Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu tłumaczyć, Rakieta 23 kamienie wersja w automacie, a więc kaliber 2215 zrobiony na bazie kalibru 2209 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Enkil napisał:

 

 

Wow super sprawa! Ciekawe dlaczego nie wprowadzili do produkcji seryjnej?

On ma więcej takich perełek, w swoich zbiorach, człowiek muzeum! Były pracownik Rakiety.

1 godzinę temu, drobnypijaczek napisał:

Przemek, daj to proszę po Polsku, albo nie jutro mi to kolega Dimitrij przetłumaczy.

Google Translate: 

Wyjątkowy eksperymentalny zegarek „Raketa” - „Record” 2215 z automatycznym nakręcaniem Fabryki Zegarków Petrodvorets z lat 60-tych.
„Jak widać, kaliber tylko z daleka przypomina zwykłego Rocketa 2209. Ciekawe, że twórcy tego cudu jednocześnie rozwiązali kwestie związane z precyzyjnym wyważeniem. Ewakuacja i dokładność są regulowane śrubami mimośrodowymi, dodatkowo moment bezwładności można regulować za pomocą ciężarków na obręczy wagi. Kaliber jest bardzo interesujący do zbadania, może to być odpowiedź Raketowa na stworzenie cienkiego kalibru, takiego jak Flight DeLuxe 2415. Jak wiemy, oprócz niezwykle udanego lotu 2415/2416, były próby stworzenia zegarków na Wschodzie (kaliber 2416 29 klejnotów), a także w Zarii (2015 ). Ale najbardziej udaną wersją była wersja Raketowa 2416, która została przekazana Wschodowi, następnie udoskonalona i jest produkowana do dziś. Samozwijający się rekord rakiety (warunkowo 2215) pozostał jako model prototypowy ”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2020 o 22:30, Kirov57 napisał:

Jeśli chcecie wiedzieć kto i w którym roku wykonał kopertę do waszego srebrnego lub złotego zegarka (i nie tylko), to zapraszam tutaj... długo takiego kompendium szukałem

 

https://issuu.com/uvelir/docs/___________________________________/209

 

WOWOWOWOW!!!


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Kilka dni temu udało mi się kupić taką Rakietę. Teraz pytanie: czy koperta może być złocona jeśli nie ma nigdzie symbolu AU?

15995551102222662155924870036799.jpg

15995551290475173157137912294184.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Progfan_87 napisał:

Witam serdecznie. Kilka dni temu udało mi się kupić taką Rakietę. Teraz pytanie: czy koperta może być złocona jeśli nie ma nigdzie symbolu AU?

 

 

 

Sprawdzałeś może między uszami po ściągnięciu paska? To powinno być AU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kirov57 napisał:

 

Sprawdzałeś może między uszami po ściągnięciu paska? To powinno być AU

Sprawdzałem i nic nie ma dlatego pytam, bo znając Ruskich, z jakiegoś powodu mogli po prostu nie bić tego symbolu na kopertach przez jakiś czas albo koperta rzeczywiście nie jest złocona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz inną opcję? Złota nie jest ;)

 

Niektóre Komandirskie miały bezele w kolorze złota, ale nie były one pozłacane (zapomniałem dokładnie z czego były wykonane).


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Walter_87 napisał:

A jaką masz inną opcję? Złota nie jest ;)

 

Niektóre Komandirskie miały bezele w kolorze złota, ale nie były one pozłacane (zapomniałem dokładnie z czego były wykonane).

Nie tylko bezele, koperty też były wykończone w ten sposób. To TiN czyli azotek tytanu. Rakieta była złocona, może cieniutko ale złocona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, koperty również.
Posiadam jeden egzemplarz, ale tylko bezel ma wykonany z azotku tytanu. Serio aż tak szybko się wyciera?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że mogą być dwie opcje czyli: azotek tytanu, który wcale nie był takiej kiepskiej jakości albo złocenie w niskiej próbie, której Ruskie podobno nie oznaczali na kopertach więc jedynie zweryfikować może to jubiler moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Progfan_87 napisał:

Mniemam że mogą być dwie opcje czyli: azotek tytanu, który wcale nie był takiej kiepskiej jakości albo złocenie w niskiej próbie, której Ruskie podobno nie oznaczali na kopertach więc jedynie zweryfikować może to jubiler moim zdaniem.

