Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

jestem tu nowy więc jeszcze nie wiem co i jak....... dostałem od Taty chyba sprawny ale nie kompletny zegarek RAKIETA 2628H - brakuje mi przycisku kalendarza. Czy gdzieś w Krakowie jestem w stanie naprawić taki zegarek ???

mam jeszcze drugi zegarek, zegarmistrz nazwał go "kirowskim" dla czołgistów a w środku jest mechanizm WOSTOK 2409 - tu do wymiany mam szybkę i pewnie coś w środku też do naprawienia się znajdzie bo był zalany - to mój pierwszy zegarek, więc z czysto sentymentalnych powodów też chciałbym go naprawić. Jest ktoś w Krakowie warty polecenia ???

pozdrawiam

Miechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Miechu!

 

Wspomniana przez Ciebie Rakieta nie ma przycisku zmiany kalendarza, datę się w niej zmienia przez odciągnięcie koronki "do końca". Powinieneś wyczuć i zobaczyć kiedy to następuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadzieja na powrót praskich murali! Kilka dni temu zauważyłem odkryty fragment reklamy Jubiler. Informacja z wczoraj -->> https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zamalowany-praski-mural-wylania-sie-spod-farby,296873.html

 

 

To świetne wieści, oby wszystko obróciło się na korzyść muralu. 

 

Mam info - otóż kilka dni temu mural Fotonu powrócił! :)

Teraz czas na Jubilera.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie mieszkam w Warszawie, to trzymam kciuki aby z Jubilerem też się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Juuupi!  ^_^

Racja, racja.. super, że nie odpuścili i udało się zrealizować...

nie wiem powrót do oryginału czy namalowanie na nowo?

Tak czy siak dobra informacja  B)

Edytowane przez Beczka76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mural został namalowany od nowa. Szkoda, że nie udało się odtworzyć oryginału, ale cóż... lepsze to, niż nic. Uważam, że powinno się rozebrać ten paskudny budynek obok.

 

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/praga-polnoc/praga-polnoc-warszawa-legendarny-mural-foton-odmalowany-4298313


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zwracam się z prośbą o oszacowanie +/- roku produkcji Poljota, który jest pamiątką rodzinną, a więc nie mam możliwości ustalenia przybliżonej daty.Zegarek na chodzie, od czasu do czasu go zakładam.Załączam link do dysku google, gdzie zamieściłem zdjęcie.

https://drive.google.com/file/d/0B_ZKfz5yh3hkTG5FNllScXBBMzA/view

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zwracam się z prośbą o oszacowanie +/- roku produkcji Poljota, który jest pamiątką rodzinną, a więc nie mam możliwości ustalenia przybliżonej daty.Zegarek na chodzie, od czasu do czasu go zakładam.Załączam link do dysku google, gdzie zamieściłem zdjęcie.

https://drive.google.com/file/d/0B_ZKfz5yh3hkTG5FNllScXBBMzA/view

Lata 80-te. Tu w katalogu z 1983 roku

post-49869-0-42380200-1585740629_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście breloczki, które robiła pierwsza-moskiewska? Jest tego trochę, szczególnie, że z tego co wiem, były specjalne edycje dla nobliwych instytucji, edycje pamiątkowe, dwa kompasy no i najpopularniejsze - breloczki dla fanów moskiewskich klubów sportowych. 

post-97171-0-46622600-1586602172_thumb.jpg

post-97171-0-25990800-1586602181_thumb.jpg

post-97171-0-52718200-1586602188_thumb.jpg

post-97171-0-07754100-1586602232_thumb.jpg

post-97171-0-54900000-1586602245_thumb.jpg

post-97171-0-48610400-1586602263_thumb.jpg

post-97171-0-04688000-1586602300_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma aż tak wielu radzieckich zegarków związanych z klubami sportowymi, co jest dość ciekawe, bo systemowo i ideologicznie nie było chyba nic zdrożnego by kibicować lokalnej drużynie. Choć w sumie nie wiem, co biednym sowieckim szarakom przykazali ideolodzy przekazali, że można, a czego nie.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, a to ciekawostka! Fajne te breloczki :) Niestety nie zbieram, ale jeśli już coś wpadnie.. Zawsze mi w oko wpadały, od dzieciaka... Tak jak kołpaki i Wunder-Baum'y  :lol: te akurat można powiedzieć, że za gówniaka kiedyś zbierałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeglądając rosyjski Internet znalazłem taką ciekawostkę mechanizm Zwiezdy z ok 39/40 roku z białymi kamieniami - ktoś ma jakiś pomysł dlaczego nie dali syntetycznego rubinu, tylko prawdopodobnie korund bez domieszki soli chromu, bo o diamencie raczej nie myślę

received_2552584175071197.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawa sprawa, a ruscy co o tym piszą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest oznaczenie czasu wachty na okręcie ( wachty są 4 godzinne). Czyli można sobie zaznaczyć przedział 4 godzin przypadających na swoją wachtę. Stąd też określenie tego zegarka Rakieta Wachtowa.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mercel napisał:

