Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Enkil napisał:

 

Byłby niezły okaz w kolekcji. :)

 

Ciekawa i piękna, ale nie wygląda na fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, ze Aleksander ma wiele zegarków, którymi się chwali i których nikt prócz niego nie ma. a czy są fabryczne to pytanie jest nie właściwe, powinno się raczej zapytać czy są seryjne ? (choćby z niewielkiej serii), czy też to po prostu kolejna sztuka zrobiona przez Aleksandra w pracy - pracował przecież w dziale innowacji i mógł takie rzeczy robić.  Jestem pewien, że gdyby dorwał moją kostkę kamienno-drewnianą, to dyskusja była by taka sama :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, sam widziałem jak na potrzeby domowe kolega przerobił HD ready na FullHD jeszcze w czasach jak coś takiego było... Kwestia obrabiarek i części, jak ktoś ma dostęp to ma cuda. Pozazdrościć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie znam się za bardzo na "kieszonkach" stąd moje pytanie: czy ta Mołnia była produkowana dla kolejarzy? Czy koleje radzieckie lub innego państwa miały na wyposażeniu ten konkretny model? 

molnija-ussr-soviet-pocket-watch_360_87c3b8774b34267c31257c134dff2724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne Grono 🙂, mam pytanie co oznaczają litery A i M przy regulacji włosa zegarka Kirow k43 (kieszonkowy) rok produkcji 04-1940 na 7 kamienich. Chciałbym dokładniej ustawić chód. Obecnie 3 min/dobę do przodu. Moje pytanie jest z tego typu że który bieg mam włączyć w aucie bym jechał do przudu. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Krzysztof 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kris67 napisał:

Witam Szanowne Grono 🙂, mam pytanie co oznaczają litery A i M przy regulacji włosa zegarka Kirow k43 (kieszonkowy) rok produkcji 04-1940 na 7 kamienich. Chciałbym dokładniej ustawić chód. Obecnie 3 min/dobę do przodu. Moje pytanie jest z tego typu że który bieg mam włączyć w aucie bym jechał do przudu. 

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

Krzysztof 

im przesówka regulacyjna jest bliżej początku wstęgi włosa zakończonej beczką w mocowaniu, tym włos jest dłuższy a chód wolniejszy.

Im dalej od beczki, tym włos krótszy a chód szybszy. 

Nie wiem od jakich słów są te początkowe litery..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pytanko - czy były może złote wersje wostoka precyzyjnego? Nie pozłacane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Ralf58 napisał:

Koledzy pytanko - czy były może złote wersje wostoka precyzyjnego? Nie pozłacane.

 

Nie było


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Ralf58 napisał:

Koledzy pytanko - czy były może złote wersje wostoka precyzyjnego? Nie pozłacane.

 

Wostoki złote były tylko dwa, a właściwie to jeden na 2409 w wersji z tarczą złotą i srebrną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTK-2 Drugi zakład kamieni precyzyjnych i Uglicka fabryka zegarków - garść informacji do poczytania. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, bardzo bogaty artykuł. Należałoby jeszcze dopisać ciekawostkę, dlaczego "Czajka" to "Czajka". 

"W 1963 na orbicie znalazła się Walentyna Tierieszkowa tkaczka z Jarosławia. Sam Nikita Chruszczow wymyślił dla niej kryptonim do używania w łączności radiowej - "Czajka" a Uglickij Czasawoj Zawod przyjmuje go jako swoją nazwę" - cytat za blogiem 

http://www.zbiegiemczasu.pl/2012/08/czajka-z-uglicza.html

Poza tym, ekspansja na Zachód wydaje mi się być nieco wcześniejsza od podanej w artykule - nie lata 80-te (wtedy to hulało już wszystko na całego, sam środek "zlotej ery"), ale po 1966 roku, po targach EXPO w Lipsku, gdzie zegarki "Czajki" zdobyły złoty medal.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Enkil napisał:

TTK-2 Drugi zakład kamieni precyzyjnych i Uglicka fabryka zegarków - garść informacji do poczytania. 

 

 

 

 

Bardzo fajnie się czyta, bogaty artykuł. Zwiezdy białe kamyczki i 7 kamyczków powstały zapewne, tak jak się spodziewałem, przez braki zaopatrzenia w związku z wojną. 

W dniu 17.08.2020 o 22:09, Kirov57 napisał:

Łucza książkę pokazywał w zeszłym rok w swojej świetnej Topce CSLee

 

A przechodząc do rzeczy...

Koledzy, czy spotkaliście się z 7 kamiennym mechanizmem Zwiezdy? To potwierdziłoby moiją teorię, że po prostu w okresie wojennym dawali co mieli, czerwone a jak nie było to białe kamienie, a jak białych brakło to, tulejki wstawili mosiężne i jest sztuka, Vivat Stalin norma wyrobiona, wycieczka na Sybir odwołana :)

 

EDIT: zdjęcia 2 egzemplarzy ze srebrnych kopert

 

Edit 2: trzeci egzemplarz - dodatkowo ma biały kamień nakrywkowy balansu :)

117888903_307173477040464_8544294041102066451_n.jpg

207535013 (7).jpg

109390958.jpg

 

 

Czwarta sztuka

167805581 (4).jpg

Piątą sztukę miał pmwas, może się pochwali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza, mnóstwo faktów, zaangażowanie, dużo pracy. Czego tu nie chwalić?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Bardzo bym prosił o wszelkie informacje na temat prezentowanego Poljota. Dziękuje. 

IMG_20210114_180903.jpg

Edytowane przez Frozzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej lata 70., werk 2628.H z podwójnym datownikiem i szybką zmianą dnia tygodnia (przycisk). Tu zdjęcie z katalogu na 1977 rok -->>

 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc. Czy w tamtym okresie był to drogi zegarek czy raczej z przeciętnej półki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średniak, ale pewnie kosztował więcej niż pół przeciętnej pensji...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy można gdzieś znaleźć opracowanie wszystkich zegarków jakie zostały wyprodukowane na cześć olimpiady w Moskwie? Interesuje mnie także jakiekolwiek źródło na temat wszystkich zegarków na których tarczach umieszczono sportowe elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie do kolegi Gregoriana. Choć już dawno go nie widziałem na forum. Może PW czyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie tu jest szkiełko w tym Sportowcu rocznik ok. 1956? Mineralne? Czym to wypolerować w domowych warunkach? Papier wodny 1000 a potem pastą K2 na wkrętarce z końcówką polerską na wolnych obrotach?

IMG_20210117_220746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczyło by tylko pastą K2 i na szmatkę i zegarkiem po niej ruszać? Wszystkie Radzieckie miały akryl/plexi? Były jakieś wtedy z minerałem czyli po prostu prawdziwym szkłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.