Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymon__k

Pam 233 vs Hulk vs Omega PO + Pam

Pam 233 vs Hulk vs Omega PO + Pam  

38 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chętnie poznam wasze zdanie. Nosi mnie ostatnio na jakieś zmiany... Głównie dlatego że jakoś tak się stało że pozbyłem się wszystkich diverów jakie miałem. Aktualnie posiadam Pam-a 233 i uważam że jest świetny ale... Brakuje mi właśnie jakiegoś porządnego divera na bransolecie. Niestety więcej kasy w zegarki narazie wpakować nie mogę wiec odpada opcja dokupienia czegoś do 233. 

Pierwsza opcja to przeczekać to i zostać mimo wszystko przy Pamie.

Druga to Hulk który chodzi za mną już od dawna. 

Trzecia to zamiana 233 na coś tańszego np 312 albo 111 i Omega PO. Miałem już  PO i niestety żałuję że sprzedałem. PO to świetny zegar wiec jestem pewien że dobrze wypełni tę lukę w diverach:) 

 

Mam też kilka innych zegarków których narazie sprzedać nie zamierzam ale dzięki temu nie muszę powyższych opcji rozważać w kontekście jedynego zegarka/zestawu. 

 

W którą stronę byście poszli na moim miejscu? :)

 

Pozdrawiam


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniłbym ośmiodniowca na żaden z proponowanych.  Kup dobrą whisky i przeczekaj.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Orient blue ray, ewentualnie raven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinemaster 300m to jest porzadny diver za ulamek ceny Hulka czy polowe PO. Hulk kuszacy i PO tez swietna, ale 233 to zbyt powazny zegarek zeby go poswiecic. Potem mozesz miec spory problem z odkupieniem go w dobrych pieniadzach. Jednym slowem bedziesz zalowal.

Jak Kolega meXy napisal, przeczekaj.

Oczywiscie latwo sie doradza, a doskonale znam to mrowienie w lapkach zeby kliknac ;)

Mnie znowu zlapal Pam 024, akurat jest w kraju od super pewniaka, ale znowu ta kasa by sie nie zgadzala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam Pam-a 233 i uważam że jest świetny ale... Brakuje mi właśnie jakiegoś porządnego divera na bransolecie. Niestety więcej kasy w zegarki na razie wpakować nie mogę wiec odpada opcja dokupienia czegoś do 233.

 

Wszystkie odpowiedzi zawarłeś w cytowanym fragmencie.

 

1) Nie pozbywaj się PAM-a 233, skoro jest świetny. Będziesz bardzo żałować jeśli sprzedasz.

2) Dokup porządnego divera (PO, Sub albo Marinemaster). Sugeruję PO.

3) Kluczowe są słowa "więcej kasy na razie wpakować nie mogę", więc uzbrój się w cierpliwość i zrealizuj pkt 2) za jakiś czas.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się 233 to zbrodnia. Lepiej przeczekać ciśnienie, aż opadnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, zostaw! Jak chcesz to możemy się na tydzień wymienić na moją PO, Ty odpoczniesz od Pama i zaspokoisz swoją potrzebę noszenia divera, a ja.. no cóż, niech stracę :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz mialem identyczny dylemat :)

Po kilkuletnim obcowaniu z czarnym subem zakupilem wymarzona 233 i... Radosc wielka - wyglad, komplikacje, manual etc. Jednak w codziennym uzytkowaniu Sub jest dla mnie zegarkiem idealnym a jeszcze z data, to juz w ogole. Posiada wszystko, czego potrzeba do zycia codziennego a regulowana bransoleta byla moim marzeniem, gdy w upalne dni meczylem sie z zapocona guma czy paskami przy Pamie (niestety :( ) Poza tym, jak Rolex wszedl z wydluzona gwarancja i przedluzonym okresem serwisowania, to juz cena przegladu (plus koszty ubezpieczenia przesylki) "rozbily bank" i Sub mocno powrocil pod rozwage.

 

Sprawa nie byla latwa, bo czarny sub juz mnie znudzil, a do tego zonie podobal sie wylacznie Pam i... wszystko sie przez to pokomplikowalo  :D Jednak pomysł na Hulka odmienil cale moje podejscie. Tak malo jest zielonych zegarkow, ze czym czesciej mu sie przygladalem, tym czesciej wiedzialem, ze bedzie to moj cel.

 

I teraz z perspektywy czasu musze powiedziec, ze Hulk jest swietnym zegarkiem zwalczajacym nude zegarkowa a w przypadku Suba zwalczajaca wszelkie podrobki i zegarki rolexopodobne. Widac to szczegolnie latem, gdzie w sloncu odplaca wlascicielowi swoja mieniącą zielenią kazdego dnia  :wub:

 

Chodzil za mna jak wiesz jeszcze AP RO i moglem go wtedy kupic za te same pieniadze, co 233, jednak uwazam, iz 233 pomimo troszke nizszej pozycji marki i prestizu bije we wszystkim AP RO 15300/15400 na glowe w codziennym uzytkowaniu - podobnie jak Rolexa 

 

Bralem tez pod uwage opcje 3 z Twojej ankiety tylko z inna Omega, ale jak ktos lubi Rolexy i docenia ich zalety, to Omega jest krotkoterminowym odskokiem a predzej czy pozniej i tak bedziesz myslal o jej wymianie na Rolka ;)

 

Reasumujac - wspolczuje :D

Ja ryzykujac rozwod ;) sprzedalem 233 i zakupilem Hulka. Oj... nie bylo latwo... :D  Teraz moge potwierdzic z czystym sumieniem - Sub, to idealny wybor dla jednozegarkowca - wygodny i solidny w kazdym calu. Pam233, to... jedyny zegarek, na ktory moglbym wymienic Hulka pomimo niewygody paskowej w stosunku do bransolety - ale czego sie nie robi dla bycia piekniejszym :D  To co - wymieniamy sie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za kolegę, już nie ma tego SD <_<


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagi Kolegi @artme są trafne ale w kontekście jednozegarkowca, tutaj mamy chyba inny case ;).

