Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pit83

Pierwszy automat......

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio mierzylem w sklepie klasycznego automatycznego Orienta, i bardzo mi sie spodobal, w szczegolnosci ze dobrze lezal na moim malym nadgarstku. Jednak cena byla zaporowa.

Namierzylem inny podobny zegareczek - ORIENT FER2D006B0 - tez mi sie podoba, ale mozliwosc zakupu tylko przez internet.

Pytanie: Czy to dobry pomysl na pierwszy automat?.

Czy nie bedzie problemu z serwisem? Choc sie nie znam, to domyslam sie za taki zegarek trzeba regularnie serwisowac u zegarmistrza. Chyba ze sie myle?

Prosze o jakies sugestie, i porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient jest dobrym pomysłem na pierwszy mechaniczny zegarek. Werki są dość trwałe, dokładne. Z serwisem będziesz zapewne miał do czynienia po kilku ładnych latach od zakupu - czyszczenie, smarowanie. Historia wprawdzie zna przypadki Orientów działających po kilkadziesiąt lat bez wizyty u zegarmistrza, ale nie polecamy dla dobra zegarka bicia takich rekordów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, analizujac zajawke na zegarki ktora wzrasta wprost proporcjonalnie do wieku, to pewnie i tak za max dwa lata wymienie go na wyższy model ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo szybciej. To zasuwa szybciej niż Pendolino w PL :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient, to dobry wybór . Ten model jest ładny . Popatrz sobie jeszcze na orienta bambino . Kupisz go za granicą lub , tu na bazarku w podobnej cenie .

Orenty są znane z długoletniej i bezawaryjnie pracy . Potrafią chodzić wiele lat bez serwisu . Ale polecam robić regularny serwis . Co 5 lat wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cycki opadają ... :unsure:

 

przepraszam... !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przepraszać, jak facetowi cycki opadają to trzeba się wziąć za siebie, bo nadwaga sama od siebie nie pójdzie. Jak ktoś jest chory na ginekomastię to polecam wizytę u lekarza, na forum zegarkowym raczej pomocy w tej kwestii się nie znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim stylu wolisz zegarki...

Ten co pokazałeś to styl Pilot jeżeli się nie mylę.

W podobnej cenie bardziej elegancki z orientów to np Symphony.

Tutaj masz fotkę:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32066-orienty-forumowiczow/page-88?do=findComment&comment=1651795

Jeszce bardziej elegancki

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-ser2400jw0-fer2400jw0-classic-bambino-japan-automatic-gents-leather-elegant-watch


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podrzucenie zegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od tego przekopywania internetu znalazlem model, ktory jeszcze bardziej mi sie podoba - https://www.google.pl/search?q=FEM7E004F9&hl=pl-PL&prmd=mivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjilobAu-bKAhULBXMKHfqCCb4Q_AUICCgC

Jednak cos malo go jest w sklepach internetowych

Zna ktos lepiej ten model??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kusi ten kolorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi ten kolorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi telefon zarty robi i nie chce wkleic calego posta. Kusi ten kolorek :-) ale przy mojej marnej kolekcji (wstyd pisac), chyba zostlbym przy czarnej tarczy - bardziej uniwersalna.

Poza tym nie mam zadnego doswiadczenia z kupowaniem z poza naszego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płatność PayPal i nie trzeba żadnych doświadczeń .

Co do kolekcji , na pewno się powiększy.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

 

Jest to mój pierwszy post na forum, choć już jakiś czas czytuję posty.

 

Tak, jak ktoś wyżej napisał - im człowiek starszy, tym bardziej ciągnie do "majstersztyków" i "dzieł sztuki".

 

Ja zainteresowałem się zegarkami stosunkowo niedawno, gdy postanowiłem zabrać się za danie drugiego życia zegarkowi po moim Tacie. Jest to złota DOXA Antimagnetique z ca. lat 60-tych.

 

Teraz zbliżają się moje 30-te urodziny i sam chciałbym wybrać dla siebie zegarek na co dzień. W toku poszukiwań (prowadzę je od ~sierpnia 2015) kierunkuję się ku Orientom. Doceniam zegarki mechaniczne (sam jestem inżynierem mechanikiem :)) i zastanawiam się nad automatem. Stąd pytanie: czy praca biurowa itp. pozwoli na to, aby nadać odpowiednią ilość energii mechanizmowi do pracy przez te 40 godzin?

 

Chciałbym uniknąć rozczarowania i konieczności machania zegarkiem lub rękami w powietrzu niepotrzebnie XD Wiem, że niektóre Orienty automatyczne dają możliwość nakręcania ręcznego za pomocą koronki, ale nie wszystkie.

 

Możecie coś poradzić w tej kwestii, podzielić się doświadczeniami?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są opcje

a) rotomat załączany na noc

B) wystarczy zegarek nosić i przejść kilka km dziennie i spokojnie do następnego dnia będzie nakręcony

c) pomachać nim troche, jest tutaj na forum taki temat związany z machaniem zegarkiem przez minutę i osiągnięciami w jego chdzie

 

- orienty w tym gronie wiodą prym, ponieważ mają bardzo efektowne w nakręcaniu mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w biurze i nie ma problemu, czasem 6-7h siedzę przed pc :)

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma problemu i spokojnie kupiłbym automat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej każdemu w pracy rękę podasz (i potrząśniesz) na powitanie i pożegnanie i rotomatu nie trzeba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że używasz dwóch rąk do pisania na klawiaturze :)

 

SM-N910C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło ze po 3h normalnego noszenia Orient jest nakrecony. Normalne rozumiem przez: zakładam po wstaniu z łóżka i dalej śniadanie, droga do pracy, aktywności w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.