Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mygumas

Prezent na urodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jakiś czas temu dzięki Wam stałem się posiadaczem pierwszego zegarka, który miał wg Was dobry stosunek ceny do jakości, marki itp i był po prostu tani jeśli chodzi o świat zegarków nowych. Wtedy (2 lata temu) kupiłem zegarek Adriatica 1065 z którego do tej pory jestem zadowolony :)

Niedługo zbliżają się moje urodziny, chciałbym sprawić sobie kolejny zegarek, tym razem trochę droższy. Chciałbym aby był to zegarek, który będzie;

- szanowany przez ludzi znających się (oczywiście w konście ceny zakładam, że będzie to malutki szacuneczek ale zawsze:) ),
- ma być na bransolecie,
- wymiary tarczy 40-44mm
- jeśli miałbym wskazać model, który mi się podoba ale mnie na niego nie stać to byłby to Steinhart NAV B-UHR 44 chrono stalowy (link do sklepu gdzie go znalazłem)
- wychodzi na to, że pozostajemy w klimatach pilotów lub coś zbliżonego (byle tarcza nie była zapaćkana milionem pierdółek, adriatica/steinhart są w mojej opinii dobrym zagospodarowaniem tarczy)  :)
- zegarek ma być noszony na co dzień, spodnie jeans, koszula (casual) lub np do t-shirtu
- zegarek ma być nowy, 

Dla przykładu nie podobają mi się tarcze seiko z takimi kropkami czy kreseczkami  np SNZF17K1 SSB033P1 lub tak proste tarcze jak modele SNE387P1 ii SGEH09P1 


pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się tarcza snzf17 ale nie chcesz go kupić, rozumiem, że to ma być droższy zegarek? Może podasz budżecik? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba Ci się tarcza snzf17 ale nie chcesz go kupić, rozumiem, że to ma być droższy zegarek? Może podasz budżecik? ;)

Cześć, dodałem info o budżecie ale w opisie, rzeczywiście mało widoczne - sorry.

 

Ogólnie te Seiko mi się niestety nie podobają (wszystkie 4 modele, które wskazałem) Jeśli chodzi o budżet to nie więcej niż 1500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chcesz, żeby tarcza nie była zapaćkana milionem pierdółek, z drugiej jako wzór dajesz chronograf :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony chcesz, żeby tarcza nie była zapaćkana milionem pierdółek, z drugiej jako wzór dajesz chronograf :blink:

Tak masz rację ale  ten który wskazałem jako wzór w mojej opinii ma to bardzo czytelne i wyważone jeśli chodzi o ilość szczegółów. Przyklad gdzie zegarek ma tego zbyt dużo lub nie jest tak czytelne to seiko SNDG59P1.

 

aha, koniecznie bez bezela tego nie dopisalem w I poście.

 

edit; z wyglądu podoba mi sie bardzo ORIS 674 7661 4174 MB  Artix GT Chronograph  oczywiście znam cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już idziesz w chronografy, to chociaż daj sobie spokój z tym 1/20 sekundy, na co to komu potrzebne :) mogliby tam wrzucić chociażby dzień tygodnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już idziesz w chronografy, to chociaż daj sobie spokój z tym 1/20 sekundy, na co to komu potrzebne :) mogliby tam wrzucić chociażby dzień tygodnia :)

@Janek72, zgadzam się w sumie funkcja (przynajmniej dla mnie bezużyteczna) ale już odnajduje swój kierunek jeśli chodzi o wygląd jak i cenę ;)

 

Szukamy dalej!

 

 

edit#2 kolejne modele które wizualnie brałbym pod uwagę (lekko naciągając budżet)

 

1.   SEIKO PREMIER SPC159P1  (trochę ponad budżet to juz max maxów)  SSC147P1

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-premier-spc159p1

 

2.   SEIKO SPORTURA SSC355P1  (trochę ponad budżet to juz max maxów)

 

3.   ATLANTIC SEALINE wersja jasna 62455.41.21  lub wersja ciemna 62455.41.61

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-sealine-62455-41-21

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-sealine-62455-41-61

 

4.   ORIENT AUTOMATIC SUN & MOON FET0P002B0  czy jest wersja z tarczą białą/ jasną ?

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p002b0

 

