Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek Sarnowski

Seiko Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy seikowy wintydż pełną gębą :-)

 

Porządna sesja niebawem.

 

 

gallery_7565_3809_1547826.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy seikowy wintydż pełną gębą :-)

 

Porządna sesja niebawem.

 

 

gallery_7565_3809_1547826.jpg

Gratuluję, piękny

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy seikowy wintydż pełną gębą :-)

 

Porządna sesja niebawem.

 

 

Wiedzialem, że ktoś go weźmie. Piękna maszyna. Sam walczę z pokusą, żeby takiego kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy seikowy wintydż pełną gębą :-)

 

Porządna sesja niebawem.

 

 

 

Niestety jest to redial, ten model nie występował w takiej wersji.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eye_lip, co to znaczy redial?

Skąd można zaczerpnąć wiedzę jakie tarcze występowały w konkretnych referencjach? Mam na myśli właśnie starsze modele Seiko. Znajduję sobie coś na aukcjach i szukam danej referencji w necie, i tu jest klops:/ wyskakuje kilka czy kilkanaście egzemplarzy, a każdy z inną tarczą albo jeszcze paroma innymi różnicami. A referencja niby ta sama. Jak to ogarnąć, co jest w oryginale, a co ktoś sobie podmalował czy wymienił?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że ta tarcza w oryginale nie była niebieska, jest od nowa zadrukowana na niebiesko ze szlifem i napisami (to co jest nakładane jest oryginalne czyli napis Seiko i indeksy), na wschodzie jest spory rynek przerabiaczy i frankenów, bo od paru lat jest hajp na gs i ks. Ostatnio mało w tym siedzę ale lata temu bardzo dużo starych zdjęć i katalogów oglądałem, aukcji ebay, fora itp. stąd takie rzeczy rzucają się od razu w oczy.

 

Edit: tutaj np rzuca się w oczy napis 5626 Japan który w tamponach seiko jest ostrzejszy i mniejszy co za tym idzie nie zajmuje 4 indeksów. Inna sprawa że koperta w tym zegarku nijak ma się do oznaczenia tarczy ponieważ ref. koperty powinna grać z referencją tarczy (ale najczęściej różnią się końcówką, bo koperta była jedna a tarcz np. dwa rodzaje). Tutaj mamy kopertę bez faz wewnętrznych na uszach, takich jakie powinny być w kopercie 5626-7000.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam prawie hybrydę psiakrew :-) Mam tylko nadzieję, że po otwarciu dekla nie zobaczę bateryjki :-D

 

Oby ten nie był malowanką, bo kurier już gdzieś za rogiem.s-l1600.jpg

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli nie pozostaje nic innego, jak tylko oglądać, szukać, czytać i szperać :)

Ale zegarek i tak wygląda pięknie, pomijając źródło jego urody

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow, ja tu nowy.

 

Stalem sie dzis posiadaczem kilku zegarkow (dluga historia) i wsrod nich odlozylem tez trzy Seiko

 

Z racji tego ze jestem kompletnie zielony a jedyne co o zegarku stwierdzic to to, czy mi sie podoba czy nie - poczytam, popatrze i bardzo chcialbym ostroznie sprobowac dac tym zegarkom drugie zycie. Bo sa znoszone i widac, ze poprzedni wlasciciel niekoniecznie je faworyzowal. Myslalem zeby umyc, wypolerowac tu i tam, moze dokupic troche czesci jak sie dowiem skad... a poki co skromna fotka.

 

 

post-108885-0-88626700-1553352075_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nomos

Pierwsze co bym zrobił, to sprawdził jak chodzą mechanizmy: czy trzymaja dobrze rezerwe chodu i jakie są odchyłki dobowe. Z czyszczeniem tarcz i polerowaniem kopert to ostrożnie, czasem warto zostawić bez zmian bo efekt może być gorszy niż stan obecny.

Edytowane przez Nomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka nie wyglądają tak źle :) W sieci jest cała masa w dużo, dużo gorszym stanie. Poszukaj numerów na deklach lub na tarczach, to na pewno co nieco będziesz się mógł o nich dowiedzieć. Ja bym się ucieszyła z takiego zestawu

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste modele z prostymi mechanizmami ( najprawdopodobniej 7005, te 17-kamieniowe ) z początku lat 70, ponosić można, najciekawszy jest 5 day/date w środku i bransoleta zegarka z prawej.

Szkła jeśli porysowane to spolerujesz sam bo to plexi, koszt serwisu przekroczy pewnie wartość zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziekuje za slowa pokrzepienia, na pierwszy ogien poszedl seiko SEIKO 70098240 z niebieska tarczka.

 

Zeby juz nie spamowac zapraszam wszystkich zainteresowanych do galerii tu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/album/3820-pierwszy-seiko/

 

To, co robie, to przywrocenie zegarka do stanu lepszego w jakim go zastalem. Jak wspominal kolega Nomos mam na uwadze ze moje zamiary moga zaszkodzic... ale jestem gotow poniesc to ryzyko. Widzialem chyba wszystkie filmy na jutubie wiec jestem profesjonalista (alez oczywiscie!) ;) 

 

Nie chce ruszac mechanizmu tylko, wedle zalecen, sprawdzic jak trzyma rezerwe i odchylki dobowe (swoja droga czy taki mechanizm moze byc pozostawiony poza koperta w bezpiecznym srodowisku i czy bedzie to wiarygodny "performance-test"?

