Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raven17a

Problem z FUJI M367

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio stałem się posiadaczem zegarka jak w temacie. Zegarek jest mechaniczny. Problem polega na tym że chyba przekręciłem mechanizm nakręcania (lub tak ma być, nie wiem bo nigdy nie miałem zegarka mechanicznego). Ogólnie zegarek się nakręca, ale podczas nakręcania koronka wydaje przez chwilę odgłos trzeszczenia (taki zwykły jak przy nakręcaniu) np. przez 4-5 obrotów, a im dłużej kręcę tym ciszej trzeszczy aż w końcu przestaje trzeszczeć na powiedzmy dwa obroty i za chwilę dalej słychać dźwięk nakręcania i tak w kółko. Tak ma być?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie załącza się sprzęgło . ( Jeśli on ma w ogóle dokrecanie ) . A automatem nakręca ?

Nie powinno się odkręcać automatu . Niezdrowo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Kręcimy ,aż napotykamy na opór . Tak działa w delbanie mojego dziadka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro jedzie do specjalisty.

 

Dziękuje i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Prawdopodobnie zerwane mocowanie sprężyny w beczce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro jedzie do specjalisty.

 

Dziękuje i pozdrawiam:)

Witam. I wiadomo już,co z twoim Fuji? Pytam,bo też mam ten model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u zegarmistrza na następny dzień ale powiedział że wszystko wygląda w porządku. Okazało się że po dłuższym nakręcaniu jest opór. Ale nie rozwiązało to do końca mojego przypadku bo o ile wcześniej nie zawsze "tykał" przy nakręcaniu tak teraz potrafi się obrócić z powrotem koronka tyle co nakręciłem. Chyba że przekręcę do miejsca w którym koronka tyka to mechanizm załapuje i koronka się nie obraca z powrotem. Ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwił mnie Twój problem, bo noszę się z zamiarem kupienia tego modelu. Zaczynam się zastanawiać czy warto? Na "Alledrogo" można kupić ten zegarek za 200 zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.