5.   FESTINA CHRONOGRAPH F16826-1   (dużo tańsza opcja)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spory rozstrzał, od festiny za parę stówek do japońca za 2 tys :) wydaje mi się, że design zegarka jest dla Ciebie bardzo ważny. Może obejrzyj też jakieś citizeny z mechanizmem E650 (bardziej wybajerzone), przykład AT4007-54E,  lub H800 (spokojniejsze i tańsze) np. AT8011-55E. Przykłady są akurat w ciemnej stali, ale są też tytany, paski, tylko mają trochę inne symbole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Szanowny Kolego,

ktoś ma Ci określać co dla Ciebie byłoby najlepsze ? Nie rozumiem. Ja się zawsze cieszyłem się  mogąc sam sobie wybrać. Czy Ty chcesz z tym zegarkiem iść i poddać się ocenie innych czy jest w modzie ?

Kup co Ci się podoba. Pytaj o sprawy techniczne a nie o wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz spory rozstrzał, od festiny za parę stówek do japońca za 2 tys :) wydaje mi się, że design zegarka jest dla Ciebie bardzo ważny. Może obejrzyj też jakieś citizeny z mechanizmem E650 (bardziej wybajerzone), przykład AT4007-54E,  lub H800 (spokojniejsze i tańsze) np. AT8011-55E. Przykłady są akurat w ciemnej stali, ale są też tytany, paski, tylko mają trochę inne symbole.

Hej, 

dzieki za odpowiedź

 

Festine podałem bo w miare mi sie podoba ale jednak po przemysleniach od pada. Co do zakresu cen to prawda troche szeroki zakres podalem ale finalnie max 2k mogę wydać na zegarek.

 

Czy proponujesz citizeny dlatego, ze maja lepsze bebechy?

 

Co do propozycji to;

AT4007-54E - jednak wole jasne tarcze i stal jesli chodzi o koperte i bransoletę

H800 nie do konca moglem znalezc ten model w pl sklepie, znalazlem w googlach calkiem fajny ale jednak lepsze wydaja mi sie Seiko które podałem wyżej

AT8011-55E ten nie ale ten --> AT8011-55A

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-at8011-55a?gclid=Cj0KEQiAxrW2BRCFidKbqKyq1YEBEiQAnMDWxtkIR7VP2AxBjZoNjbyPD6_OdqEwpBiKW-Y4LaZi8SEaAk-38P8HAQ

 

 

 

Szanowny Kolego,

ktoś ma Ci określać co dla Ciebie byłoby najlepsze ? Nie rozumiem. Ja się zawsze cieszyłem się  mogąc sam sobie wybrać. Czy Ty chcesz z tym zegarkiem iść i poddać się ocenie innych czy jest w modzie ?

Kup co Ci się podoba. Pytaj o sprawy techniczne a nie o wygląd.

Cześć,

nikt nie ma za mnie określać co byłoby lepsze pod kątem wizualny, ja także cieszę się mogąc wybrać sobie coś samemu. Nie, nie chcę z tym zegarkiem iść i poddawać się ocenie ludzi czy też modzie. 

Kupie to co mi się podoba. 

 

Podaję Wam moje wybory, które mi się podobają właśnie a Was proszę o doradztwo pod kątem mechanizów i ogólnie bebechów bo zakładam, że w tej kwocie (2k) wybieram nowe zegarki z marek szanowanych w tej półce cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki. Pomyśl o kupnie za jakieś 1800 z haczykiem zegarka Garmin Fenix 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z innej beczki. Pomyśl o kupnie za jakieś 1800 z haczykiem zegarka Garmin Fenix 3.

Hej, dzieki za odpowiedź.

 

Niestety ale to zupełnie inna bajka niż to czego szukam:) nie chcę sportowego zegarka ;) 

 

Ja wskazuje modele które mi się podobają a na Waszą opinię  licze jesli chodzi o bebechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężki temat jest i bardziej chyba psychologiczny niż techniczny, jeżeli idziesz w zegarek nowy i dobrej marki - wtedy o bebechy bym się raczej nie martwił. Do czego zmierzam - deklarujesz jesteś w stanie poświęcić dość sporą kasę na zegarek. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy tym, że zegarek się podoba, a tym, czy po zakupie i jakichś np. dwóch tygodniach czy miesiącu nie skończy się tak, że głównie będzie leżał w szufladzie :) Co wcale nie znaczy, że okazał się brzydki, tylko, że czegoś zabrakło... To "coś" może być ukryte np. we własnościach fizycznych zegarka (jednak jest trochę za mały / za duży / za gruby / za ciężki ) jego funkcjonalności lub opinii bliskiej osoby, zwykle kobiety ;)

To Ty wybierzesz zegarek :) najważniejsze - zastanów się, co ma sprawić, że nie odłożysz go za kilka tygodni do szuflady bądź na sprzedaż.

