Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

aaa i dzięki za namiary na precyzyjnego :)

Mówisz o tej Wołnie w kopercie od czegoś ?

Znaczy Wostoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej Wołnie w kopercie od czegoś ?

Znaczy Wostoka

 

Ja tam żyję w przekonaniu, że biały werk jako WP może występować, odwrotnie (tzn żółty jako wołna) - już nie


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bały werk" jest w wołnach i wostokach 22  kamienie, złoty tylko w precyzyjnych a przynajmniej ja się z takimi konfiguracjami spotykałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złoty tylko w wp i wostokach 22j.

A biały? Gdzieś czytałem, że w WP są tak samo możliwe jak w wostoku 22 kamienie. I że jedyny pewnik, że żółtych nie było w wołnach


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd takie wnioski Paweł?

Rozumiem że cały czas mówimy o tym zegarku chyba że ja czegoś nie doczytałem http://allegro.pl/wolna-meski-mechaniczny-z-mikroregulacja-unikatau-i6701737859.html#thumb/2

 

To nie jest koperta Wołny tylko Wostoka

post-68206-0-47293100-1485971294_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Wostoka ale nie precyzyjnego jak na moje skromne oko :)

Wracając do żółtego mechanizmu. Z tego co wiem był tylko w wostokach precyzyjnych i 22 kamienie a biały w Wołnach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że cały czas mówimy o tym zegarku chyba że ja czegoś nie doczytałem http://allegro.pl/wolna-meski-mechaniczny-z-mikroregulacja-unikatau-i6701737859.html#thumb/2

 

To nie jest koperta Wołny tylko Wostoka

O tym:

http://allegro.pl/niezly-wostok-22-kam-precyzyjny-i6698193712.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiliśmy o zupełnie innych zegarkach - dobra tematu nie było 

Góral podziękował Ci za link do precyzyjnego cytując link do Sputnika i myślałem że chodzi o zegarek z oferty tego sprzedającego 

Nie rozumiem po co linkować jakiegoś sputnika dziękując za zakup zegarka u Krisa ? to mnie wprowadziło w błąd i zamieszanie 

Koniec Pozdrawiam  -_-

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówiliśmy o zupełnie innych zegarkach - dobra tematu nie było 

Góral podziękował Ci za link do precyzyjnego cytując link do Sputnika i myślałem że chodzi o zegarek z oferty tego sprzedającego 

Nie rozumiem po co linkować jakiegoś sputnika dziękując za zakup zegarka u Krisa ? to mnie wprowadziło w błąd i zamieszanie 

Koniec Pozdrawiam  -_-

Ale dałeś się wkręcić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

złoty tylko w wp i wostokach 22j.

 

 

A biały? Gdzieś czytałem, że w WP są tak samo możliwe jak w wostoku 22 kamienie. I że jedyny pewnik, że żółtych nie było w wołnach

 

Taaa... i kiedy ten "złoty" trafia się w Wołnie to trzeba go natychmiast wywalić i szukać "srebrnego".

 

To ja trochę namieszam i przedstawię swoją teorię.

 

"Prawdziwy" Wostok Precyzyjny to taki, który ma:

1. Napis na tarczy "Precizionnyje" lub "Precision class"

2. Mechanizm poświadczony świadectwem pomiarowym

 

Wszystkie inne mechanizmy złote czy srebrne są tak samo dobre. Jedyną ich "wadą" jest to, że nie przeszły testów pomiarowych.

Dlaczego nie przeszły ? Bo jest to niemożliwe dla całej produkcji mechanizmów !!!

Taki test trwał miesiąc, więc nie było możliwe sprawdzenie tysięcy czy dziesiątek tysięcy mechanizmów (o setkach tysięcy nie wspomnę).

Nawet mając kilka-, kilkanaście-, kilkadziesiąt-, kilkaset- takich stanowisk pomiarowych wyobraźcie sobie ile i w jakim czasie można przetestować mechanizmów ?

 

Ot i wsio.

Jeśli ktoś coś, to dyskutujmy na argumenty.

Takie świadectwo pomiarowe już pokazywałem, mogę powtórzyć.

Mit o "złotych" mechanizmach w Wostokach, a "srebrnych" w Wołnach odłóżmy między bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

 

 

Rozumiem że wg. Ciebie Wostok który:

Ma napis na tarczy "Precizionnyje" lub "Precision class"   ale nie ma świadectwa pomiarowego nie jest  prawdziwym Wostokiem precyzyjnym?

Czy dobrze odczytałem ?

