Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czydo

Bering czy Lorus?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po co najmniej kilku godzinach czytania różnych wątków na tym forum, przeglądania różnych modeli i ostatecznie znalazłem dwóch faworytów:

- Bering, 38mm, szkło szafirowe: http://www.swiss.com.pl/pl/produkty/category/114/zegarki_meskie.html#25988

- Lorus, 40mm, szkło mineralne: http://www.maxtime.pl/zegarek-lorus-rh883bx9.html

 

Oba zegarki są do siebie podobne: kwarcowe, na pasku, o podobnym designie, który lubię. Osobiście bardziej podoba mi się Bering, jego rozmiar lepiej pasuje do mojego małego nadgarstka, ale jest ponad dwukrotnie droższy od Lorusa (600zł vs 250 zł), który podobno stoi na świetnym mechanizmie Seiko. Nie chcę przepłacać tylko za bardziej dopracowany design i szkło szafirowe, jeśli nie byłoby to warte tej ceny. Zdążyłem się zorientować, że obie marki sprzedają raczej przyzwoite produkty.

 

Wiem, że decyzja należy do mnie, ale jestem ciekaw Waszej opinii :)

 

PS. Nie chcę bransolety ani zegarka mechanicznego (a przynajmniej nie na pierwszy zegarek, do codziennego użytku). Nie mam nic przeciwko japońskim zegarkom, o ile mi się podobają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu dopłacać do Beringa, w tej różnicy cenowej otrzymasz więcej całe nic... Lorus będzie miał dobra jakość, dobry 'mechanizm' i jak na zegarek w tym stylu ma adekwatną cenę do jakości i możliwości. Ja daje głos rozsądku na Lorusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yakuza88: wyedytowałem post z ofertą, gdyż był niezgodny z regulaminem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Lorus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Beringi czasami bywają na allegro w lepszej cenie. A szafirowe szkło moim zdaniem warto mieć,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 12xu

IMO Bering nie wart tej ceny, zdecydowanie Lorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Beringi czasami bywają na allegro w lepszej cenie. A szafirowe szkło moim zdaniem warto mieć,

Ale na Allegro obawiam się, że trafię na podróbki - nie mam żadnego doświadczenia w kupowaniu zegarków. :/ Wolę dopłacić więcej w sklepie.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Przed podjęciem ostatecznej decyzji wstrzymuje mnie tylko fakt, że na moim raczej chudym nadgarstku (~16 cm) 40mm robi się już bardzo duży, przynajmniej takie mam wrażenie. Ale wygląda na to, że z Beringa zrezygnuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego łamiesz regulamin.

Przepraszam, następnym razem odezwę się po prostu na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Beringa z racji na szkło - albo kupić Casio Beside z szafirem (na bransolecie) i do niego pasek i tym sposobem wydasz 400 zl czy kompromis miedzy Lorusem a Beringiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił Beringa z racji na szkło - albo kupić Casio Beside z szafirem (na bransolecie) i do niego pasek i tym sposobem wydasz 400 zl czy kompromis miedzy Lorusem a Beringiem

Ten Casio to niestety nie to, czego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wybrałem Lorusa :) Jest spory, ale to raczej kwestia czasu, żebym się przyzwyczaił. Miła odmiana - mieć czasomierz na nadgarstku :) Wygląda nieźle. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.