Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AndrewMD

Automat do 500 PLN Lorus czy Seiko (może jednak Orient)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam dylemat ponieważ postanowiłem kupić sobie pierwszy automat. Już ustaliłem pułap cenowy do 500 PLN oraz wymagania (choć wiem, że w tej cenie to raczej sugestie będą) a mianowicie:

 

- szerokość: maks 42 mm choć mniejsza też byłaby bardzo dobra

- grubość: żeby był w miarę cienki, nie mam wielkiej ręki i trochę się przyzwyczajałem do mojego Beside 501L

- pewnie bransoleta ale tutaj mógłby być i pasek

- plusem byłby datownik

- nie powiem, że nie podoba mi się dekiel przezroczysty ale to też tylko ciekawostka

- no i najważniejsze, żeby jakościowo był zegarkiem na lata

 

Wybrałem dwa modele, które mi się podobają i spełniają w jakiś sposób moje wymagania, tj. 

 

Lorus RL433AX9G

post-41866-0-03562100-1453645937_thumb.jpg

 

http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RL433AX9G.html

 

 

oraz

 

Seiko SNKK71K1

 

post-41866-0-07426500-1453645957.jpg

 

http://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_SNKK71K1.html

 

 

Proszę was o pomoc w wyborze spośród tych dwóch lub podobnych do nich, nie znam się na ich mechanizmach dlatego tym bardziej oczekuję Waszej porady.

 

PS. I jeszcze pytanie jaka jest różnica między Seiko SNKK71K1SNKK93K1 tylko koronka w innym miejscu i koperta? Patrzę i już chyba za dużo zegarków widziałem bo się połapać nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się, że mechanizmy będą bliźniacze do siebie w SNK i lorusie, 7S do proste i dobre mechanizmy. W tej cenie w seiko 5 i pochodnych innych mechanizmów nie znajdziesz. Czego byś nie wybrał będziesz raczej zadowolony, wg mnie zegarki porównywalne i nie są jednorazówkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch bym wziął Lorusa. Sam miałem ostatnio taki dylemat i wziąłem Lorusa, ale na pasku:

 

http://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_RL429AX9G.html

 

Kupowałem też w tym czasie znajomemu z roboty Seiko 5 na bransolecie i fajnie zrobiony jak za takie pieniądze. Jednakże jak dla mnie za mała średnica koperty. W Lorusie masz 42 mm i zegarek fajnie leży na ręce. Poza tym fajnie wygląda i w pracy np. ktoś kto lubi zegarki słysząc, że kosztował 400 zł to mówił że za tą kasę uczciwie wykonany zegarek. Jest to również mój pierwszy automat i już patrzę za czymś kolejnym i jak to się tutaj określa "poważniejszym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak dylemat czy wziąć Dacię czy Renówkę niby to samo, ale jednak.....

Dla jasności nie jestem fanem Renault po prostu para Skoda/VW jakoś mi tu nie pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tzn. ile? Jakiś konkretny model masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np SSA003  :lol:

a tak na serio - 5 jest mniejsze ale to nie znaczy, że źle leży na ręce. Sam miałem SNK807 i bardzo miło wspominam ten zegarek, tylko że dla mnie był trochę za mały ale jak ktoś lubi mniejsze zegarki to SNK jest bdb wyborem. Ale trzeba przyznać rację, 42mm to takie optimum w 90% przypadków.

Pasek czy bransoleta - ja wolałbym kupić zegarek na bransolecie nawet gdyby docelowo miał wylądować na pasku. Łatwiej jest dokupić choćby handmejdowy pasek niż szukać bransolety. Tyle, że tutaj mamy zwijanki czyli bez szału, znajomy ma lorusa na pasku już chyba z 2 lata i pasek cały czas daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia powiem Ci, że nie ma co być w kropce. Trzeba pójść i przymierzyć i zobaczysz co Ci się na ręce spodoba i to kupisz. Niby budżet niewielki, ale warto mieć świadomość, że nawet 400 zł zostało dobrze wydane hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony pytanie czy te 500zł to sztywny limit? trochę dołożysz i masz Seiko ze 100m, nowszym (4r36) mechanizmem.

Niby racja gdy zakładamy cenę seiko podaną w linku przez AndrewMD. Jednakże gdy trochę poszukamy w necie to to samo seiko znajdziemy za mniejsze pieniądze.

 

http://www.darekzegarek.pl/pokaz_produkty.php?idpodkat=11&str=2

 

Sklep jak najbardziej wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepach i zobaczyłem podobnego Orienta Mako pepsi, przymierzałem lorusa, Orienta z tych niższych modeli. Te małe orienty są małe to prawda, swoją drogą mam też casio MTP 1200, który wielkością jest w miarę podobny do tamtych.  Mako podobał mi się ale minus to duży i ciężki :/ jak ma się jego mechanizm do tych podanych przeze mnie ma początku?

 

Tak wygląda kwarc od casio na mojej ręce

post-41866-0-64897900-1453724589_thumb.jpg

post-41866-0-19633800-1453724591_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby racja gdy zakładamy cenę seiko podaną w linku przez AndrewMD. Jednakże gdy trochę poszukamy w necie to to samo seiko znajdziemy za mniejsze pieniądze.

 

http://www.darekzegarek.pl/pokaz_produkty.php?idpodkat=11&str=2

 

Sklep jak najbardziej wiarygodny.

 

Ale w tym sklepie nie ma tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym sklepie nie ma tego modelu.

Na chwilę obecną identycznego nie ma, są podobne modele. Może warto zadzwonić i zapytać czy będą takie jakie sobie upatrzyłeś. Generalnie 500zł za zwykłą piątkę to dużo. Warto jednak poszukać w necie tańszych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że do 500zł masz na allegroszu spory wybór orientów, nawet multicallendar. Orienty to również tak jak seiko woły robocze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, powoli zaczynam myśleć o tym Mako... teraz to już mętlik w głowie całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i opinie dobre ma, czy ten na bazarku jest wart swojej ceny? No i pisałem do tego sklepu z linku kolegi pit55 i facet nie będzie sprowadzał modeli podobnych do tego z początku tematu, ogólnie czeka na tańszy kurs euro ale "5" mają być najtaniej za 349 PLN. Bo teraz się zastanawiam co wybrać, żeby było trwałego na lata spośród informacji ze wszystkich postów. Czy np. kupić mniejszy seiko 5 za 305 czy zapłacić więcej za Mako. No chyba że jest coś jeszcze pomiędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5tka za 305 będzie służyła latami, to tzw woły robocze. Nie wiem jak w nowych orientach ale w starszych modelach czy to był zwykły model czy tzw cesarski( multicallendar), miały ten sam werk 469... Prawdopodobnie mako i nowe budzetowe orienty mają też te same werki 487... albo 46D4... Jeśli się mylę poprawcie. Różnica w cenie, 300-600 zł wynika z wyglądu,stopnia skomplikowania i wodoszczelności modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki model obecny na naszym rynku podobny do 5tek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w przedziale do 600zł jakość seiko5, orientów,lorusów jest podobna. Sam musisz zdecydować czy chcesz zegarek o dużej wodoszczelności, z ruchomym bezelem lub modułem kalendarza. Kupując orienta mako poczujesz się trochę jak James Bond z rolexem submarinerem ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.