 

Jeżeli tak to w takim razie nie mam niestety w kolekcji żadnego prawdziwego Wostoka precyzyjnego a same przebierańce. Nie wspomnę nawet o tym NOS-ie z oryginalnymi papierami i pudełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku...bardzo ciekawa teoria. Przyrównałbym ją do pomiarów aut na hamowni. Auto, które wychodzi z fabryki ma powiedzmy 100KM. Po użytkowaniu go przez powiedzmy 10 lat, tych koni jest tyle ile pisze w dowodzie rejestracyjnym (tak mówią sprzedający) . Prawda jednak może być zupełnie inna. Żeby się przekonać czy auto ma nadal te 100KM, czy mniej i o ile, można sprawdzić na hamowni. Kupno więc auta z jakimś znaczącym przebiegiem, które w momencie opuszczania fabryki (dealera) miało 100KM, nie gwarantuje, że ma ono nadal tą ilość kucyków. 

Sądzę, że podobnie może być z mechanizmami precyzyjnych. Mało prawdopodobne jest, żeby sprawdzany był każdy werk. Poza tym, nawet jeśli byl sprawdzany i tą klasę osiągnął, to po tylu latach użytkowania, sądzę, że już jej nie ma. To tak na mój chłopski rozum ;)

Edytowane przez Nightdream

Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jacek

 

 

Rozumiem że wg. Ciebie Wostok który:

Ma napis na tarczy "Precizionnyje" lub "Precision class"   ale nie ma świadectwa pomiarowego nie jest  prawdziwym Wostokiem precyzyjnym?

Czy dobrze odczytałem ?

 

Jeżeli tak to w takim razie nie mam niestety w kolekcji żadnego prawdziwego Wostoka precyzyjnego a same przebierańce. Nie wspomnę nawet o tym NOS-ie z oryginalnymi papierami i pudełkiem.

Nie.

Nie uogólniaj.

Można przyjąć, że Wostok z odpowiednim napisem na tarczy jest jak najbardziej "Prezyzyjny" ale jego koszerność potwierdziło by na 100% załączone świadectwo.

Wiadomo, że niezwykle trudno trafić taki komplet, ale takie są i wiele mówią daty na nich zapisane.

 

Tak jak napisałem powyżej: WSZYSTKIE INNE SĄ TAK SAMO PRECYZYJNE, tylko nie posiadają tego papierka ;)

Jacku...bardzo ciekawa teoria. Przyrównałbym ją do pomiarów aut na hamowni. Auto, które wychodzi z fabryki ma powiedzmy 100KM. Po użytkowaniu go przez powiedzmy 10 lat, tych koni jest tyle ile pisze w dowodzie rejestracyjnym (tak mówią sprzedający) . Prawda jednak może być zupełnie inna. Żeby się przekonać czy auto ma nadal te 100KM, czy mniej i o ile, można sprawdzić na hamowni. Kupno więc auta z jakimś znaczącym przebiegiem, które w momencie opuszczania fabryki (dealera) miało 100KM, nie gwarantuje, że ma ono nadal tą ilość kucyków. 

Sądzę, że podobnie może być z mechanizmami precyzyjnych. Mało prawdopodobne jest, żeby sprawdzany był każdy werk. Poza tym, nawet jeśli byl sprawdzany i tą klasę osiągnął, to po tylu latach użytkowania, sądzę, że już jej nie ma. To tak na mój chłopski rozum ;)

Oczywiście, że nie trzyma parametrów. Za to jak wygląda ;)

No dobra.

To weźmy to trochę matematycznie, trochę logicznie.

 

Produkcja ogółem w latach świetności wszystkich zakładów była na poziomie od 12 do 15 MILIONÓW zegarków. (mowa o ZSRR)

Sama Rakieta zdolna była wyprodukować od 4 do 7 milionów, w zależności od lat.

 

Ile statystycznie przydzielić na mechanizmy precyzyjne ?

1 milion, 100 tysięcy czy 10 tysięcy rocznie ?

Niech będzie dla równego rachunku tylko 12 tysięcy rocznie.

Biorąc pod uwagę czas testów (1 miesiąc) potrzebujemy 1000 stanowiska pomiarowych.

Da się ? Pewnie tak. Ale co w przypadku większej ilości mechanizmów.

Użyjcie wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Nie uogólniaj.

Można przyjąć, że Wostok z odpowiednim napisem na tarczy jest jak najbardziej "Prezyzyjny" ale jego koszerność potwierdziło by na 100% załączone świadectwo.

Wiadomo, że niezwykle trudno trafić taki komplet, ale takie są i wiele mówią daty na nich zapisane.

