Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
swierszczu

Omega SMP 300m v. Tudor Black Bay

Omega czy Tudor  

142 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie i sie zdecydowac nie moge. I dlatego licze ze pomozecie mi w wyborze. Ktory zegar wybrac? Omege mam, a Tudora moge miec. Ale aby miec Tudora musialbym w ostatecznosci sprzedac Omege. Czy warto robic taka zamiane? Oba zegarki znane i lubiane wiec sie o nich rozpisywac nie musze i oba mi sie podobaja. Zona twierdzi ze bardziej jej sie Tudor podoba bez wzgledu na kolor pierscienia. A Wy co sadzicie? Warto robic zamiane?

Jeśli warto to dlaczego?

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie Omega - lepszy mechanizm, ceramiczny bezel.

 

Wizualnie Tudor - IMO ładniejsza kolorystyka.

 

Użytkowo minimalnie Omega - lepiej leży na nadgarstkach (szczególenie małych), wygodniejsza, nie tak masywna bransoleta. Za to ma na szkiełku zewnętrzny AR, który w nurku przeszkadza moim zdanie. Tudor ma bardzo płaską, przylegającą do nadgarstka kopertę, która zdecydowanie zmniejsza komfort noszenia w czasie upałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie, chociaż fajnie gdyby Omega pojawiła się na bazarku ;) Dokupić - ewentualnie, ale zamienić nie.

Wygląd, mechanizm, data - za Omegą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem kiedyś przed podobnym dylematem i wybrałem 300SMP moim zdaniem wygodniejsza i ładniejsza  jeśli chodzi o kopertę (+mechanizm),

bransoleta fajniejsza w Tudorze.


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na ile istotna jest dla Ciebie kwestia mechanizmu. Ja osobiście ze względu na mechanizm wolałbym Omegę. Jeżeli jednak Tudor Black Bay nic nie traci na żywo (bo zdjęciach wygląda moim zdaniem fantastycznie), a ETA Ci nie przeszkadza, to pojawia się trudny dylemat. Koledzy piszą o wygodzie użytkowania i ten czynnik też na pewno należy uwzględnić.

W ankiecie oddaję głos na Omegę.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ciebie przypadkiem nie ukoi zegarek z pod znaku korony? ;)

SMP ma dla mnie tylko jedną wadę - bransoleta, ale jeżeli Tobie pasuje to zostałbym przy Omedze.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona nie ukoi moich dylematów przynajmniej na te chwile :) a bransoleta w omedze to jedna z moich ulubionych :)

http://www.salonqp.com/updates/watch-news/tudor-heritage-black-bay-black-up-close/ Wersja all Black i wymiękłem :)

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega 300M.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość naw3

Mnie nie stać ale się wypowiem :) smp bym zostawił i zbierał na Tudora.

W głębi serca wybrałbym Tudora, z racji że wydaje mi się ponadczasowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega w tym zestawieniu


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Omega. Jeśli już potrzebujesz zmiany to konkretnie - Rolex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać ale się wypowiem :) smp bym zostawił i zbierał na Tudora.

W głębi serca wybrałbym Tudora, z racji że wydaje mi się ponadczasowy ;)

 

po to jest forum i ten wątek aby KAŻDY mógł się w niej wypowiedzieć :)

 

@sanik, na rolka mnie nie stać a fajnie byłoby mieć dwa fajne zegarki, tak jak pisałem sprzedaż SMP to ostateczność a chciałem poznać opinię kolegów :)

Edytowane przez swierszczu

O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Tudora bo dorwać omegę z prostym bezelem to kwestia cudu. Ostatnio jestem na zakupie tego zegarka i zmacałem już 5szt i w żadnym trójkąt na bezelu nie schodził się na górze z indeksem na 12 na tarczy. Zawsze pomiędzy. Niby pierdoła i dużo osób na to nie zwraca uwagi ale mi by to zabiło całą przyjemność z posiadania tego zegarka. Obecnie skłaniam się bardziej do Breitlinga Superocean II w nowej odsłonie.  Wymiata, tylko trzeba lubić styl Breitlinga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak będzies zmieć taką następnym razem to daj prosze cynka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko jednak Tudor bo jest namacalnie lepiej wykonany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to kiedyś jeden z kolegów napisał i też mu nie wierzyłem do czasu kiedy tą moją wymarzoną omegę kilkakrotnie pooglądałem i kilkakrotnie sie sparzyłem na tym jej bezelu. Maiłem też okazję mieć w ręce Tudora BB i on zwyczajnie jest lepiej spasowany, jakoś tak bez większych przerw, sztywniej i przyjemniej. Omedze niczego nie brakuje ale jeżeli oba kosztują tyle samo i odsuwamy na bok preferencje wizualne to Tudor jest kapkę lepiej wykonanym zegarkiem. W Omedze jednak na zdecydowany plus to ceramiczny bezel, przepiękny AR i ładne szczotkowania przeplecione z polerką. W Tudorze nie ma tyle finezji ale jest lepiej wykonany. Do całości dorzuciłbym w tej cenie wspomnianego już Breitlinga Superocean II bo wykonany jest na poziomie Tudora choć mniej smaczków na pierwszy rzut okaz niż Omega. Z formy jest surowy ale dzięki polerce dużo zyskuje. Trzeba to jednak lubić. Ja lubię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czarnego Seamastera Pro (jeszcze starą wersję 2254) baardzo wygodny i czytelny  zegarek.

 

W tej wersji bransoleta też b.fajna .

