Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
gcze

Casio-dział techniczny

Recommended Posts

Z kopertą raczej nic się nie zrobi, chyba że polerka na błysk :P

A co to za problem wyszczotkować lub wypiaskować? Edited by tomaliusz

A co to za problem wyszczotkować lub wypiaskować?

Wysyłałem kiedyś fotki gieza do firmy co zajmuje sie renowacja odp, że nie da sie nic z tym zrobić, tzn przywrócić fabryki. Piaskowanie czy na błysk to wiadomo ale jak to będzie wyglądać...

Edited by murcins

Wysyalelam kiedyś fotki gieza to jakiejś firmy co się zajmuje renowacja i odp, ze się nie da nic z tym zrobić, tzn przywrócić fabryki. Piaskowanie czy na

bkysk to wiadomo ale jak to będzie wyglądać...

Poza tym imo traci charakter.

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Ja wciaz szukam namiarow na niedrogiego ale uczciwego specjaliste z Warszawy ktoryby zerknal na uszczelki przyciskow w moim zakrecanym DW5600 i je ewentualnie wymienil. Przy okazji i baterie

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by T Atomicus

Powiedzcie mi proszę czy jest jakaś "kostka" która ma mocowany pasek na śruby a nie teleskopy

Cała seria GMW-B5000.

Witam mam gw=6900 biały już sporo przeszedł chciałbym odnowić zmienić pasek, beze, wypolerować szkiełko, polecicie jakis sklep i coś do spolerowanie szkiełka pozdrawiam  

Tlenek ceru do polerki z Allegro. Pasek i bezel z Zibi, swiatzegarkow24.pl lub również Allegro.

Mi wyszlo podobnie cenowo profesjonalne polerowanie w polecanym tu zakladzie na Zwyciezcow 11 w Warszawie

Sent from my iPhone using Tapatalk

cześć wszystkim, koledzy poproszę o pomoc - gba 800 wymieniam bezel i pasek, bezel bez problemu zszedł ale nie wiem jak pasek zdjąć? ktoś coś pomoże będę wdzięczny

cześć wszystkim, koledzy poproszę o pomoc - gba 800 wymieniam bezel i pasek, bezel bez problemu zszedł ale nie wiem jak pasek zdjąć? ktoś coś pomoże będę wdzięczny

Od spodu zegarka masz takie skrzydełka ze szczelinami. W szczelinę wkładasz mały płaski wkrętak i przesuwasz czubek teleskopu do wewnątrz. Od razu mówię, że zdjąć to pikuś - dużo większym czelendżem będzie to z powrotem założyć. Zadanie dla cierpliwych i nienerwowych. Powodzenia.

Koledzy, szukam ubranka do DW 8800. Stare się rozsypało. Może ktoś posiada zbędne, w przyzwoitym stanie? Gotówka lub wymiana na inne casio vintage.

Koledzy, szukam ubranka do DW 8800. Stare się rozsypało. Może ktoś posiada zbędne, w przyzwoitym stanie? Gotówka lub wymiana na inne casio vintage.

Z serii dw 9xxx przypasuje.

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

1:1?[/quote

Wyglada na to,że koperta jest taka sama,.nie jestem tylko pewien czy przycisk podświetlenia jest taki sam jak w dw 9xxx - jeżeli nie przypasuje to zamienisz/majster zamieni przyciski.

Jaki kolor potrzebujesz?

Edited by laryngoskop

Wymiana baterii w 6930C. Wytrzymała jakieś 6-7lat. Objawy: od kilku miesięcy słabe podświetlenie, dziś w nocy sam się zresetował.
Fabrycznie siedział Panasonic. Bateria wymieniona, uszczelka nasmarowana. Koszt 1zł.

JIuJjx5.jpg

Edited by murcins

Wymiana uszczelek i sprężyn przycisków DW-5000c 240.

Uszczelki i sprężyny zdjęte z przycisków z DW-5600e, potraktowane olejem silikonowym.

Stare uszczelki były w dobrym stanie ale wymieniłem prewencyjnie. Sprężyny nie były już elastyczne tak jak powinny.

Uszczelka dekla także przesmarowana olejek silikonowym.

Teraz test szczelności i można się kapać.

Żaden seger nie zaginął w akcji :-)

2f068b1875971ee64902b23ff92f5ffe.jpg2aff5331404fe0f859eed3865314083b.jpgc55315ee170edac48625c83ec9339a44.jpg24ff1476d7fd7c563e46fbb2d6c3212c.jpg47e94c7893ae0b2bbefa775e3d33fd4f.jpg

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Polerkę mam w planach od kiedy go kupilem pare lat temu ale nie mam kiedy dotrzec do majstra od polerki.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Witam, posiadam Casio EF-324 z mechanizmem Miyota 6P09, w którym przestała działać tarcza z nazwami miesięcy. Nie chcę oddawać zegarka do serwisu ze względu na jego niską wartość i wolałbym usterkę usunąć samemu.   Może ktoś orientuje się czy ten mechanizm jest rozbieralny?

post-107873-0-32075400-1574945120_thumb.jpg