To jest oznaczenie czasu wachty na okręcie ( wachty są 4 godzinne). Czyli można sobie zaznaczyć przedział 4 godzin przypadających na swoją wachtę. Stąd też określenie tego zegarka Rakieta Wachtowa.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Myślałem że może ma to bardziej coś wspólnego ze wschodem i zachodem słońca. Wiem że stniały jeszcze tarcze z nazwami miast, które określały daną godzinę w przykładowym mieście po ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2016 o 21:16, Paweł Bury. napisał:

Tak

 

Aby rozjaśnić trochę tym co nie byli 

 

Wartownik dobę ma podzielona na cztero godzinne warty/wachty zależy gdzie odsiaduje  :lol:  wartuje całą dobę ale wiadomo nikt nie wytrwa tyle non stop - warta składa się z dowódcy, rozprowadzającego i wartowników - dowódca całą noc śpi chyba że coś się dzieje a wartownicy .... no właśnie

Zaczyna się powiedzmy od warty o godzinie 8 rano -  chodzi żołnierz  4 godziny i pilnuje obiektu  (niebieski pasek ustawia sobie na ósmą) potem o 12 schodzi i ma 4 godziny przerwy(biały pasek) - śpi , je, ogląda gazety kolorowe  :D itd... potem znowu ma służbę 4 godziny następnie znowu 4godz odpoczywa a następnie ma 4 godziną psią wachtę (czerwony pasek) czyli jest na wartowni ale czuwa nad bezpieczeństwem reszty aby spokojnie spali, pilnuje aby obudzić śpiących wartowników na wartę (to głównie w nocy) itp zadania ogólnie ma nie spać i pilnować aby nie spali ci co spać nie powinni czyli wartownicy 

To tak w skrócie  :)

Powyżej rozwiązanie jak to działało dokładnie, Paweł kiedyś pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.05.2020 o 23:24, Enkil napisał:

Naprawdę ciekawa sprawa, a ruscy co o tym piszą? 

 

Przez przypadek stałem się szczęśliwym posiadaczem takiej Zwiezdy z białymi kamykami. Dodatkowo to pierwszy zegarek radziecki w kopercie srebrnej o próbie 800 jaki widziałem w życiu. Do tej pory widziałem tylko próbę 875. 

 

Co do białych kamyków kolega Michał znalazł późny Kirowski typ 1 na białych kamieniach, z 41 roku, a do mnie jedzie druga zwiezda z białymi kamykami, więc to absolutnie nie przypadek.  

Na grupach Facebookowych nasz były kolega Yakovlev wrzucił fragment dokumentu (oczywiście kpiąc ze mnie z pogardą jak to ma w swoim stylu) twierdząc że nie może być białych kamieni (leukoszafir) w zegarku cywilnym.

 

Dziękuję drugiemu koledze Michałowi za profesjonalne tłumaczenie: Warunki techniczne 3. Kamienie zegarkowe powinny być produkowane ze sztucznego korundu, różniącego się barwą na ciemno czerwone, czerwone i jasno czerwone rubiny i bezbarwny lejkosapfir. 4. Kolorystyka kamieni zegarkowych powinna odpowiadać wzorom potwierdzonym przez producenta i zamówienie. 5. Kamienie dla zegarków codziennego, domowego celu powinny być produkowane tylko z rubinów ciemno czerwonych. Dla mechanizmów zegarowych i urządzeń specjalnego przeznaczenia dopuszcza się w zależności od potrzeb eksploatacji, produkcję kamieni z korundu o dowolnym kolorze

IMG_20200612_124513.jpg

IMG_20200612_124404.jpg

IMG_20200612_124148.jpg

IMG_20200612_124142.jpg

IMG_20200612_124128.jpg

106248119_254890882476671_6821007345226319461_n.jpg

101797689.jpg

103978921_3183249185069813_4811318317481661265_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.