Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Ja też je widziałem tylko na fotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ciekawe. Nie widziałem wcześniej, albo mi umknęło coś takiego.

Jeśli pozwolisz to użyję Twojej fotki i zapytam na ruskim forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Jeśli możesz dać ją w większym rozmiarze to będę wdzięczny.

Albo zrób nową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanowiłbym się czy tego dawcę z dwoma rombowatymi ;) sygnaturami nie reanimować dla potomności. No chyba, ze jakiś składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być dawcą tarczy i ringu. Złoty jest bardzo rzadki, szczególnie ten - tak jak albinos i niektóre turkusowe nie ma sygnatury 1MCzZ Kirowa. Teraz zostaje na pewno w oryginalnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wszystkie (???), pewnie znakomita większość wariantów Łucza z mechanizmem 2209.

Gdyby ktoś coś chciał dodać lub poprawić, to zawsze można ;)

 

Uwaga !

Czytać kolejne posty. Są tam sprostowania i uzupełnienia.

 

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=347749

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie naiwne pytania:

jak wyglada hierarchia jakosci i prestizu dla zegarkow radzieckich (nie 'noworusow' tylko tych z ZSRR)?

Poljot nr 1? a kolejne pozycje? od czego to zalezalo: stopien komplikacji mechanizmu, zaklad ktory wyprodukowal, uzyte materialy?

czy dobrze rozumiem ze uzywane na forum pojecie 'noworus' odnosi sie do zegarkow wyprodukowanych juz po upadku Zwiazku (26.12.1991)?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Piramida prestiżu dla radzieckich ?

Daj spokój. Nie było, nie ma i nigdy nie będzie czegoś takiego.

Można je podzielić na drogie, bo rzadziej spotykane i tanie, bo popularne.

Albo decyduje indywidualna sympatia dla danej marki. Albo ktoś zakłada, że zbierze wszystkie modele z danej serii. Inny chce mieć wszystkie modele jakie ujrzały światło dzienne. Jeszcze inny szuka wyłącznie unikatów, itp, itd. I niech sobie każdy kolekcjonuje co tam chce wg własnych zasad.

Nie sądzę by ktoś się pokusił o ustawienie radzieckich zegarków w jakiejś kolejności "prestiżu" ze względu na kryteria, które podałeś.

No ale może znajdzie się taki odważny ;)


Co do noworusów - tak, w zasadzie masz rację. Tylko weź pod uwagę, że do 1994 roku (a może i dłużej) składano zegarki jeszcze ze starych zapasów części.

Oczywiście nie zawsze kompletne, ale tu tarcza, tam mechanizm, tu koperta, tam wskazówki.

To wg Ciebie radzieckie, noworusy czy skundlone składaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Jacek pisze. Tym bardziej, że prawie każda marka miała swój top i z drugiej strony popularne modele, które wychodziły w milionach egzemplarzy.

No i jedne marki znikały, były zastępowane innymi - ciężko robić piramidę, jeśli zegarki pochodzą z różnych uwarunkowań.  

 

No i dochodzą własne preferencje - to że lubię poljota czy wostoka, a nie bardzo mnie przekonuje zarja, zim, czy łucz (chociaż mam ich wiele i nie płaczę nad tym), to moja ocena i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yakovlev, mkoch, dziekuje za kompetentne odpowiedzi

pytanie zadalem dlatego ze gdzies na podforum 'mignela' mi informacja ze Poljot byl bardziej prestizowy od Pobiedy czy cos w tym stylu, niestety nie potrafie wrocic do tego tekstu

w takim razie jesli nie prestiz to wezmy pod uwage czynnik ceny, rozumiem ze determinowala ja byc moze pozlacana (zlota?) koperta, mechanizm (komplikacja), tarcza (technologia wykonania)

mozna sie pokusic o taka klasyfikacje czy znowu moze wejsc w gre mix wszystkich tych elementow w zegarku tej samej manufaktury i to on bedzie decydowal o takiej ewentualnej kolejnosci na drabince?

czy w czasach Chruszczowa, Brezniewa et consortes nie bylo zegarka ktorym chetnie obdarowywano przodownikow pracy czy delegatow na zjazd? ; ) jesli tak bylo sadze ze w jakims sensie byly to czasomierze prestizowe

 

Yakovlev  > To wg Ciebie radzieckie, noworusy czy skundlone składaki?

 

wg mnie to ta pierwsza kategoria co wcale nie umniejsza ich atrakcyjnosci (pod warunkiem ze takie opuscily fabryke!) ale odbije pileczke: jak koneserzy tacy jak Wy oceniaja wlasnie takie skladaki? 'bialy kruk' z uwagii na osobliwosc czy zlo konieczne do zaakceptowania? a moze dawca narzadow?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czasem ciężko stwierdzić dlaczego dany zegarek jest tak bardzo porządany :) Czasem jest to sezonowa moda, która potrafi minąć.

Ale trzeba wyjść z założenia, że im zegarek rzadszy, tym atrakcyjniejszy.

