Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, co do rozjechanego kraba - nie warto niszczyć zegarków, nawet tych złomków. Było mi przykro kiedy go ściągałem z torów, koniec z eksperymentami.

 

Co do ciekawostek - po tym, kiedy kupiłem kalendarz Kirowa od Pawła, zacząłem szukać więcej informacji na rosyjskich forach. Okazało się, że temat jest generalnie bardzo rzadki. Co więcej, było kilka wersji poświęconych pierwszym kosmonautom.

post-97171-0-96246400-1536737699_thumb.jpg

post-97171-0-76763100-1536737725_thumb.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab wpadł pod pociąg...

Libera w kaiążce Madamme opisuje zniszczenie znienawidzonej Ruhli poprzez położenie jej na torze tramwajowym. Edytowane przez w2k2

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że werk w kopercie Rakiety jest mocowany nie jakimiś tam śrubkami, ale regularnym pierścieniem Segera? Nigdzie poza moim zegarkiem nie widziałem takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że werk w kopercie Rakiety jest mocowany nie jakimiś tam śrubkami, ale regularnym pierścieniem Segera? Nigdzie poza moim zegarkiem nie widziałem takiego rozwiązania.

Tak,było stosowane takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te pierścienie stosowane w rakietach nie miały uszu na szczypce segera, tylko wcięcie na śrubokręt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te pierścienie stosowane w rakietach nie miały uszu na szczypce segera, tylko wcięcie na śrubokręt :D

Ale rozwiązanie podobne w działaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te pierścienie stosowane w rakietach nie miały uszu na szczypce segera, tylko wcięcie na śrubokręt :D

właśnie tak. W międzyczasie znalazłem zdjęcia w necie takiego rozwiązania. Wot, radziecka myśl techniczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Poljota de luxe, i do Poljota 29 kamieni (czyli de luxe z automatem), szły te same koperty czy różne? Bo na zdrowy rozum to inne, żeby wahnik miał się gdzie pomieścić, ale nigdzie nie mogę takiej trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie: czy ktoś ma wiedzę na temat koła balansu do Poljota 3133 oraz do zwykłego 2609 - czy można je zamieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie: czy ktoś ma wiedzę na temat koła balansu do Poljota 3133 oraz do zwykłego 2609 - czy można je zamieniać?

Z tego co pamiętam to tak.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na oko wyglądają bardzo podobnie, ale może być różnica np. w wysokości, czy ilości zwojów. Zegarmistrz, którego o to pytałem, twierdził że nie są zamienne. A balans z włosem do 3133 na zatoce koło 30 dolców, 20 jak się dobrze poszuka, a za cały werk 2609 (który zresztą mam) tyle samo, tylko złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna prezentacja zegarków Aleksandra Brodnikowskiego (można sobie włączyć napisy po rosyjsku, a później auto-tłumaczenie z przeglądarki na polski), emerytowanego pracownika fabryki w Petrodworcu. 

Tutaj akurat pokazuje zegarki z 1MCzZ, porównuje mechanizmy 2408 ze szwajcarskim pierwowzorem :) i Poljoty de Luxe - w tym aż dwa polarne, z syntetycznymi rubinami na tarczy.





Choć pewnie największe wrażenie zrobi kolekcja Rakiet Amfibia. :) 
Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wrzutkę! Sympatycznie wygląda ten Pan :D No i ciekawy temat, z chęcią pooglądam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ilę dobrze pamiętam, to już się taka ciekawostka na forum pojawiła. Chyba Kris pokazywał, tylko że na jasnych Sputnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ilę dobrze pamiętam, to już się taka ciekawostka na forum pojawiła. Chyba Kris pokazywał, tylko że na jasnych Sputnikach.

Tak, białych kilka gdzieś się pojawiło - Wolf ma białego Sputnika bez sygnatury w prawie idealnym stanie.

Kolejny króliczek do gonienia. :) 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki artykuł o współczesnych dziejach fabryki w Petrodworcu i Rakiety, jest parę ciekawych wzmianek o przeszłości.

 

https://themoscowtimes.com/articles/soviet-retro-cool-a-french-aristocrats-crusade-to-save-russian-fashion-57915


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mechan

Nie ma za co. :)

 

Kakże-tak, Towariszcz, "nie ma za co"?! Precyzyjna informacja to w ZSRR podstawa, a w szczególności o sytuacji w tak kluczowym zakładzie pracy jak PCzZ/Rakieta. I "to są sprawy, które MY musimy wiedzieć".

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO logo na kopercie wnioskuję, że Ruhla? Taka syrenka jest chyba? :)

 

14234608_ruhla.jpg

Edytowane przez marcur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO logo na kopercie wnioskuję, że Ruhla? Taka syrenka jest chyba? :)

 

Tak, Ruhla Chrono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.