Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
fastmoney

Seiko czy Lorus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zastanawiam się nad kupnem jakiegoś niedrogiego chrono Seiko lub Lorusa i tu pytanie czy warto dopłacać do Seiko czy Lorus daje radę? Jak z wodoszczelnością jeżeli bierzemy modele 100m? Mam jedno Seiko i nie boję się go zanurzyć w wodzie ale co do Lorusa mam wątpliwości. Kolejna sprawa ile wytrzyma taki mechanizm kwarcowy w tanim jak by nie patrzeć Lorusie? A może Seiko mają te same kwarce w końcu to rodzina. Dam przykład zegarków które w miarę spełniają moje wymagania i tu proszę o opinie/rady. Z góry dzięki.

 

Seiko SKS445P1

 

http://allegro.pl/zegarek-seiko-sks445p1-new-gwarancja-2-lata-kurier-i5935977013.html

 

Lorus RT347AX9

 

http://allegro.pl/nowy-zegarek-lorus-rt347ax9-gwr-2-lata-zibi-sklep-i5052338025.html

 

lub Lorus RT377DX9

 

http://allegro.pl/zegarek-lorus-kurier-gratis-gwarancja-pl-rt377dx9-i5949896050.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej dopłacić do Seiko jest to marka z wieloletnimi tradycjami nie mówię że Lorus nie daje rady ale Seiko to Seiko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko lepiej swieci i zwykle ma lepsze bransy bo z pelnych ogniw ale jesli ci na tym nie zalezy to lorusa bym sie nie bal.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem lepiej dopłacić do Seiko jest to marka z wieloletnimi tradycjami nie mówię że Lorus nie daje rady ale Seiko to Seiko ...

 

Seiko to Seiko. Lorus jest też od Seiko. Ogólnie Seiko gdzie nie spojrzysz.

 

W tym konkretnym przypadku myślę, że dopłacając do Seiko jakiegoś wielkiego skoku jakościowego nie uświadczysz, więc może nie warto przepłacać. Chyba, że Seiko Ci się bardziej podoba.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i zgadzam się z Wami. Przymierzałem w Timetrendzie Lorusy i nie jest to moja bajka. Nie mam porównania do tego Seiko które zaproponowałem ale w porównaniu z moim Seiko to niebo a ziemia. Lorus jest bardzo lekki, świeci bardzo słabo ale tego się akurat spodziewałem. Kręcąc koronka ma opóźniony zapłon, to znaczy jest chwila przerwy zanim wskazówka się ruszy, taki luz. Nie polecił bym jeżeli ktoś chce kupić przez internet a nie miał nigdy w ręku. Na plus cena, jeżeli kogoś nie rażą mankamenty które wymieniłem. Ja sobie tą markę odpuszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście z tej trójki którą przedstawiłeś podoba się seiko.

Lecz tyle gustów co ludzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierzesz konkretnie kolor tarczy zostaną dwa :) Ja bym dorzucił sobie i poszukał czegoś innego. Warto się zastanowić czy chrono Ci się przyda bardzo w zegarku,  a skoro chcesz go używać dość mocno wybrałbym coś tańszego a za to z długą gwarancją... i zbierał na jakiś automat np :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "takim jakby nie patrzeć lorusie"?  :lol:  mechanizm wytrzyma tyle co w porównywalnym seiko. Moi znajomi mają lorusy i są zadowoleni, w przedziale cenowym ok 300zł lorus jest bardzo dobry wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelamallem sie i kupilem wczoraj lorusa v33j-x064,jestem mile zaskoczony. bardzo dobra jakosc wykonania,bransa odrazu poszla do lamusa na rzecz skory z bialym przeszyciem. ciekawosc kazala mi zajrzec do srodka, a tam oczywiscie seiko. a wszystko duzo taniej niz u wielkiego brata. wiec wszystko jest kwestia osobistych preferencji i czasami odrobiny ryzyka.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelamallem sie i kupilem wczoraj lorusa v33j-x064,jestem mile zaskoczony. bardzo dobra jakosc wykonania,bransa odrazu poszla do lamusa na rzecz skory z bialym przeszyciem. ciekawosc kazala mi zajrzec do srodka, a tam oczywiscie seiko. a wszystko duzo taniej niz u wielkiego brata. wiec wszystko jest kwestia osobistych preferencji i czasami odrobiny ryzyka.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fotka jakbyś nie brał rutinoscorbinu :)