 

Bransoleta jest nieoryginalna i dumnie prezentuje napis ORIS, ale nie wiem czy ma to cos wspolnego z ta marka - wyglada natomiast przyzwoicie i chce ja wyczyscic.

 

Mysle rowniez nad polerka wszystkiego co moze wygladac lepiej.

 

Raz jeszcze dziekuje i jesli uda sie ten zegareczek odswiezyc bede chcial isc glebiej w nauke o naprawach i konserwacji

 

Pozdrawiam


Proste modele z prostymi mechanizmami ( najprawdopodobniej 7005, te 17-kamieniowe ) z początku lat 70, ponosić można, najciekawszy jest 5 day/date w środku i bransoleta zegarka z prawej.

Szkła jeśli porysowane to spolerujesz sam bo to plexi, koszt serwisu przekroczy pewnie wartość zegarków.

 

Tak wlasnie myslalem, mysle ze bedac bardzo ostroznym w obcowaniu z nimi moge je uznac za dobry material do nauki o anatomii. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste modele z prostymi mechanizmami ( najprawdopodobniej 7005, te 17-kamieniowe ) z początku lat 70, ponosić można, najciekawszy jest 5 day/date w środku i bransoleta zegarka z prawej.

Szkła jeśli porysowane to spolerujesz sam bo to plexi, koszt serwisu przekroczy pewnie wartość zegarków.

Z tego wyczytałam, mechanizmy z serii 7xxx są dość niezawodne, także jeśli koledze uda się nieco odświeżyć zegarki wizualnie, to może jeszcze trochę ponosić. Jeśli chodzi o modele, to całościowo najbardziej przemawia do mnie ten z niebieską tarczą, choć 5 jest w sumie najciekawsza.

Ecki, gratuluję odwagi co do chęci ich "ogarnięcia ". Ja to bym nawet kulkę od łożyska zepsuła

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wyczytałam, mechanizmy z serii 7xxx są dość niezawodne, także jeśli koledze uda się nieco odświeżyć zegarki wizualnie, to może jeszcze trochę ponosić. Jeśli chodzi o modele, to całościowo najbardziej przemawia do mnie ten z niebieską tarczą, choć 5 jest w sumie najciekawsza.

Ecki, gratuluję odwagi co do chęci ich "ogarnięcia ". Ja to bym nawet kulkę od łożyska zepsuła

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

 

Carrot, zalezy od punktu widzenia wszystko...

 

...wszak kulke od lozyska zepsuc to jakby dokonac czegos niemozliwego :) 

 

Dzieki za wsparcie, bardzo fajne forum to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wyczytałam, mechanizmy z serii 7xxx są dość niezawodne, także jeśli koledze uda się nieco odświeżyć zegarki wizualnie, to może jeszcze trochę ponosić. Jeśli chodzi o modele, to całościowo najbardziej przemawia do mnie ten z niebieską tarczą, choć 5 jest w sumie najciekawsza.

Ecki, gratuluję odwagi co do chęci ich "ogarnięcia ". Ja to bym nawet kulkę od łożyska zepsuła

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

 

Carrot, te stare Seiko są prawie jak metalowa kulka ;)

A jak się nie da naprawić to bez problemu można znaleźć dawcę części, za grosze.

To bardzo fajne vintage na początek. Mam chyba taki sam.

post-40960-0-80171000-1553414570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carrot, te stare Seiko są prawie jak metalowa kulka ;)

A jak się nie da naprawić to bez problemu można znaleźć dawcę części, za grosze.

To bardzo fajne vintage na początek. Mam chyba taki sam.

Nabyłam wczoraj właśnie Seiko na 7006, zobaczymy jak to będzie chodzić... Już przebieram nóżkami w oczekiwaniu na przesyłkę może będę mogła się czymś pochwalić

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nosi :)

 

IMG_9824.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Sol".

Interesujący, co to za model?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6139-8029 z 76 roku :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba do tej pory nie wpadłam na niego.

A i ma fajną, nietypową bransoletę :)

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Się nosi :)

 

IMG_9824.jpg[/quote

 

Fajny :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekalem troche na ta paczke z Indii. Prawie o niej zapomniale ma tu bec - kolejne dwa Seiko do nauki o zegarkach.

 

Koszt jednego nie przekroczyl £15

 

Widac troche niedoskonalosci w przypadku tego zloto-czarnego 

 

Zlota piatka natomiast w (wizualnie) cieszacym stanie

 

Nic tylko testowac i sie uczyc :)

 

post-108885-0-18269800-1553771753_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekalem troche na ta paczke z Indii. Prawie o niej zapomniale ma tu bec - kolejne dwa Seiko do nauki o zegarkach.

 

Koszt jednego nie przekroczyl £15

 

Widac troche niedoskonalosci w przypadku tego zloto-czarnego

 

Zlota piatka natomiast w (wizualnie) cieszacym stanie

 

Nic tylko testowac i sie uczyc :)

Będziesz je rozkładał na czynniki pierwsze czy tylko doprowadzał do wizualnie ładnego stanu? Fajny ten czarno złoty:)

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.