Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, radar333 napisał:

Czyli wystarczyło by tylko pastą K2 i na szmatkę i zegarkiem po niej ruszać? Wszystkie Radzieckie miały akryl/plexi? Były jakieś wtedy z minerałem czyli po prostu prawdziwym szkłem?

sugerowałbym jednak tak papier #1000(lub drobniejszy z wodą) oraz pastę polerską stosować ruszając "ścierniwem" po elementach zegarka a nie odwrotnie. 

Obawiałbym się możliwości punktowego zmniejszenia grubości lub nawet przetarcia plexi w najbardziej wypukłych miejscach. 

Szlifując z ręki, gdy trzymasz materiał ścierny w palcach i nim operujesz po zegarku masz większą kontrolę  nad detalem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam papieru wodnego 1500, potem 2500 i na koniec pasty polerskiej. Czas pracy zależy od stopnia uszkodzeń. Po 2 przypadkach, kiedy głowica szlifierki spowodowała pojawienie się "pajączków" na akrylu (nie wiem - od naprężeń, przegrzania czy jeszcze od czegoś innego), szlifuję ręcznie, poruszając pleksą po nieruchomym podkładzie i obracając ją co jakiś czas. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest szansa żeby gdzieś zachowały się dane odnośnie liczby wyprodukowanych danych egzemplarzy zegarków Sportivnie? Poszukuję obecnie dwóch z nich: z pływakiem oraz motocyklistą. Jak z biegaczem jest ich wszędzie pełno tak dwa wyżej wymienione praktycznie nie pojawiają się nigdzie a szukam od prawie roku nawet na ruskich portalach. Czyżby rzeczywiście tak mało ich wyprodukowano?

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Progfan_87 napisał:

Panowie czy jest szansa żeby gdzieś zachowały się dane odnośnie liczby wyprodukowanych danych egzemplarzy zegarków Sportivnie? Poszukuję obecnie dwóch z nich: z pływakiem oraz motocyklistą. Jak z biegaczem jest ich wszędzie pełno tak dwa wyżej wymienione praktycznie nie pojawiają się nigdzie a szukam od prawie roku nawet na ruskich portalach. Czyżby rzeczywiście tak mało ich wyprodukowano?

Jest jeszcze rybia łuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał:

Panowie czy jest szansa żeby gdzieś zachowały się dane odnośnie liczby wyprodukowanych danych egzemplarzy zegarków Sportivnie? Poszukuję obecnie dwóch z nich: z pływakiem oraz motocyklistą. Jak z biegaczem jest ich wszędzie pełno tak dwa wyżej wymienione praktycznie nie pojawiają się nigdzie a szukam od prawie roku nawet na ruskich portalach. Czyżby rzeczywiście tak mało ich wyprodukowano?

Słabo szukasz:-)

https://www.avito.ru/moskva/chasy_i_ukrasheniya/chasy_sportivnye_-_1mchz_im_kirova_sdelano_v_sssr_1884489027

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, timegoesby napisał:

Stan bardzo ładny nie powiem tylko czy to czasami nie jest przekładka? Nie widziałem nigdy Pływaka w złoconej kopercie. Poza tym raczej wolałbym chrom.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko może wiedzieć sprzedąjacy, też mi się wydaje że były w chromie, ale może były robione na specjalną okazję tak jak festivalnyje sportivnyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Progfan_87 napisał:

Stan bardzo ładny nie powiem tylko czy to czasami nie jest przekładka? Nie widziałem nigdy Pływaka w złoconej kopercie. Poza tym raczej wolałbym chrom.

 

Pływaków pojawia się pewna liczba co jakiś czas, są ich dwa wzory o których wiem.

Natomiast ostanio był łyżwiarz na Allegro:) to dopiero rarytas:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kirov57 napisał:

 

Pływaków pojawia się pewna liczba co jakiś czas, są ich dwa wzory o których wiem.