Ten azotek tytanu to jakieś burżuazyjne wymysły biedaków! Mam inną komandira w takiej wersji ale daleko mi do tych Krzysztofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem ostatnio że kalendarz w moich dwóch Rakietach (obie na werku 2628) przestawia się na następny dzień kilkanaście minut przed północą. Czy to normalne? Z kolei w kolejnej Rakiecie, ta na werku 2614, kalendarz przestawia się przed 23:30. Czym to jest spowodowane? Nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ponieważ myślałem że data zmienia się równo o północy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczucie humoru tych którzy składali werk w całość. Można to wyregulować zdejmując wskazówki i przekładając w pożądane położenie. Ale jak się forumowicze obudzą to wyjaśnią dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Progfan_87 napisał:

Witam. Zauważyłem ostatnio że kalendarz w moich dwóch Rakietach (obie na werku 2628) przestawia się na następny dzień kilkanaście minut przed północą. Czy to normalne? Z kolei w kolejnej Rakiecie, ta na werku 2614, kalendarz przestawia się przed 23:30. Czym to jest spowodowane? Nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi ponieważ myślałem że data zmienia się równo o północy.

 

3 godziny temu, drobnypijaczek napisał:

Poczucie humoru tych którzy składali werk w całość. Można to wyregulować zdejmując wskazówki i przekładając w pożądane położenie. Ale jak się forumowicze obudzą to wyjaśnią dokładnie.

 

Tak jak kolega już napisał, po prostu np. po serwisie zegarmistrz założył wskazówki nie do końca starannie w punkt. Wg mnie szkoda ściągać wskazówek i poprawiać bo to jest zawsze ryzyko zadrapania tarczy i każde ściąganie nadwyręża niepotrzebnie tulejki na wskazówkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i proszę Kirov wyjaśnił wszystko do końca, no może jeszcze nie napisał, że koło kalendarza potrzebuje trochę czasu, żeby zmienić datę i robi to albo z wyprzedzeniem, albo z opóźnieniem.  Reszta zależy od ustawienia wskazówek na tarczy. Ale, w mojej i pewnie wielu innych użytkowników opinii, szkoda to regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Raczej tego regulował nie będę tylko ciekawiło mnie czy to normalne zachowanie mechanizmu.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2020 o 12:31, drobnypijaczek napisał:

No i proszę Kirov wyjaśnił wszystko do końca, no może jeszcze nie napisał, że koło kalendarza potrzebuje trochę czasu, żeby zmienić datę i robi to albo z wyprzedzeniem, albo z opóźnieniem.  Reszta zależy od ustawienia wskazówek na tarczy. Ale, w mojej i pewnie wielu innych użytkowników opinii, szkoda to regulować.

Tak oczywiście, o określonej godzinie to dopiero zaczyna zmieniać datę. Na marginesie osobiście datownika nie ustawiam, z lenistwa😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie powiedzcie mi czy to jest jakaś marka znana? "Sportowy" się to czyta z tego co mi tłumaczyli. Ma stop-sekundę. Rocznik ok. 1954-56, pamiątka po dziadku. Pasek ma kompas (to czarne oczko było kiedyś przeźroczyste) i jest wysłany w latach '60 od rodziny z Kanady jako "Wietnam style".

IMG_20200922_090423.jpg

IMG_20200922_090448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruskich submarek/podmarek w okresie produkcji tego zegarka było bardzo dużo. W latach 60-tych z większości zrezygnowano i pozostało tylko kilka, które funkcjonowały do rozpadu ZSRR, a niektóre działają do dzisiaj. Ten Twój to zegarek sportiwnyj (sportowy). Znają go wszyscy zbieracze rusków, ale ogół społeczeństwa raczej nie (jedna z marek zlikwidowanych). Są to zegarki, które mają lepsze zabezpieczenie udarowe, przed wilgocią, no i mają stopsekundę. Było kilka rodzajów tarcz (biegacz, pływak, motocyklista, tylko z napisem) i ich kolorów (biała, czarna, gilosz) i kopert (chrom, złocona). 

Fajna pamiątka po dziadku, oryginalna (nawet koronka).

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.