Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Istvan

Jakie paski do Seiko SARB065 oraz SARB017

Rekomendowane odpowiedzi

20 mm w uszach i 18 mm przy zapięciu. Z racji, iż tarcza przykuwa wzrok, szukam raczej czegoś prostego. Pasek nie powinien być gruby. Nie pasowałby zupełnie do czasomierza.

 

Oryginalny pasek sprawia wrażenie plastikowego, co mam nadzieję, widać na zdjęciu.

 

664_dscf1052.jpg?__no=1

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje najlepiej będzie wyglądał na klasycznym ciemnym (myślę, że jednak pogrubianym) aligatorze z przeszyciami w kolorze paska. Raczej na czarnym ew. na ciemnym brązie. Z jasnym przeszyciem też nieźle ale pasek musi być naprawdę dobrej jakości, by "w realu" nie wyglądało to tandetnie.

 

Ciekawą opcją może być popielaty aligator, coś jak tutaj (na przykładzie Seiko 035) - nie wiem tylko, czy jako główna opcja.

 

Z pasków bez tłoczonych wzorów, to chyba coś takiego wygląda rozsądnie.

 

Na jaśniejszym brązie wg. mnie wygląda mniej korzystnie, poza pewnymi wyjątkami, które odstają już też cenowo.

 

Stockowy śliski pasek do tego zegarka to rzeczywiście jakaś pomyłka.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Pamiętać jednak trzeba, aby pasek był cienki, gdyż inaczej nie zgra się dobrze z takim oto zapięciem.

 

51yVWpnjjYL.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mniej więcej o jakiej grubości max mówimy (w dolnej części paska)? - no i ile mniej więcej zamierzasz przeznaczyć na zakup? :)

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja mam wiedzieć - dopiero zdecydowałem, że 065 zostaje u mnie. :D Nie ma to jak zegarkowa dżuma. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, generalnie nie bałbym się lekko pogrubianych pasków, bo w większości przypadków na dole i tak przecież schodzą do normalnej grubości pod zapięcie na zwykłą klamerkę.

 

Jednym z moich ulubionych pasków 20mm jest ten od Brosa. Ze względu na ciekawą fakturę i kolor pasuje do większości zegarków, na które go założyłem. Całkiem udanie imituje postarzanego aligatora i za 110zł to doskonały zakup - co prawda nie wiem, czy akurat pod Sarb065. Ma 3,5mm grubości przy teleskopie.

 

Ogólnie jeżeli nie szukasz jakiegoś aligatora za 500zł, to przejrzałbym własnie ofertę Brosa. Wg. mnie mają fajne paski w dobrych cenach.

 

W zasadzie do tego SARBa będzie pasować większość prostych "krojów" i tylko ty trzymając zegarek w ręku i biorąc pod uwagę swój gust możesz podjąć decyzję/zaryzykować :)

 

Z oferty Brosa, naturalnym zamiennikiem dla fabrycznego paska będzie pewnie coś w tym stylu (nie wiem, gdzie ta nić jest niby zielona, ale ok - na moje przypomina trochę kolorem tarczę tego SARBa)

 

Na sam początek naprawdę spróbowałbym z jakimś czarnym aligatorem - pytanie tylko czy z przeszyciem jasnym, czy w kolorze paska.

 

Wydaje mi się też, że na takim bardzo ciemnym brązie od Campagnolo też powinien wyglądać apetycznie.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim załóż Łukaszu do tej klamry jakikolwiek pasek o normalnych, europejskich proporcjach poszczególnych odcinków i ponoś trochę. Jeśli będzie wygodnie, możemy wówczas rozważać przewagę jednych świąt nad drugimi. Zauważ, że tu jest wszystko "po japońsku". Klamra jest zamocowana u dołu koperty, a część z dziurkami u góry (przy indeksie 12). Dolna część paska - ta z klamrą - jest bardzo krótka, natomiast ta z dziurkami długaśna. Powoduje to specyficzne ułożenie klamry na nadgarstku. Jeśli normalnej długości pasek (spróbuj np któregoś Hirscha z tych podesłanych przeze mnie) się spisze, to dobrze. Jeśli zaś nie, to musisz szukać takiego skrojonego po japońsku, czyli wyzwanie dla któregoś z naszych forumowych artystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Jeśli chodzi o wybór paska do 065 to jestem coraz bliżej ostatecznej decyzji.

 

Szukam jednak kolejnego paska - tym razem dla SARB017, którego zamawiam w przyszłym tygodniu. Idealne byłoby takie oto rozwiązanie.