 

Ale wygrał Tudor.. cóż zrobić.. :) 

 

 

 

_MG_9634_zps9owcqqe3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tudora nie mierzyłem ale ze zdjęć i filmów wygląda na fajny i uniwersalny zegarek. Omegę mierzyłem- nie przemawia do mnie nic a nic.

Mój głos na Tudora.

 

p.s mam małe podejrzenia że forum "nakręca" się raz na jakiś czas  na wybrane marki :-). W tym roku jest Tudor, w zeszłym GS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nakrecaniem to bez przesady :) a fala Pamow, Rolexow, IWC, Zenithow?

 

Ale to nie ten temat jak cos :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nakrecaniem to bez przesady :) a fala Pamow, Rolexow, IWC, Zenithow?

 

Ale to nie ten temat jak cos :)

 

;) - masz rację- nie ten temat.

Głos "poszedł" na Tudora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Omegę i mierzyłem Tudora. Oba to świetne zegarki, Omega nieco lepiej leży na ręku, zwłaszcza na mniejszych nadgarstkach. No i lepszy mechanizm, co przy takim budżecie może robić różnicę.

Mój głos na Omegę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 42 MM - REZERWACJA
      Cena 7990 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Coś innego na męski nadgarstek. Kawałek solidnej stali w bardziej eleganckim wydaniu. Dzięki takiemu połączeniu mamy bardzo uniwersalny i zegarek, w oryginalnym, niepowtarzanym w milionach sztuk designie. Zegarek super układa się na nadgarstkach od 16,5 cm w górę. Bransoletka oczywiście z pełnych ogniw pracuje super, skręcane ogniwa pozwalają na jej szybkie i proste dopasowanie. 
      Jak na solidną, szwajcarską markę przystało, oprócz super wykończenia mamy masą fajnych smaczków, kilka starałem się pokazać na zdjęciach.
      Zdjęcia są moje, niem były poddawane obróbce.
      Stan mechaniczny idealny. Zegarek na prawidłowym chodzie, data przeskakuje idealnie – warto popatrzeć jak się to dzieje
      Wizualnie zegarek w bardzo dobrym stanie. Szkło czyściutkie. 
      W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa. Zegarek kupiony w kwietniu 2015 r. 
      Dane techniczne:
      Model: 57000-4 Producenct: Tudor Seria: Glamour Double Date Typ: Zegarek męski / Elegancki Średnica: Ø 42.00 mm Koperta: polerowana stal Dekiel:  pełny, zakręcany Bransoleta: w kolorze srebra, stal, zapięcie motylkowe Tarcza:  szara/wrzosowa, giloszowana Szkło: Szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Mechanizm i funkcje: nakręcany automatycznie, Tudor  cal. 2892, 21 kamieni, 28800 vph, 42 godzinna rezerwa chodu, sobna tarcza sekundowa Data: Grande date (2 tarcze daty) Wodoszczelność: 10 ATM  Koronka: zakręcana, logowana W komplecie: dwa pudełka, dokumenty (wypełniona karta gwarancyjna z datą sprzedaży), instrukcja, dwa dodatkowe ogniwa.    
      2. JUNGHANS MEISTER CHRONO 027/4528.44
      Cena 5500 zł + koszt wybranej wysyłki
      Stan 8/10 - proszę sprawdzić na zdjęciach, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Żadne zdjęcia i żadne rendery nie oddadzą uroku tego zegarka. Jakość wykonania każdego detalu zadowoli każdego zegarkomaniaka. Na dodatek chyba najładniejsza wersja kolorystyczna i na dodatek super wygodna bransoleta. Ocyzwiđcie bey problemu można założyć pasek.
      Naprawdę warto samodzielnie przekonać się o jakości Junghansa. Coraz mniej takich zegarków, tutaj za produkt i jego powodzenia odpowiedzialny był projektant i inżynier a nie księgowy i naprawdę widać to w każdym detalu na zewnątrz i wewnątrz zegarka.
       
      Specyfikacja:
      Marka: Junghans Model: 027/4528.44 Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: Automatyczny, Junghans J880.1, 48 h rezerwa chodu, stop sekunda Rodzaj koperty: Stal szlachetna Szerokość koperty: 41.00 mm Grubość koperty z wypukłym szklem: 14.00 mm Kolor tarczy: granatowy Bransoletka: 21 mm, tal szlachetna  
       
       


























       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       


    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez pepepatryk
      Cześć wszystkim 🤟🏻
       
       Zegarek sprzedaje w pełnym sklepowym komplecie. Stan oceniam na mocne 8,5/10.  Ewentualne mankamenty próbowałem wyeksponować na fotkach poniżej, nic nadzwyczajnego. Jestem pierwszym i jedynym właścicielem. Tudora kupiłem u autoryzowanego holenderskiego sprzedawcy w Haarlemie w dniu finału piłkarskich Mistrzostw Świata (2022.12.18) od tego czasu leci 5 letnia międzynarodowa gwarancja. Zegarek jak u większości zegarkomaniaków był w rotacji z innymi zegarkami, używany głownie weekendami i w wolnym czasie. Nigdy nie był naprawiany, otwierany, bransoleta jak była skrócona przy zakupie w sklepie tak została, już nic nie kombinowałem z racji świetnego systemu regulacji. Black Bay Pro idzie pod młotek bo Tudor Pelagos FXD wierci mi dziurę w brzuch. 
       
      Mieszkam w Holandii więc sprzedaż wysyłkowa. Chyba, że ktoś będzie w okolicach to zapraszam na kawę.
       
      Cena jaka mnie interesuje to 3350 euro, koszt wysyłki do ustalenia, nie interesuje mnie wymiana.   
       
      Zapraszam do rozmów.
       
      Pepe
       
       
       
       
       
       
       
       

       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.