Biję się w piersi, sam też przez to przechodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten zegarek będzie miał wewnątrz jakiś mechanizm, lub, jak kto woli, werk z przynależnymi mu częściami, na pewno Koledze bardziej przypadnie do gustu, niż gdyby tam w środku były -  jak to Kolega z niezwykłą wręcz subtelnością określił - bebechy.

Pozdrawiam i udanego wyboru życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciężki temat jest i bardziej chyba psychologiczny niż techniczny, jeżeli idziesz w zegarek nowy i dobrej marki - wtedy o bebechy bym się raczej nie martwił. Do czego zmierzam - deklarujesz jesteś w stanie poświęcić dość sporą kasę na zegarek. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy tym, że zegarek się podoba, a tym, czy po zakupie i jakichś np. dwóch tygodniach czy miesiącu nie skończy się tak, że głównie będzie leżał w szufladzie :) Co wcale nie znaczy, że okazał się brzydki, tylko, że czegoś zabrakło... To "coś" może być ukryte np. we własnościach fizycznych zegarka (jednak jest trochę za mały / za duży / za gruby / za ciężki ) jego funkcjonalności lub opinii bliskiej osoby, zwykle kobiety ;)

To Ty wybierzesz zegarek :) najważniejsze - zastanów się, co ma sprawić, że nie odłożysz go za kilka tygodni do szuflady bądź na sprzedaż.

Biję się w piersi, sam też przez to przechodzę :)

hej,

zapewniam, że wybiorę taki, który będzie mi się podobal przez długi czas. Do tej pory podoba mi się mój pilot, który dzięki forum wybrałem. Wygląd bardzo mi się podobal a opinia, że są to dobre zegarki w tej cenie tylko utwierdziła mnie żeby go kupić i jestem do dzisiaj zadowolony a minęło kilka lat.

 

Rozumiem, że te modele które podaję czyli marka seiko, citizen, orient, atlantic mogę wybierać w ciemni jeśli chodzi o mechanizm i wnętrze (Misiu7)  bo są to po prostu dobre werki w tych firmach.

 

Misiu7 - na przepraszam, za takie wyrażenie, nie miałem niczego złego na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

zapewniam, że wybiorę taki, który będzie mi się podobal przez długi czas. Do tej pory podoba mi się mój pilot, który dzięki forum wybrałem. Wygląd bardzo mi się podobal a opinia, że są to dobre zegarki w tej cenie tylko utwierdziła mnie żeby go kupić i jestem do dzisiaj zadowolony a minęło kilka lat.

 

Rozumiem, że te modele które podaję czyli marka seiko, citizen, orient, atlantic mogę wybierać w ciemni jeśli chodzi o mechanizm i wnętrze (Misiu7)  bo są to po prostu dobre werki w tych firmach.

 

Misiu7 - na przepraszam, za takie wyrażenie, nie miałem niczego złego na myśli. 

 

Wyrażenie oddające sedno sprawy, no może nieco zbyt dosadne ...  :rolleyes:  Najważniejsze, że wiesz, czego chcesz. Dobrego wyboru i udanego zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym skierował swoją uwagę na polskie marki: Xicorr, Balticus lub G.Gerlach

np. Xicorr M.20, Balticus Grey Seal, nowy Gerlach Submarine, ewentualnie poszukać/poczekać na Formmeistera Vratislavia Conceptum - jak się pojawi na bazarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Anne
      Dzień dobry!
      Od kilku miesięcy doskwiera mi brak zegarka "wyjściowego" do sukienki czy eleganckiego stroju do teatru czy na inne oficjalne uroczystości, które przy moim trybie życia zdarzają się 2 razy w tygodniu. Mój codzienny smartwatch do tych okazji oczywiście nie przystaje, a z racji uprawianego zawodu (w którym jest wymaganie gołych nadgarstków i nadużywanie środków dezynfekcyjnych) nawet nie miałam okazji nosić innego, "prawdziwego" zegarka. Zatem jestem laikiem :)
      Rozpoczęłam poszukiwania od przejrzenia Forum, poradników i artykułów na temat wyboru pierwszego zegarka, ale nadal mam wątpliwości.
      W oko wpadł mi ten model z Bulovy:
      https://www.timetrend.pl/bulova-98p193.html
       