Case z Rolexem jest zawsze taki sam - nawet u wielozegarkowcow :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamiast go zostawić i mieć spokój bo taka okazja się prędko nie trafi to teraz jest płacz ;).

Ja mam dozywotniego Hulka a juz biegam po stronach z okazjami zegarkowymi - choroba masakryczna te zegarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadnienia:

1. "Nosi Cię na zmiany"

2. 233 Ci się podoba (ergo - będziesz żałował jak się pozbędziesz)

3. Nie masz rasowego divera

4. Nie masz kasy

 

Rozwiązanie:

Kup SKXa - jak Ci kasa wpadnie, to się go pozbędziesz i kupisz co tam będziesz chciał :D

 

Nie ma za co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jakiegoś Pama chętnie bym przytulił, ale najchętniej na bransolecie, także ja chyba niespecjalnie czuję ich klimat.

Więc moje zdanie może być mało znaczące, ale ja wybrałbym tańszego Pama + PO.

Nie bardzo widzę sens dopłacania takich kwot do bazowych modeli Pama... ale co ja tam się znam ;) a 233 nie miałem w rękach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zagadnienia:

1. "Nosi Cię na zmiany"

2. 233 Ci się podoba (ergo - będziesz żałował jak się pozbędziesz)

3. Nie masz rasowego divera

4. Nie masz kasy

 

Rozwiązanie:

Kup SKXa - jak Ci kasa wpadnie, to się go pozbędziesz i kupisz co tam będziesz chciał :D

 

Nie ma za co.

Kolega bardzo dobrze radzi. Poważnie. Podpisuję się pod tym.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem- mi też podobają się takie zabawy paskowe... ale lubię nosić zegarki na bransoletach :)

W dodatku Pamy na bransoletach widzą mi się :lol:

 

ao31_the-rock-welcome-to-the-jungle-the-

 

zo647_photo_19_hires.jpg

 

fx513_Rundown-pointingrifle.jpg

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bransolete od Pama kupujesz Tudora BB :)

(moze na dzien dzisiejszy staniala, ale w 2011 kosztowala 10k pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi i porady! Daly do myślenia!;) na tę chwilę rozważam taka opcję: 233 zostaje i albo sprzedam kilka tańszych zegarków i kupie PO albo poczekam trochę i kupie PO:)

No chyba że trafi się hulk to wtedy będzie znowu problem;)

 

Rolexa SD sprzedałem bo starsza wersja to nie dla mnie... Nie wytrzymałbym z taką bransoletą... co innego nowa ceramiczna wersja!

 

 

To co - wymieniamy sie? ;)

Zapraszam na PW może mnie przekonasz ;)

“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem 233. Był ból, bo to zdecydowanie najfajniejszy z PAM-ów, ale cel (niezegarkowy) był nieporównywalnie ważniejszy i jakoś się po tym pozbierałem  ;) Rolexa w ogóle bym nie kupił. Wybrałbym samą PO. No, bo jaki tańszy PAM zadowoliłby byłego posiadacza 233??? Jeśli nie jesteś na musiku, nie sprzedawaj 233, tylko z chęci eksperymentowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Zagłosowałem na wariant 1, choć wcale nie uważam, że 233 to najfajniejszy z PAM'ów, po prostu dwa pozostałe warianty są według mnie gorszym rozwiązaniem. Nie sądzę również, że trudno go będzie zastąpić innym. Moim zdaniem siła Panerai tkwi w prostocie i ręcznym naciągu. Komplikacje są fajne... ale w A.Lange&Sohne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie sądzę również, że trudno go będzie zastąpić innym. Moim zdaniem siła Panerai tkwi w prostocie i ręcznym naciągu.

lepiej bym tego nie ujął


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trafny komentarz. Moim zdaniem największą zaletą tego PAMa jest wyjątkowe szkło. Gdybym miał takie w 112,byłaby idealnym PAMem.

PAM jest fajnym zegarkiem ale nie jako jedyny toolwatch. Coś sportowego na bransolecie warto mieć w szufladzie. Jedni wybiorą Omegę inni Rolexa a jeszcze inni odetchną dopiero przy APRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze komplikacje w 233 wcale nie zabijają jego prostoty i czytelności.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Chodzil za mna jak wiesz jeszcze AP RO i moglem go wtedy kupic za te same pieniadze, co 233, jednak uwazam, iz 233 pomimo troszke nizszej pozycji marki i prestizu bije we wszystkim AP RO 15300/15400 na glowe w codziennym uzytkowaniu

Chyba tylko w opinii użytkowników Panerai :). Obiektywnie Panerai w kontekście zegarmistrzostwa nie ma startu do AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.