Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Yakovlev

ZEGARKI RADZIECKIE - INFORMACJE, CIEKAWOSTKI, MITY

Rekomendowane odpowiedzi

A chcesz wszystkie marki uwzględnić? Bo brakuje np:

ałmaz, drużba, orbita, cornavin, poljus, rekord, stolicznyje, zif, baltika, kłos, kometa, raduga, kosmos i pewne jeszcze coś


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, faktycznie, to 1 mfz, i potem Mińsk. 

18 minut temu, mkoch napisał(-a):

Sie zastanawiam, czy Wympieł to nie 1 moskiewska?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Enkil napisał(-a):

O widzisz, faktycznie, to 1 mfz, i potem Mińsk. 

 

 

2 minuty temu, mkoch napisał(-a):

A chcesz wszystkie marki uwzględnić? Bo brakuje np:

ałmaz, drużba, orbita, cornavin, poljus, rekord, stolicznyje, zif, baltika, kłos, kometa, raduga, kosmos i pewne jeszcze coś

 

Jeszcze to, Przemku


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkoch napisał(-a):

A chcesz wszystkie marki uwzględnić? Bo brakuje np:

ałmaz, drużba, orbita, cornavin, poljus, rekord, stolicznyje, zif, baltika, kłos, kometa, raduga, kosmos i pewne jeszcze coś

 Napisz te marki z fabryką po myślniku, wyedytuję tabelkę i dodam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Enkil napisał(-a):

 Napisz te marki z fabryką po myślniku, wyedytuję tabelkę i dodam. 

 

ałmaz, drużba, kłos, raduga - wostok (Czystopol), 

kometa, zif - zaria (Penza) - zifa nie jestem pewien

orbita, poljus, stolicznyje, kosmos - poljot (1 moskiewska)

cornavin - wiele - poljot, wostok, rakieta, slava, łucz, zaria

rekord, baltika (chyba!!!) rakieta (Pietrodworiec)

 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkoch napisał(-a):

 

ałmaz, drużba, kłos, raduga - wostok (Czystopol), 

kometa, zif - zaria (Penza) - zifa nie jestem pewien

orbita, poljus, stolicznyje, kosmos - poljot (1 moskiewska)

cornavin - wiele - poljot, wostok, rakieta, slava, łucz, zaria

rekord, baltika (chyba!!!) rakieta (Pietrodworiec)

 

Dzięki, zaraz to poprawię. Zif to penza, tyle że przed wybudowaniem fabryki zaria- Завод им. Фрунзе to była fabryka rowerów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie cuda tłuczone na obce rynki, jak Komandir pod marką Orion - uwzględniamy, czy odpuszczamy? A odmiany, bo jak jest Komandirskie, to czy uwzględniać Generalskie i Sierżantskie, czy wrzucamy do jednego wora? Jak Sława, to wpisywać osobno Sława Junoszeskije? A wczesne rusiny, jak Toczmech?

Przemek, był wątek "wszystkie marki radzieckie", mam wrażenie, że coś tam jeszcze było, co tutaj zostało pominięte. Buran, Ljuks chociażby, Erewań, Antarktida, NII, Junoszeskije, pewnie jeszcze coś z damek. 

 

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wyedytuję i dodam te co napisałeś, tylko już nie dzisiaj. Generalskie itp do jednego worka., Toczmech się nie łapie, sława to sława - tyle ze dodam x przy rakiecie bo ona też w sumie sławę wypuściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotsy/Dosty (nie wiem, która forma jest poprawna, a która ma literówkę - spotkałem obie).

Kamerton - późny Mińsk, już za Białorusi.

Elektronika, ale to trochę inna kategoria.

Wodołaz. Ze specjalistycznych dla nurków chyba jeszcze coś było.

Było takie cudo, Sztorm 333, zegarek dla uczestników przewrotu w Kabulu. Raz na aukcji widziałem.

Jubiliennyje (Jubileuszowy) - chyba to 1 MCzZ, o ile mnie pamięć nie myli.

A zegary czołgowe/samolotowe/samochodowe? Liczymy, czy tylko kieszonki i naręczne? 

Generalnie: ta tabelka zasługuje na pochwałę. Prosta rzecz, ale bardzo przydatna. 

Tak się zastanawiam nad markami eksportowymi, bo trochę tego było. Ja sam na Alle widywałem np. Jean Cardot, W&CM czy jakieś dziwy z werkami Poljota, z których chyba tylko mechanizm szedł do zewnętrznego nabywcy i on sobie składał swoją całość. Trochę to płynne, czy zegarek z radzieckim werkiem jest radziecki, czy nie.  

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Dotsy/Dosty (nie wiem, która forma jest poprawna, a która ma literówkę - spotkałem obie).

Kamerton - późny Mińsk, już za Białorusi.

Elektronika, ale to trochę inna kategoria.

Wodołaz. Ze specjalistycznych dla nurków chyba jeszcze coś było.

Było takie cudo, Sztorm 333, zegarek dla uczestników przewrotu w Kabulu. Raz na aukcji widziałem.

Jubiliennyje (Jubileuszowy) - chyba to 1 MCzZ, o ile mnie pamięć nie myli.

A zegary czołgowe/samolotowe/samochodowe? Liczymy, czy tylko kieszonki i naręczne? 

Generalnie: ta tabelka zasługuje na pochwałę. Prosta rzecz, ale bardzo przydatna. 

