140827.jpg

IMG_20210517_140906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podpowiedzcie proszę, jak przy wymianie bezela w CASIO MTG-900DE się zachować. Jak zdjąć metalową ramkę i jak ja puźniej ?przykleić? na nowy bezel. I teraz tak patrzę sam bezel też mi wygląda na "solidnie" przylutowany do koperty....


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JAN89R napisał(-a):

Witam! Podpowiedzcie proszę, jak przy wymianie bezela w CASIO MTG-900DE się zachować. Jak zdjąć metalową ramkę i jak ja puźniej ?przykleić? na nowy bezel. I teraz tak patrzę sam bezel też mi wygląda na "solidnie" przylutowany do koperty....

Nie jest łatwo  :) metalowy bezel z gumowego musisz jakoś podważyć i go zerwać, jest cieniutki woec można łatwo pokrzywić. Najlepiej najpierw ściągnij cały gumowy, później metalowy 

jRfXtAX.jpg

TkGQQ4w.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak umieści metal na gumie - klejem? - jakim?


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, JAN89R napisał(-a):

a jak umieści metal na gumie - klejem? - jakim?

On jest chyba na wcisk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, JAN89R napisał(-a):

a jak umieści metal na gumie - klejem? - jakim?

kup cieniutką taśmę dwustronna 3M - są bardzo cieniutkie i  mocne albo klej ale klej to

 

1127820304_Zrzutekranu2021-09-15083249.jpg.ef3f507e27ab4ba26f68282157862f8f.jpg

 

no chyba że jak Kolega pisze wyżej : na wcisk !!!

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim. Mam mały problem. Dziś postanowiłem zrobić konkretne czyszczenie swojego starego g2900 nr modułu 2548. Wszystko się prawie udało. Niestety z moimi zdolnościami i delikatnością kowala udało mi się zgubić dwie sprężynki od podświetlenia. Wie ktoś gdzie dostanę takie sprężynki, lub ewentualnie jakieś zamienniki które równie dobrze spełnią funkcje? Sprężynki które mnie uciekły wyglądały tak: 

IMG20211019134739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Dzień dobry wszystkim. Mam mały problem. Dziś postanowiłem zrobić konkretne czyszczenie swojego starego g2900 nr modułu 2548. Wszystko się prawie udało. Niestety z moimi zdolnościami i delikatnością kowala udało mi się zgubić dwie sprężynki od podświetlenia. Wie ktoś gdzie dostanę takie sprężynki, lub ewentualnie jakieś zamienniki które równie dobrze spełnią funkcje? Sprężynki które mnie uciekły wyglądały tak: 

IMG20211019134739.jpg

magnes i szukaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze forumowiczki. Nie mogę znaleźć informacji czy Mtg 900 wyposażony w moduł 2638 będzie się w Polsce synchronizował z nadajnikiem z Niemiec lub Anglii. A jeśli tak to jak ustawić częstotliwości w "trybie diagnostycznym"? Z góry dziękuję za sugestie. 16348349573259161524327547914543.thumb.jpg.738ddaf7c2cb0af1e19f50165dbe0216.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Iwan997 napisał(-a):

Witam drodzy forumowicze forumowiczki. Nie mogę znaleźć informacji czy Mtg 900 wyposażony w moduł 2638 będzie się w Polsce synchronizował z nadajnikiem z Niemiec lub Anglii. A jeśli tak to jak ustawić częstotliwości w "trybie diagnostycznym"? Z góry dziękuję za sugestie. 16348349573259161524327547914543.thumb.jpg.738ddaf7c2cb0af1e19f50165dbe0216.jpg

Niestety nie będzie odbierał. Tylko Ameryka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.... Ale co w takim razie ustawia się w menu gdzie mamy wybór  U60   J40  J60? Z tego co przeczytałem to wybór częstotliwości sygnału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Iwan997 napisał(-a):

Rozumiem.... Ale co w takim razie ustawia się w menu gdzie mamy wybór  U60   J40  J60? Z tego co przeczytałem to wybór częstotliwości sygnału. 

u nas odbiera DCF77 - podejrzewam że to u60 to USA a J40 i J60 to Japonia

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Iwan997 napisał(-a):

Rozumiem.... Ale co w takim razie ustawia się w menu gdzie mamy wybór  U60   J40  J60? Z tego co przeczytałem to wybór częstotliwości sygnału. 

Tak ale tylko dla lokalizacji które kolega wyżej napisał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi. Szkoda bo to najlepsza funkcja tego zegarka. 
Można pokusić się o wymianę modułu na wersję europejską, ale to raczej nie są tanie rzeczy i w tak leciwym zegarku będzie to generalnie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. To bardzo "budżetowy" projekt zegarek kupiony za 7$, stan super dlatego chcę go poskładać. Nie wiem czy to odpowiedni dział ale zapytam, czy ktoś ma na zbyciu taką bransoletę? Może być uszkoszona, potrzebuję tylko 5 ogniw (tych którymi reguluje się długość). IMG_20211020_130741.thumb.jpg.a08140fb31345e5b509a8d2bfdb03ca7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Iwan997 napisał(-a):

Tak jak kolega wyżej napisał. To bardzo "budżetowy" projekt zegarek kupiony za 7$, stan super dlatego chcę go poskładać. Nie wiem czy to odpowiedni dział ale zapytam, czy ktoś ma na zbyciu taką bransoletę? Może być uszkoszona, potrzebuję tylko 5 ogniw (tych którymi reguluje się długość). 

Wiem, że ma być budżetowo ale jakby co to masz cała nowa na allegro za 140pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, odkopię trochę temat bo nie mogę się dokopać do info a gdzieś napewno było to poruszane kilka lat temu.. Mianowicie czy przyciski od GW-5000 pasuję do DW-5030?


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, to mój pierwszy wpis na forum. Mam problem z wyświetlaczem w moim Casio AW-600.Moduł  QW- 373-01.Wyświetlacz coraz słabiej świeci. czy któryś z forumowiczów może wymieniał wyświetlacz ( o ile jest to możliwe), może ktoś zna osobę , która mogła by to zrobić. Szkoda mi tego zegarka, jest ze mną ponad 30 lat.

IMG_20220627_191055[2].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie znajdę katalog online z numerami części do G?

Znalazłem tylko casiopart.com z numerami ale bez zdjęć i pacparts.com ze zdjęciami ale z jakimiś innymi numerami części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.