Natomiast ostanio był łyżwiarz na Allegro:) to dopiero rarytas:)

Sportivnie łyżwiarz? 😲

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Progfan_87 napisał:

Sportivnie łyżwiarz? 😲

 

Takie cudeńko na Alle ostatnio było

1c4b0ddc4f488538a407c211c612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Kirov57 napisał:

 

Takie cudeńko na Alle ostatnio było

1c4b0ddc4f488538a407c211c612.jpg

No to to jest sztos. Pierwszy raz widzę taką tarczę. Wiesz za ile poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Progfan_87 napisał:

No to to jest sztos. Pierwszy raz widzę taką tarczę. Wiesz za ile poszedł?

Ponad 300 zł. Licytowałem ale na alle lokalnie to jest chory system. Podbijasz o drobne kwoty i licytacja trwa godzinami. Zmęczyło mnie to i przy 300 odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Progfan_87 napisał:

No to to jest sztos. Pierwszy raz widzę taką tarczę. Wiesz za ile poszedł?

Sportowych była cała masa, często robiły za okolicznościowe w niewielkich seriach, dlatego ich zbieranie jest ciekawie 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zl to dałbym jeszcze z nawiązką za takiego Sportowca. No ale może kiedyś się coś trafi. 

 

Panowie, pytanie dotyczące Ałmazów. Miałem kiedyś jednego ale w kiepskim stanie więc poszedł na części. Obecnie rozglądam się za czymś w o wiele lepszym stanie ale co nie znajdę to wszędzie wskazówki bez lumy. Nie pamiętam jak było w moim ale czy one rzeczywiście były puste w środku czy raczej trafiam na felerne egzemplarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Progfan_87 napisał:

Panowie, pytanie dotyczące Ałmazów. Miałem kiedyś jednego ale w kiepskim stanie więc poszedł na części. Obecnie rozglądam się za czymś w o wiele lepszym stanie ale co nie znajdę to wszędzie wskazówki bez lumy. Nie pamiętam jak było w moim ale czy one rzeczywiście były puste w środku czy raczej trafiam na felerne egzemplarze?

Były puste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kchrapek napisał:

Były puste.

Tak, Luny nie było tylko takie ozdobne nacięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Progfan_87 napisał:

Panowie czy to nie przypadkiem jedna z tych złotych Pobied? W jakich one tarczach wychodziły?

 

To jest pozłacana koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Progfan_87 napisał:

Panowie czy to nie przypadkiem jedna z tych złotych Pobied? W jakich one tarczach wychodziły?

 

 

https://kmziz.pl/artykul/zwyciestwo


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu pokazał że ma i czeka na oferty czyli licytacja że samym sobą. Ja zawsze odpuszczam takie zabawy - może sprzeda, może nie sprzeda, wszystko zależy...... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwikłałem pewną zagadkę. Zastanawiało mnie, jakie paski są w uszastych w katalogu:

 

xtTOJkk.jpg.c8d343e75b9a0339ccf2763118e4335b.jpg.2e4a703e6d15b4d015cf6e545c549e50.jpg

 

Jeden rozkminiłem, zwykły tropic (ten z lewej) i co ciekawe, wygląda, że musieli wziąć jakiś zagraniczny, bo nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, że w tamtych czasach ZSRR robiło gumowe paski tego rodzaju. Znalazłem jakiegoś tropica, założyłem, jest podobnie:

 

IMG_4215.thumb.jpeg.e9bd944f7d7dae04972e421257dc6fc3.jpeg

 

Ale nie mogłem dojść, co to za pasek po prawej, jakiś taki w kwadraciki. Odwróciłem zegarek i już wiem:
IMG_4216.thumb.jpeg.c439024eb2310d28a828e38e3ba9fe1c.jpeg

 

Wygląda na to, że wywrócili pasek na drugą stronę i już jest inny :D Pomysłowe skubańce! 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy tą bransoletę do Poljota można skrócić na ogniwach czy jest tylko mikroregulacja?

 

20210202_115206.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.