Tak się zastanawiam nad markami eksportowymi, bo trochę tego było. Ja sam na Alle widywałem np. Jean Cardot, W&CM czy jakieś dziwy z werkami Poljota, z których chyba tylko mechanizm szedł do zewnętrznego nabywcy i on sobie składał swoją całość. Trochę to płynne, czy zegarek z radzieckim werkiem jest radziecki, czy nie.  

 

To wszystko jest zakwalifikowane do ciekawych egzemplarzy kolekcjoerskich i nie ma co wszystkiego podawać na tacy - znawcy którzy włożyli trud w znalezienie informacji, mają nagrodę w postaci niższej ceny przy zakupie, z powodu małego zainteresowania. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.11.2021 o 20:52, Enkil napisał(-a):

 

To wszystko jest zakwalifikowane do ciekawych egzemplarzy kolekcjoerskich i nie ma co wszystkiego podawać na tacy - znawcy którzy włożyli trud w znalezienie informacji, mają nagrodę w postaci niższej ceny przy zakupie, z powodu małego zainteresowania. :D

 

Jak się uprzesz, to wszystko z tej tabelki można podciągnąć pod tą tezę - np. Baltika nie jest ciekawym okazem kolekcjonerskim, Raduga albo Poljus? :) Wszystko jest, o ile występuje w dobrym stanie. Ja dopisałbym Burana i Kamertona - nie widzę powodu, aby ich miało brakować. Śmiało można pominąć te dziwy, o których się słyszało, ale nikt ich nie widział (Kosmonawigator, NII itd.).


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buran był wostoka, ale czy nie było też burana na 3133 z 1MFZ? kamerton jak dobrze pamiętam to 2MFZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Po Bieda napisał(-a):

Jak się uprzesz, to wszystko z tej tabelki można podciągnąć pod tą tezę - np. Baltika nie jest ciekawym okazem kolekcjonerskim, Raduga albo Poljus? :) Wszystko jest, o ile występuje w dobrym stanie. Ja dopisałbym Burana i Kamertona - nie widzę powodu, aby ich miało brakować. Śmiało można pominąć te dziwy, o których się słyszało, ale nikt ich nie widział (Kosmonawigator, NII itd.).

wstawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Enkil napisał(-a):

buran był wostoka, ale czy nie było też burana na 3133 z 1MFZ? kamerton jak dobrze pamiętam to 2MFZ

Był Buran z 1 Moskiewskiej, na 3133 (zresztą obecnie jako noworus też jest tłuczony). Był też Buran z CzCzZ, o którym wspominasz - z niedźwiedziem i pingwinami. 

http://edscorner1.blogspot.com/2007/03/poljot-buran-chronograph-review.html

https://www.vostokexchange.com/products/rare-polar-vostok-buran-watch

https://odczasudoczasu.pl/2020/01/rosyjskie-zegarki-szturmanskie-sturmanskie-rodowod-nazwy-i-firmy/

a tu taki koszmar

https://www.barnebys.com/auctions/lot/buran-poljot-premium-watch-chronograph-poljot-3138-f0ldvklrnv

Kametron - lata `90-te, to Mińska Fabryka Zegarków, czyli Łucz. Ja mam takiego jak tu, z mechanizmem ZiM-a, ale bywały i inne. 

https://www.watchuseek.com/threads/soooooo-90s-kamerton-watch-from-belarus.5182955/

 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś takiego nvch30? uszy 22, dekiel 300m

Może być zdjęciem przedstawiającym zegarek na rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kchrapek napisał(-a):

Na żywo nie, ale były.

Nowy dzień, nowa ciekawostka o ruskich w głowie :P dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Wszystkie 300 m

Czym się różnią te dwie dolne? tylko uszami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2016 o 08:36, w2k2 napisał(-a):

Takie informacje znalazłem w sieci:

post-61474-0-15948200-1458632098_thumb.jpg

post-61474-0-06918300-1458632103_thumb.jpg

post-61474-0-03607100-1458632109_thumb.jpg

 


Zabrakło jeszcze 34-centralna sekunda, antywstrząs, stop-sekunda


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sobie zwykły Poljot miał iść na sprzedaż. Kiedyś kupiony, nawet mu się nie przyglądałem. Teraz robię zdjęcia, a tu niespodzianka... Poljot 2609 19 kamieni! Pierwszy raz widzę. Ktoś się spotkał z czymś takim? To ma faktycznie 19 kamieni czy błędnie nabite? Ktoś ma jakąś wiedzę?

DSC00228.JPG

POLJOT 2609-813318.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Taki sobie zwykły Poljot miał iść na sprzedaż. Kiedyś kupiony, nawet mu się nie przyglądałem. Teraz robię zdjęcia, a tu niespodzianka... Poljot 2609 19 kamieni! Pierwszy raz widzę. Ktoś się spotkał z czymś takim? To ma faktycznie 19 kamieni czy błędnie nabite? Ktoś ma jakąś wiedzę?

 

Gdyby faktycznie miało byc ich więcej, to raczej jako dodatkowe nakrywki na kołach. Jeśli takich nie ma od strony tarczy, to najpewniej zwykły bocian z ciekawym nabiciem. Może dostał się pod prasę 3017 :D :D


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś - oprócz kolekcji Mroatmana - znajdę zestawienie Pabied hermetycznych, jakie były produkowane? 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.