 

Tak jak napisałem powyżej: WSZYSTKIE INNE SĄ TAK SAMO PRECYZYJNE, tylko nie posiadają tego papierka ;)

Oczywiście, że nie trzyma parametrów. Za to jak wygląda ;)

No dobra.

To weźmy to trochę matematycznie, trochę logicznie.

 

Produkcja ogółem w latach świetności wszystkich zakładów była na poziomie od 12 do 15 MILIONÓW zegarków. (mowa o ZSRR)

Sama Rakieta zdolna była wyprodukować od 4 do 7 milionów, w zależności od lat.

 

Ile statystycznie przydzielić na mechanizmy precyzyjne ?

1 milion, 100 tysięcy czy 10 tysięcy rocznie ?

Niech będzie dla równego rachunku tylko 12 tysięcy rocznie.

Biorąc pod uwagę czas testów (1 miesiąc) potrzebujemy 1000 stanowiska pomiarowych.

Da się ? Pewnie tak. Ale co w przypadku większej ilości mechanizmów.

Użyjcie wyobraźni.

 

Wygląd wyglądem - "Nie wszystko złoto co się świeci" :D

Zgadzam się z Tobą ponownie. Choć ruscy byli maniakami wielkości, to nie wierzę w to, żeby byli w stanie uruchomić więcej niż 500 stanowisk dla jednego werku. A to i tak sporo. Wprawdzie radziecki przemysł zegarkowy był znaczącą podporą ówczesnego ZSRR, ale nie ma żadnych podstaw, żeby twierdzić, że wszystkie produkowane werki byly poddawane miesięcznym testom. Uważam, że przetestowana została jakaś partia próbna od prototypu począwszy. Potem poleciało z górki. Klepali jak leci, na wzór pierwowzoru z uwzględnieniem błędów z powiedzmy 100 sztuk pomiarow (czyt. 100 sztuk pierwszych werków). Jeśli więc pojawiły się później błędy w dokładności chodu, nie panowali nad tym. Resztę robiły zakłady zegarmistrzowskie, które "dostrajały" mechanizmy. Tak ja to czuję...na logikę :P

Romek...przenieś proszę naszą dyskusję do właściwego miejsca :) Jakoś mnie poniosło. Przepraszam


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev
... ... że wszystkie produkowane werki byly poddawane miesięcznym testom. Uważam, że przetestowana została jakaś partia próbna od prototypu począwszy. Potem poleciało z górki. Klepali jak leci, na wzór pierwowzoru z uwzględnieniem błędów z powiedzmy 100 sztuk pomiarow (czyt. 100 sztuk pierwszych werków). Jeśli więc pojawiły się później błędy w dokładności chodu, nie panowali nad tym. Resztę robiły zakłady zegarmistrzowskie, które "dostrajały" mechanizmy. Tak ja to czuję...na logikę :P

Romek...przenieś proszę naszą dyskusję do właściwego miejsca :) Jakoś mnie poniosło. Przepraszam

Też nie do końca tak.

Jednak obowiązywały jakieś tam normy. Dla Prezyzyjnego były to tymczasowe normy techniczne СТУ 27-542-64 на прецизионные наручные часы. które określały odchyłki w przedziale -5 / +10 sek na dobę.

 

W tym przedziale mieszczą się te oficjalnie fabrycznie badane mechanizmy, te nie badane pewnie też i to bez regulacji ;) a jeśli nie to można je wyregulować jeszcze dokładniej.

 

A jeszcze jedno.

Te badane pomiarowo mechanizmy były plombowane, żeby nie można było odkręcić dekla i poprawiać dokładności chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Kurde, myślałem, że wzbudzę dyskusję o Precyzyjnych, że wiatr się zrobi i drzewa będą leciały z korzeniami, a tu tylko zaszumiało ;)

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nowe opakowanie że sprężynami do pobiedy, było własnością zegarmistrza, który nie żyje od około 15-20 lat. Po otwarciu oto co znalazłem :), nie mówiąc już o tym że było 15 szt. zamiast 6.

 

post-68064-0-69272400-1486216721_thumb.jpg

 

post-68064-0-76313200-1486216822_thumb.jpg

 

post-68064-0-29253900-1486216916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przemek, hurtowniku.

Ile za sztukę w detalu ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sprzedaję już, zostawiłem tyle, by mieć dla siebie. Ale jeśli potrzebujesz to mogę podesłać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sprężyny w opakowaniach już same nadają się do włożenia w gablotę - dobre trafienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Precyzyjne

 

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.