      Choć słyszałam wiele dobrego o tej marce, to obawiam się jednak wytrzymałości szkiełka w tym modelu, z racji, że nie jest szafirowe. Czy słusznie? Czy jest to model warty uwagi w odniesieniu do jego ceny? Widzę, że jego dostępność jest mocno ograniczona, zatem mogę go niestety przymierzyć tylko w domu i ewentualnie odesłać. Na jaką "żywotność" tego zegarka powinnam się przygotować?
       
      Moje wymagania/oczekiwania to:
      - cena najlepiej do 1500zł, ale rozważę różne opcje
      - dobra marka, z którą nie wstyd się pokazać na mieście 😉 nie chcę zegarka typowo fashion z Michaela Korsa czy innego domu mody, chcę go nosić z dumą 😉
      - chyba bikolor - zależałoby mi na kolorystycznej uniwersalności zegarka. Mam taką zasadę (odchył?), że np. do złotej klamerki w butach nie założę srebrnej bransoletki (nie chcę mieszać tych dwóch metali/kolorów w różnych elementach ubioru), ale! zegarek łączący srebro i złoto pozwoliłby mi już (psychicznie 😅) na srebrne kolczyki i złoty pierścionek jednocześnie. Jeśli kupię srebrny zegarek, to założę tylko do tożsamych dodatków, i zaraz będę dokupować złoty! Może to dziwne, może nie - jeśli ktoś chciałby się do tego odnieść, to zachęcam, bo sprawa kolorystyki właśnie nurtuje mnie najbardziej, także chętnie przeczytam Wasze uwagi.
      - mam 25 lat, jestem dość duża, ale akurat nadgarstki mam szczupłe - nie chcę by zegarek je przytłoczył
      - dobrze by było, gdyby to było coś na lata, a nie jednorazówka
       
      Inne modele jakie wpadły mi w oko przy poszukiwaniach, to:
      https://www.apart.pl/zegarki/bergstern/bergstern-brilliance/8729
      Podoba mi się, mam jednak wątpliwości co do firmy.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-citizen-elegance-em0506-77a?gclid=CjwKCAjwpqCZBhAbEiwAa7pXea7qggoCeNMXV1q7z66own4PCTbPWgfjAivaBALrNmVZIe-pEPfmQBoCgjAQAvD_BwE
      Mechanizm na plus, ale jakoś nie przekonuje mnie wygląd.
       
      https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-eu6094-53a
      Trochę... za prosty?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-atlantic-seapair-20335-43-21g?gclid=Cj0KCQjwnvOaBhDTARIsAJf8eVOYEvx_7-y_rhqvEMTrQIIZvbSiyivKnNEcpzig-yjEhnagQ7dSN1waAsLcEALw_wcB
      Szafir, ale chyba za masywny.
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-bering-classic-13426-010?gclid=EAIaIQobChMIhJetpr6H-wIVKpYnAh0o8AfHEAEYASAFEgKWN_D_BwE
      Ten zwrócił moją uwagę swoją prostotą, ale czy nie jest to jeden z tych modnych na chwilę modeli, w którym za dwa lata już głupio będzie się pokazać?
       
      https://minuta.pl/zegarek-damski-roamer-lady-mermaid-600857-47-15-50
      Trochę ponad budżet i jakby zbyt strojny, ale ładny jest, skubaniec!
       
      Podsumowując: będę wdzięczna za wszystkie rady, zwłaszcza odnośnie wypatrzonej Bulovy. Podpowiedzcie, co wziąć pod uwagę i na który model Wy byście postawili. A może zaproponujecie coś zupełnie innego?
      Z góry dzięki za Waszą pomoc w tym wątku i za całą wiedzę przekazaną na Forum. Pozdrawiam!
       
    • Przez dzapan
      Witam,
       
      Szukam analogowego, analogowo-cyfrowego G-Shocka, na co dzień, do pracy (kierowca zawodowy), obwód nadgarstka 20cm.
       