Co do noworusów. Najczęście nie są zbyt atrakcyjne dla zbieracz. Ale bywały modele, które wychodziły dość późno (np część rakiet, amfibii), które są chętnie zbierane


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

...

Yakovlev  > To wg Ciebie radzieckie, noworusy czy skundlone składaki?
 
wg mnie to ta pierwsza kategoria co wcale nie umniejsza ich atrakcyjnosci (pod warunkiem ze takie opuscily fabryke!) ale odbije pileczke: jak koneserzy tacy jak Wy oceniaja wlasnie takie skladaki? 'bialy kruk' z uwagii na osobliwosc czy zlo konieczne do zaakceptowania? a moze dawca narzadow?

 

Powtórzę jeszcze raz. Nie sądzę żeby ktoś pokusił się o ustawienie takiej piramidki wg jakichkolwiek kryteriów.

 

A co do ostatniej kwestii.

Nie jestem koneserem.

Dla mnie KAŻDY zegarek jest interesujący. Jeden bardziej, inny mniej. Radziecki czy noworus, bez znaczenia.

Nawet jeśli kupuję jakiegokolwiek składaka to robię to w pełni świadomie, dla siebie.

Jeśli niesprawny to leży jako dawca, jeśli sprawny to sobie leży i cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramidy prestiżu to domena zgniłej zachodniej burżuazji. W ZSRR panowała wolność równość i braterstwo, w związku z czym każdy zegarek był równie dobry; jeden był dobry pod koszulę dla urzędnika segergujacego donosy, inny był dobry dla milicjanta, a Jeszcze inny był dobry dla bohaterskiego kosmonauta. Ale żaden nie był gorszy niż inne, bo wszystkie powstały z ciężkiej pracy radzieckiej klasy robotniczej.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramidy prestiżu to domena zgniłej zachodniej burżuazji. W ZSRR panowała wolność równość i braterstwo, w związku z czym każdy zegarek był równie dobry; jeden był dobry pod koszulę dla urzędnika segergujacego donosy, inny był dobry dla milicjanta, a Jeszcze inny był dobry dla bohaterskiego kosmonauta. Ale żaden nie był gorszy niż inne, bo wszystkie powstały z ciężkiej pracy radzieckiej klasy robotniczej.

;)

He, he. Przemek, Ty chyba kiedyś komunikaty partyjne pisałeś :) Widać, że Ci w krew weszło :) :)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, tak, to byl najlepszy z systemow spolecznych jaki poznala ludzkosc tylko glupia go nie docenila ; )

tylko nie moge uwierzyc ze tymi samymi 'czasami' obdarowano stachanowca z Donbasu i czlonka politbiura

musialy byc jakies, ktore owczesna wladza darzyla estyma... ale nie znam sie, to tylko takie moje wyobrazenia, dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak, tak, to byl najlepszy z systemow spolecznych jaki poznala ludzkosc tylko glupia go nie docenila ; )
tylko nie moge uwierzyc ze tymi samymi 'czasami' obdarowano stachanowca z Donbasu i czlonka politbiura
musialy byc jakies, ktore owczesna wladza darzyla estyma... ale nie znam sie, to tylko takie moje wyobrazenia, dziekuje za zainteresowanie i odpowiedzi

 

Jasne że tak. Prominenci nosili złote, Poljoty de Luxe np. 30 kamieni bez daty wyprodukowane w nazwijmy to limitowanej ilości itp. Na pewno nie były zbyt pospolite Wostoki precyzyjne które kosztowały wielokrotność zwykłej Pobiedy. Ale uogólniając w czasach sowieckich wyznacznikiem była raczej cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breżniew swoją rakietę na pewno darzył estymą :) Tylko mu staw w łokciu wyrywała :) :)

post-88672-0-72145900-1491735356_thumb.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak... tez bym sobie od czasu do czasu takim ; ) hantelkiem pocwiczyl

ostatnie pytanie upierdliwca w dniu dzisiejszym: dlaczego np. niektore tarcze zegarkow byly oznaczone nazwa opisana 'grazdanka' a niektore alfabetem lacinskim (Полет - Poljot itp)?

przeznaczenie handlowe na rynek wewnetrzny i zewnetrzny decydowalo?

Edytowane przez neclocus

Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak... tez bym sobie od czasu do czasu takim ; ) hantelkiem pocwiczyl

ostatnie pytanie upierdliwca w dniu dzisiejszym: dlaczego np. niektore tarcze zegarkow byly oznaczone nazwa opisana 'grazdanka' a niektore alfabetem lacinskim (Полет - Poljot itp)?

przeznaczenie handlowe na rynek wewnetrzny i zewnetrzny decydowalo?

Dokładnie tak. Sam sobie odpowiedziałeś. Oprócz tego istniało sporo marek eksportowych jak np. Sekonda czy Cornavin które były przeznaczone na rynek zachodni i wypuszczały różne modele kilku marek pod wspólnym brandem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.