Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lewmar77

Seiko Solar a moze .....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Na forum nie byłem już baaaaardzo długo.Wiec wszystkich witam jako praktycznie nowy forumowicz.

Pytanie

Zapatruje sie na Seiko Solar taki:

 

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-solar-chronograph-ssc009p1

 

co do takiego zegarka jestem prawie przekonany (choc jesli ktoś uważa inaczej niech oczywiści pisze uwagi na nie)

CZy wiecie moze do czego służ ą te wszystkie podziąłki na tarczy tego SEIKO (podziałka wewwnętrzna 1:00 , 1:10 , 1:20.... a nad tym 60,70,80 ....)

A podziałka zewnętrzna jakieś litry , kliogramy cyferki ?

O co tam chodzi

Mozę ktoś wie.Pomocy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziałka logarytmiczna, inaczej suwak logarytmiczny. służył np pilotom do obliczania czasu lotu, średniej prędkości, zużycia paliwa, itd itp

w necie można poszukać instrukcji pod hasłami "suwak logarytmiczny" itp ;)

mam taki sam w SSA003, raz nauczyłem się go używać ale zapomniałem  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby Ci za łatwo nie było to popatrz jeszcze na inne Solary z Seiko:

ssc347p1

ssc349p1

albo po taniości:

SND253P1

SND255P1

a najlepiej Orient z szafirem:

FTD09003D0

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten Seiko jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o wygląd.

A technologia SOLAR dobra czy do kitu jak myśłicie ?

A może jakiegoś Citizena ? Moze lepszy od SEIKO?

Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeszcze odnoscnie takiego SEIKO jak w linku powyżej i skórzanego paska.Jak takie paski sprawują sie w wodzie (zegarek jest nawet do niezbyt głębokiego pływania WR 100m) tzn. czy nie nabieraja wody ,puchną  itd. Osobiście wybrałbym chyba branzolete (jako bardziej długowietrzna choć paski sa bardziej eleganckie). Macie jakieś doświadczenia z paskami i pływaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski + woda słabe rozwiązanie. Lepiej kupic model na bransolecie i ewentualnie zmienić potem na pasek.

Solar od seiko jest ok, ecodrive od citizena tez jest ok. W obu przypadkach jak gdzieś po ciemku latami nie leży, to akumulator powinien podziałać 10 do 15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już ostanie pytanie obiecuje :)

czy po zakupie zegarka

http://zegarownia.pl...ograph-ssc009p1

baterie sie formuje tzn. np. czy trzeba pozostawić zegarek do 100% naładowania np na słońcu (skąd mam wiedzieć zę jest 100 %?) albo jakoś inaczej.

W sieci na ten temat jest naprawdę niedużo (chyba ze w instrukcji do zegarka jest wiecej)

Czy wogóle ktoś ma SOLARA i moze coś na jego temat powiedzieć (np wytrzymalośc jego akumulatora/kondensatora)

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w solarze jest aku a między baterią a akumulatorem jest bardzo duża różnica, nic się nie formuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem brać i nie marudzić;-) solary seiko spoko, mogę jeszcze zaproponować SSC147P1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się

Jestem posiadaczem (zdjęc nie będę zamieszczał http://zegarownia.pl...ograph-ssc009p1)

Powiem tak. Sikor naprawde prezentuje sie super.Jest dośc duży ale bez przesady, pomimo dośc skomlikowanej tarczy i bezla trzeba przyznać że jest bardzo czytelny (tego bałem sie najbardziej ze bedzie nieczytelny)

jest moze jedno ale do którego mozna by sie przyczepić.Wskazówka chronografu nie jest tak idelanie na 12:00 (jakiś ułamek milimetra pozostaje przed godziną 12:00) ale mi to nie przeszkadza

Poza tym wszystko OK

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze jedno z obserwacji z ostatnich dwóch nocy.

Zegarek normalnie noszony (bez szczególnego naświetlania) swieci cała noc tak ze spokojnie w środku ciemnej nocy da sie odczytac godzine.Czytałem ze Seiko świecą najlepiej ale nie myślałem ze az tak :)

Czy wiecie moze jak długo tak dobre świecenie się utrzymuje bo rozumiem że ta warstawa świecaca też sie zuzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz

Kurde coś nie mam szczescia do czasomierzy.

Już tłumacze o co mi chodzi

W normalnym noszeniu zegarka wyciąga mi sie koronka zarówno na pierwszy poziom jak i na drugi (na drugim poziomie zegarek sie po prostu zatrzymuje).Jest to o tyle denerwujące że zegarka nie mozna być pewnym pod wzgledem godziny czyli najważniejszej funkcji do jakiej służy zegarek.Dzieje sie to na pewno 2-3 razy w tygodniu to chyba dośc dużo?

CZym to może być spowodowane.CZy trafiały wam sie takie przypadki

Zegarek jest na gwarancji ale najgorsze są wg mnie tego typu usterki.Bo co ja powiem w serwisie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to koronka sama ci się wyciąga pidczas noszenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuje.

Koronka wyciaga mi sie nie wiem kiedy.Sama raczej nie ale np podczas włozenia reki do kieszeni i zawadzenia koronką o suwak w kurtce albo w jakim innym dziwnym przypadku. Nie spotkałem sie z tego typu przypakami mimo że zegarków troche miałem

Teraz to miał być już ten naprawde ostatni najlepszy ze wszystkich dotychczasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nisisz zegarek na lewym ręku

To raczej przy wyjmowaniu z kieszeni niż przy wkładaniu

 

Tak czy inaczej wg mnie nie jest to naturalny obiaw sprawnego zegarka tj. Jego koronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie choć troche wyjasniła. Tzn nie wiem co z koronką która ewidentnie wysuwa sie do pozycji drugiej (zatrzymanie zegarka) po  wyjmowaniu reki np.  z kieszeni (koronka zachacza sie o kieszeń od spodni ) - myśłe ze to sprawa raczej błędu konstrukcyjnego zegarka. Wg mnie koronka jest za duża i za dużo po prostu wystaje poza koperte zegarka (myślałem szczerze mówiąc zę SEIKO takie błedy sie nie zdarzają)

Wiem natomiast że coś jest nie tak z samą koronką bo powstaje luz pomiędzy pozycją koronki 0 (zero) a pozyją 1 (przestawianie daty). Luz ten sprawia że koronka pomiędzy tymi pozycjami wyciąga sie i rozszczelnia zegarek (sparwdzone u zegarmistrza w urządzeniu które sprawdza hermetycznośc zegarka.Przepraszam nie wiem jak ono sie nazywa)

Zegarek oczywiście oddam do serwisu.

Jaki najbardziej czytelny opis proponujecie aby serwis reklamacje dobrze zrozumiał (czy to co opisałem powyżej jest dla was zrozumiałe?)

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.