 

Ale bardzo dobrze prezentuje się z paskiem, plusem jeszcze to białe przeszycie o ile dobrze widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co rozumiesz przez "takim jakby nie patrzeć lorusie"?  :lol:  mechanizm wytrzyma tyle co w porównywalnym seiko. Moi znajomi mają lorusy i są zadowoleni, w przedziale cenowym ok 300zł lorus jest bardzo dobry wyborem.

TANIM jak by nie patrzeć lorusie :), chodzi o to, czy Seiko do takiego taniego Lorusa wsadza kwarca który pociągnie dłużej niż 4 ,5lat. W Guessie (około 3 letnim) mojej kobity jest jakiś kwarc Seiko i padł. Dlatego pytam jak to jest z kwarcami bo nie znam się a podejrzewam jedynie, że może być to coś gorszego. Tak jak już napisałem wyżej Lorusy odpuszczam, widziałem w sklepie, przymierzałem i nie pasuje. Pomimo, że nie miałem w ręce tego Seiko które pokazałem w 1 poście to stwierdzam, że lepiej dołożyć trochę grosza i kupić właśnie Seiko jak nie to, to inne :).

Zgadzam sie co do ceny, zakładając, że mam kupić zegarek do 300zl brał bym właśnie Lorusa.

Edytowane przez fastmoney

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna ta wypowiedz, lekko schizofreniczna.

przeciez nie przewidzisz kiedy i co sie zepsuje.

lorus to seiko,a seiko to lorus, tak samo jak pulsar.

mechanizmy te same, tylko w lorusie moga sobie pozwolic na design i tanie rozwiazania, jakie pod marka seiko by nie przeszly. logo i renoma do czegos zobowiazuja.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, że coś jest ze mną nie tak, słyszę głosy które mówią ''kup seikooo'', ''kup seikooo'', to nie jest normalne?. Chyba muszę zbadać głowę. A co do twojej wypowiedzi to moim zdaniem jest bardzo wyczerpująca i można na tym skończyć: ''lorus to seiko a seiko to lorus''-wszystko jasne, bardzo mi pomogłeś. Dla mnie koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaglądałeś do środka to czy zidentyfikowałeś symbol mechanizmu. Zazwyczaj w tych modelach jest montowany mechanizm kwarcowy VD57B. Cały korpus jest z tworzywa i nie ma żadnego kamienia. Seiko do logowanych przez siebie modeli daje jednak trochę inne mechanizmy, a co z czasem rzutuje na dokładność i trwałość. Jednak różnica jest, ale przy tej cenie jeśli zakładasz że za kilka lat zegarek będziesz zmieniał, albo gdy się zepsuje to bez sentymentu może powędrować do śmieci, wówczas zakup Lorusa nie jest złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem zegarek LORUS za 400 zł i jest piękny a jak ktoś ma ochote to ROLEX kosztuje kilkanascie tysięcy. Mam Rolexa wartego 40000zLw spadku dostałem i mi się zepsuł to naprawa kosztuje fortunę nie stać mnie na naprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lorus jednak trochę słabsza jakość wykonania. Jeśli ktoś zwraca uwagę na to, że sekunda nie trafia w indeksy albo resetowanie stopera nie przywraca wskazówki do idealnego pionu to będzie czuł lekki dyskomfort.

Wydaje mi się, że Lorus dobija do pewnego pułapu i lista modeli się kończy, Seiko ma więcej do zaoferowania ale trzeba trochę więcej zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.