Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
maxxs84

Oryginał ?

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam serdecznie, jakiś czas temu zakupiłem na znanym polskim portalu aukcyjnym zegarek marki Tag Heuer , i postanowiłem przejść się po lokalnych zegarmistrzach z pytaniem czy zakupiony zegarek jest oryginalny? Cała ta sytuacja miała miejsce w Rzeszowie. Niestety w większości panowie powiedzieli mi że kupiłem chińczyka o wartości 200zł. Załamałem się ponieważ za zegarek dałem 1.500zł !! Czy mam się czuć oszukany? nie wiem. Proszę szanownych forumowiczów o pomoc i próbę ocenienia oryginalności lub nie mojego zegarka.post-40328-0-27581300-1454276164_thumb.jpg   post-40328-0-97042400-1454276186_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrze mieli rację. To podróbka.

 

 

 

Posty przenoszę w odpowiednie miejsce.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura!

 

Jakie 200zł?

Jest wart równe 0PLN. Podróby maję zerową wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, kolega potrzebuje pomocy.

Nick sprzedawcy, portal aukcyjny, jak dawno kupiony zegarek?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy ale nic straconego ;) w sensie jak się da to załatwić przez portal.

Edytowane przez Nabuhowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Witam serdecznie, jakiś czas temu zakupiłem na znanym polskim portalu aukcyjnym zegarek marki Tag Heuer , i postanowiłem przejść się po lokalnych zegarmistrzach z pytaniem czy zakupiony zegarek jest oryginalny? Cała ta sytuacja miała miejsce w Rzeszowie. Niestety w większości panowie powiedzieli mi że kupiłem chińczyka o wartości 200zł. Załamałem się ponieważ za zegarek dałem 1.500zł !! Czy mam się czuć oszukany? nie wiem. Proszę szanownych forumowiczów o pomoc i próbę ocenienia oryginalności lub nie mojego zegarka.

 

Hey

Jeżeli kupiłeś oficjalnie np. po przez alledrogo to moim zdaniem powinieneś jak najszybciej założyć spór i zgłosić sprawę do allegro. To podstawa i od tego powinieneś zacząć. Masz może jeszcze gdzieś tą aukcję? Jeżeli tak to powinineś zrobić Prt sc, zdjęcia zegarka i niezwłocznie wysłać do allegro.

Dobrze by było jakbyś podał dane sprzedawcy, tak ku przestrodze dla innych.

Imho , wcale nie stoisz na przegranej pozycji. POK na alledrogo ( o ile tam kupiłeś) działa całkiem dobrze.

pozdrawiam i życzę powodzenia.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki serwis oraz kiedy kupowałeś zegarek? Może uda się odkręcić transakcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, kolega potrzebuje pomocy.

Nick sprzedawcy, portal aukcyjny, jak dawno kupiony zegarek?

koledzy nie widzieli tego posta oczywiście?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jaki serwis oraz kiedy kupowałeś zegarek? Może uda się odkręcić transakcję...

Witam, zegarek zakupiony 02/09/2015, na alledrogo , nick.  s_a_x_o_n  . W sumie ma same pozytywne komentarze.  Wysłałem do tego pana wiadomość jakieś 3 tygodnie temu, niestety żadnego odzewu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zegarek zakupiony 02/09/2015, na alledrogo , nick.  s_a_x_o_n  . W sumie ma same pozytywne komentarze.  Wysłałem do tego pana wiadomość jakieś 3 tygodnie temu, niestety żadnego odzewu. 

 

Zgłaszaj od razu spór po przez allegro. Za długo czekasz !!! Na spór musi odpowiedzieć. Zajrzyj też i poczytaj jak działa POK

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=3770

 

Ja bym nie odpuścił.

 

pozdr.

R/

Edytowane przez robertos102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat stary, ale w takim przypadku nie pieściłbym się i zgłosił to na policję, ponieważ szkoda jest uznawana za przestępstwo od kwoty 460 zł., więc już się załapuje jako przestępstwo. W mojej ocenie gościu spokojnie mógłby mieć postawione zarzuty za jawne oszustwo i jak nic może za to na ładne parę lat za kratki.. Warto też to zgłosić do Allegro, bo oddają pieniądze do 20 000 zł. w przypadku oszustwa, ale trzeba mieć kwit z policji o złożeniu doniesienia. Na przyszłość jest przynajmniej nauczka, aby nie kupować w ciemno i najpierw zakup skonslutować z  znawcami tematu Niestety, ale na Allegro, OLX i giełdach zrobił się taki wysyp podrób i składaków, że strach kupować...

Edytowane przez Piotr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie są efekty wyjścia z tej dziwnej transakcji? Czym się zakończyła?

 

Wiele zależało od tego czy sprzedawca sprzedawał oryginał czy podróbkę.

 

Tak - wolno sprzedawać "podróbki" - wystarczy popatrzeć ilu producentów ma w ofertach łudząco podobne z wyglądu modele zegarków. Naruszeniem  praw ochronnych jest  zazwyczaj użycie marki i znaku graficznego. Rzadko kiedy wzoru przemysłowego na zegarek. Jeżeli dokładnie opisał co sprzedaje to może być problem.

 

Drugim  problemem są "przeróbki" modne ostatnio w zegarkach rosyjskich gdzieś z Ukrainy. Sprzedają Poljoty  jako oryginał lub NOS mimo że fabryka nie istnieje (od 2002 lub 2012 roku - o ile pamiętam). Wewnątrz jest oryginalny werk Poljiota a koperta to chińska podróba ale z wyglądu 1:1. Różnice są w szczegółach typu połysk tam gdzie był mat i 3ATM tam gdzie było 5ATM. Wersja z pismem arabskim tam gdzie była cyrylica, zdobienia tarcz tam gdzie ich nie było czy brak oznaczenia kraju producenta. I o ile taki zegarek wystawia za parę stówek to ol - wiadomo o co chodzi, ale gorzej jak pojawi się taki lepiej przygotowany z ceną ponad 2tys. zł. Odwzorowany już 1:1... To wtedy to podróba, replika, kopia ??? A może raczej RENOWACJA?

 

A nawiasem - REPLIKA nie oznacza wykonania tego samego modelu przez tego samego producenta - wręcz przeciwnie. Jedyna def. ustawowa repliki jaka mi się przypomina dotyczy broni CP rozdzielnego ładowania i w związku z tym powstały definicje orzecznicze czym jest replika takiej broni. Nie jest ważne kto zrobił czy pod jaka marką, tylko CO zostało zreplikowane. W przypadku broni CP replikacja to zasada działania i rozwiązania techniczne sprzed 1885 roku. Wytoczona z brązu armatka na CP i zapłon lontowy także będzie repliką mimo że nie odwzorowuje żadnego konkretnego modelu broni istniejącego w przeszłości. Natomiast wykonanie takiej armatki w szczegółach 1:1 odwzorowujący konkretny obiekt zabytkowy będzie już kopią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 11:43, Krzysztof23 napisał(-a):

image.png.c821938f6fe7b458b5adcf2a61985750.png

ja też chcę szpadla..............., ale również jestem ciekawy co dalej się podziało.......... czyn ten jest penalizowany art. 286 paragraf 1 k.k. i tak szybko nie ulega przedawnieniu, tylko pytanie czy Kupujący będzie w stanie udowodnić sprzedającemu ( celowo z małej literki :) ) czy to właśnie ten zegarek zakupił, nie wiem czy Allegro tyle trzyma aukcje w archiwum wraz z fotkami :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.