 

maxresdefault.jpg

 

A jakie są Wasze sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb fajnie wygląda na takich surowych grubych paskach. Ten od TGV to ColaReb Venezia Green. Do dostania na ebayu z oficjalnego sklepu w okolicy 150zł z przesyłką z Włoch. Oprócz takiego żywego koloru zamówiłbym coś w brązie. Masa ludzi nosi Alpinisty na Hirsch Liberty i podobnych. Alpinista to zupełnie inny zegarek na pasku z podkładką - ale to już jedna z dalszych opcji - po drugie lepiej taki pasek robić na zamówienie, pod wymiar. Zaletą takiego paska jest wizualne powiększenie zegarka na nadgarstku, gdyby wielkościowo okazał się być jednak trochę za mały.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 017 brązowy Liberty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek do 065 już jedzie. W międzyczasie przejrzałem ponad 100 stron na WUS o 017. Chyba najlepiej dobranym paskiem jest ten:

 

IMAG1893_zpseplnd2fl.jpg

 

A Wy co sądzicie?

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie, ale co się komu podoba. Jak dla mnie ten pasek jest powiedzmy zbyt surowy w swej formie do tego zegarka. Poszukał bym czegoś z klasycznym szwem dookoła paska i jednak w ciemniejszym brązie. No, ale to moja opinia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć pod uwagę niebieskawą tarczę,jestem ciekawy jak z granatowym croco by się prezentował? No i w oryginale odwrotne zapięcie paska troszkę mnie denerwuje.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie do 065 tylko niebieski/granat ze strukturą jakiejś gadziny. Do 017 ciemny brąz i tu może być gładki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB017 okazał się za mały. Ogromnie żałuję, ponieważ to udana konstrukcja. Zielony plus złoty dają kapitalny efekt.

 

W każdym razie, pasek od Sebastiana doszedł i prezentuje się bardzo ładnie. Wrzucam zdjęcia dla potomnych.

 

Hirsch jaszczurka

 

346_1.jpg?__no=1

 

431_2.jpg?__no=1

 

941_3.jpg?__no=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bardzo ładnie wygląda. A jak klamra od Seiko? Nie uwiera odwrotnie założona, czy jest sprzączka Hirscha?

 

Cały czas siedzi we mnie chęć zakupu 065 :). Nie mogę przegnać tych myśli.

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klamerkę Hirscha. Jest polerowana, bardzo ładna i więcej mi nie trzeba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Nie było zamówienia, żeby zmatowić :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nawet bardzo. Alpinista jednak za mały? Pisałem, że nosi się jak to 38mm. Nie wiem, mi tam te Alpinisty ładnie wyglądają nawet na grubszych nadgarstkach - kwestia gustu i przyzwyczajenia. Na nie zwężającym się skórzanym Nato też wizualnie jest "tęższy". Może spróbuj go dać na jakiś ładnie obszywany pasek z podkładką? Wizualnie go powiększysz na nadgarstku i będzie wyglądał jak taki trochę staromodny zegarek dla podróżnika :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, nawet bardzo. Alpinista jednak za mały? Pisałem, że nosi się jak to 38mm. Nie wiem, mi tam te Alpinisty ładnie wyglądają nawet na grubszych nadgarstkach - kwestia gustu i przyzwyczajenia. Na nie zwężającym się skórzanym Nato też wizualnie jest "tęższy". Może spróbuj go dać na jakiś ładnie obszywany pasek z podkładką? Wizualnie go powiększysz na nadgarstku i będzie wyglądał jak taki trochę staromodny zegarek dla podróżnika :P

017 nie należy do najcieńszych zegarków i na pasku z podkładką może ciut za bardzo odstawać od ręki. Uwypukli to IMO beczułkowatość koperty "żabola". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby 017 dał radę na jakimkolwiek pasku. 31 mm szkiełko, co przy 065 jest malutko (35 mm). ;) Wielka szkoda, bo zegarek spokojnie dałby radę w pudle z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaruj małżonce. Jak lubi zielony kolor, to się ucieszy :). Jakiś delikatny paseczek się dobierze i już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ma już dwa zegarki. Ostatnio kupiłem jej szmaragd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Ma już dwa zegarki. Ostatnio kupiłem jej szmaragd. :D

No tak. Nie ma co rozpuszczać małżonki, bo się przyzwyczai :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB017 okazał się za mały. Ogromnie żałuję, ponieważ to udana konstrukcja. Zielony plus złoty dają kapitalny efekt.

 

W każdym razie, pasek od Sebastiana doszedł i prezentuje się bardzo ładnie. Wrzucam zdjęcia dla potomnych.

 

Hirsch jaszczurka

 

 

 

Bardzo komponuje się ten Cocktail Time z jaszczurką, że aż znowu nabrałem ochoty na zakup tego zegarka a już sądziłem, że mi przeszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.