      Zegarek musi być solarem, najlepiej radio controlled, dobrze żeby posiadał czytelną tarczę z podświetleniem.
       
      Moje typy:
      - GST-B300-1AER
      - GST-W130BC-1A3ER
      - GST-B200B-1AER
       
      Który z tych trzech, Waszym zdaniem jest wart zakupu, a może macie jakies inne propozycję? 
      Używki odpadają.
       
      Z góry dziękuję
       
       
    • Przez torq1906
      Witam, poszukuję kwarcowego/solarnego zegarka typu diver do kwoty 1500zł. Bardzo mi się podoba pewien tytanowy obywatel:
      https://www.amazon.pl/dp/B07D3T1B42/?coliid=IWA1MVPHVM37T&colid=1DE7D3VYA5ZIH&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it
       
      Czy ktoś posiada takiego zawodnika i może coś powiedzieć jak się sprawuje bo o tytanie są mocno zróżnicowane opinie?
       
      https://www.amazon.pl/dp/B07JGNC1C5/?coliid=I13I18JT4RQZRM&colid=1DE7D3VYA5ZIH&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it_im
      https://www.amazon.pl/dp/B08HDLBJF8/?coliid=I3HVL26MUZ0P6G&colid=1DE7D3VYA5ZIH&psc=1&ref_=lv_ov_lig_dp_it_im
      Od strony wizualnej te dwie opcje też mi się podobają ale to automaty.
       
      Czy możecie polecić jakieś alternatywy dla tych zegarków  w podobnym budżecie? oczywiście nie muszą być tytanowe.
      Jak napisałem wcześniej preferuję kwarc.
       
       
    • Przez FlugsS
      Cześć,
       
      Zbliżają się moje 30 urodziny - postanowiłem zrobić zrobić sobie prezent (no dobra, oficjalnym obdarowującym będzie żona, ale sami wiecie... 🙂 )
      I tak kiedyś razem z Wami wybrałem mój pierwszy "poważny" zegarek, garniturowiec - Tissot Le Locle i był to strzał w 10, więc chciałbym skonsultować i ten wybór.
       
      Budżet jakim dysponuje to 5000zł (delikatnie elastyczny)
      Zegarek chciałbym nosić na co dzień - typowy smart casual.
      Ważnym jest dla mnie aby był to automat, na bransolecie, szwajcar.
      Nadgarstek mam 17,5cm
       
      I teraz powiem Wam, że przez tydzień siedziałem i główkowałem. Znalazłem tylko 1 (jeden) zegarek który spełnia moje oczekiwania, a zarazem podoba mi się.
      Jest nim Longines Conquest Automatic L3.776.4.99.6

       
      Co myślicie o tym wyborze? Ewentualnie coś co tygryski lubią najbardziej, jakieś alternatywy? 🙂
       
       
    • Przez Sinusoida
      Dzień dobry,
      Jako nowo zarejestrowana na forum - witam Wszystkich!
      Szukam zegarka dla męża na jego urodziny. Myślałam, że to będzie prostsze ;) Mam jakieś typy, ale może ktoś z Was spojrzałby na nie bardziej fachowym i obiektywnym okiem. No i oczywiście byłabym wdzięczna za każdą inną propozycję, co kilka głów to nie jedna. Kryteria jakie chciałabym, żeby spełniał to:
      - cena do ok. 3000 zł (ale rozważę też propozycje do +700),
      - czarny, skórzany pasek,
      - jasna tarcza,
      - srebrna koperta,
      - fajnie by było gdyby miał szklany dekiel,
      - nadgarstek 16 cm, generalnie wysoki (190), szczupły facet
      - co do stylu - elegancki, ale nie "zbyt prosty", mąż lat 30, 
      - z polskiej dystrybucji.
      Z tego co mi wpadło w oko to:
      Tissot Le Locle - tylko tutaj czarna tarcza, bo w jasnej wersji tego nie znalazłam, niestety, ale może się mylę?
      Maurice Lacroix Pontos - i na aukcji aledrogo w miarę w budżecie taki gagatek, jak na razie chyba mój faworyt, ale czy warto (zarówno jeśli chodzi o zakup na aukcji jak i sam zegarek)?
      Na razie te dwa, szukam nadal.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.