Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

o żesz... :D

Na pasku z podkładką jakoś tam się broni ;)

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianRR89

Witam szukam jakiegoś znany tematu zegarków Sturmanskie.

Posiadam zegarek ale nie wiele o nim wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam jakiegoś znany tematu zegarków Sturmanskie.

Posiadam zegarek ale nie wiele o nim wiem.

Najlepiej zapytaj w odpowiednim temacie załączając zdjęcie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? Tarcza jakby malowanka - widać nacięcia na tarczy - inedxyff72a109dcab100572d32088f9ce0c21.jpg

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ten sprzedający z Bytomia w wiekszosci ma takie cudaki.

 

To malowanka,ewentualnie LenRemCzas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest cała seria tych zegarków, ja mam trzy, I jeden widziałem ale mi umknął.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/20508-img-20160413-081337/

 

A nie, mam cztery a piąty ciekł.

https://ownetic.com/items/01CDX01AZN01TRVRB60ZZARVTQ/montal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i te wszystkie malowanki będą traktowane jak wintydże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że mają mniej niż 35 lat?

Właśnie kupiłem piąty. Każdy na innym werku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) oczywiście nie można włożyć wszystkiego do jednego wora, oko konesera dostrzeże wartość :), a tak swoją drogą od Kirowskiego kraba z wymalowaną przez kogoś w wojsku tarczą zaczęła się moja zegarkową przygoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginał? Tarcza jakby malowanka - widać nacięcia na tarczy - inedxy

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Panie, na samym dole zdjęcia jest Wostok Precision class. Chrzań Cornavina, pytaj o precyzyjnego, dobrze radzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, na samym dole zdjęcia jest Wostok Precision class. Chrzań Cornavina, pytaj o precyzyjnego, dobrze radzę...

 

Dobrze mówisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, na samym dole zdjęcia jest Wostok Precision class. Chrzań Cornavina, pytaj o precyzyjnego, dobrze radzę...

Z niego taki Precision Claas jak z świni rumak  :P tarcza współczesna, kkopeta od Ałmaza.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - pytanie do Was o tarcze warszawskie. Mam możliwość zakupu matryc fotochemicznych (będę oglądał w tym tygodniu, są na pewno Kirowskije, ale ponoć też inne) - rzekomo są to "oryginały", produkcji Jana Osińskiego. Czy ktoś z Was coś takiego posiada, widział je gdzieś w kolekcji, wie ile tego jest na rynku? Próbuję ustalić wartość kolekcjonerską.  

Dzięki z góry!


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc już coś namieszałem za co przepraszam . Chciałem się tylko spytać o symbolikę oznaczenie na tylnym dekielku 199 w slavie 26 kamieni . pozdrawiam

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy więc już coś namieszałem za co przepraszam . Chciałem się tylko spytać o symbolikę oznaczenie na tylnym dekielku 199 w slavie 26 kamieni . pozdrawiam

Numery na deklu nie maja żadnego znaczenia i nie mówią nic, co najwyżej numer seryjny dekla ale to żadna informacja w stosunku do zegarka.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie stary mural PHU Jubiler (czyli głównego dystrybutora naszych zegarków), który był na jednej z kamienic warszawskiej Pragi? Od początku lat 70 był cały czas na elewacji, z wymalowanym zegarkiem i reklamował "Zegary, zegarki, budziki". Trzy dni temu właściciele go zamalowali, zanim konserwator zabytków zdążył go wpisać do rejestru.

Jak dla mnie to przykra sprawa z wiadomych powodów - to była najładniejsza reklama zegarków w mieście. :)

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25001267,retro-reklamy-zniknely-byly-tam-prawie-50-lat-mieszkancy.html

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie stary mural PHU Jubiler (czyli głównego dystrybutora naszych zegarków), który był na jednej z kamienic warszawskiej Pragi. Od początku lat 70 był cały czas na elewacji z wymalowanym zegarkiem i reklamował "Zegary, zegarki, budziki". Trzy dni temu właściciele go zamalowali, zanim konserwator zabytków zdążył go wpisać do rejestru.

 

Jak dla mnie to przykra sprawa z wiadomych powodów - to była najładniejsza reklama zegarków w mieście. :)

 

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25001267,retro-reklamy-zniknely-byly-tam-prawie-50-lat-mieszkancy.html

No nie, zastanawiałem się, czy są wpisane do rejestru zabytków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie stary mural PHU Jubiler (czyli głównego dystrybutora naszych zegarków), który był na jednej z kamienic warszawskiej Pragi? Od początku lat 70 był cały czas na elewacji, z wymalowanym zegarkiem i reklamował "Zegary, zegarki, budziki". Trzy dni temu właściciele go zamalowali, zanim konserwator zabytków zdążył go wpisać do rejestru.

 

Jak dla mnie to przykra sprawa z wiadomych powodów - to była najładniejsza reklama zegarków w mieście. :)

 

http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25001267,retro-reklamy-zniknely-byly-tam-prawie-50-lat-mieszkancy.html

 

Jestem równie zasmucony i oburzony tym, co zrobili ci ludzie. Od dziecka pamiętam te reklamy Jubilera i Fotonu. Jakiś czas temu w tramwaju słyszałem, jak ojciec tłumaczył swojemu ok. 5-6 letniemu dziecku co to jest. A teraz tego nie ma... Czytałem, że mają je przywrócić, ale to już nie będą te same reklamy (chyba, że zmyją w jakiś sposób tę paskudną szarą farbę)...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Warszawiakiem, ale szlag mnie trafia jak słyszę o takiej destrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro się czyta takie informacje  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jak zobaczyłem info o tym, to mnie trochę poddenerwowało...  <_< Widziałem tylko zdjęcia tych reklam, ale i tak się jarałem jak innymi takimi.. Gdzieś w komentarzach ludzie starsi ode mnie pisali, że były brzydkie i dobrze, że zamalowano te reklamy... Mhmm, ja tego obiektywnie nie mogę chyba ocenić, choć tak czy siak wydaje mi się, że mogły zostać... Zwłaszcza, że raczej szare ściany nie są o wiele ładniejsze od tego.. bądź jakieś reklamy "Stonki"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jak zobaczyłem info o tym, to mnie trochę poddenerwowało...  <_< Widziałem tylko zdjęcia tych reklam, ale i tak się jarałem jak innymi takimi.. Gdzieś w komentarzach ludzie starsi ode mnie pisali, że były brzydkie i dobrze, że zamalowano te reklamy... Mhmm, ja tego obiektywnie nie mogę chyba ocenić, choć tak czy siak wydaje mi się, że mogły zostać... Zwłaszcza, że raczej szare ściany nie są o wiele ładniejsze od tego.. bądź jakieś reklamy "Stonki"...

To prawda, masz rację, nie dogodzi się każdemu. Cóż, wydawało się to na tyle neutralne przesłanie, że nawet jeśli ktoś krzywi się na wspomnienie o PRL - całkiem ładna reklama zegarków i materiałów fotograficznych nie będzie problemem.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda naprawdę :(

PRL nie był wymarzonym ustrojem w naszym kraju zbierał złe żniwo .

Ale niszczenie wszystkiego co jest z nim związane też nie jest normalne .

To był miły przykład reklamy i ówczesnej sztuki w projektowaniu.

Nic nie poradzimy na ślepy upór.

Edytowane przez janosikmz19822

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.