Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DukeNukem1977

Niemożność trafienia mostkiem w oś koła wychwytowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze.
Jestem przeciętnym psujem radzieckich zegarków i podczas rozbierania Poljota 2609H i próbie jego ponownego złożenia, napotkałem problem. Otóż nie mogę "trafić sobie" we wszystkie 3 osie, po dokręceniu mostka i lekkim nakręceniu sprężyny koło sekundowe kręci się z dużą prędkością, balans nie pracuje, najpewniej nie jestem w stanie trafić osią koła wychwytowego w otwór łożyskowy. Proszę o poradę dotyczącą tego, w jaki sposób powinienem zakładać mostek. Dla zobrazowania etapu, na jakim się znajduję - załączam zdjęcie.

post-67509-0-95293400-1456166974_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.

Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż jeżeli już skręciłeś mostek pomimo iż nie trafiłeś wszystkimi ośkami, to mogłeś ułamać którąś i teraz masz efekt.

Niech się wypowiedzą znawcy, najlepiej zanieś do jakiegoś Zegarmistrza to Ci to złoży do kupy.

 

Osie zdecydowanie są całe. Obok mam jeszcze 8 takich działających poljotów, więc mogłem sobie porównać. :P

Do Zegamistrza się nie wybiorę - po pierwsze mi wstyd, a po drugie kupiłem kiść poljotów za grosze aby popracować na żywym organiźmie. Chciałem sam do tego dojść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj do skutku...uda się...


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj do skutku...uda się...

Chyba faktycznie nic lepszego nie da się wykombinować. Balans jakimś cudem założyłem, a głupiego mostka nie potafię. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

 Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle przy rozbieraniu zegarka wpierw wyjmuje się balans z włosem i półmostkiem. Następnie odkręca się półmostek kotwicy (po uprzednim "spuszczeniu "sprężyny przez kontrolowane popuszczanie koronki klucza przy odchylonej zapadce) i wyjmuje kotwicę. Teraz można odkręcić wkręty mostka i oddzielić od korpusu.

 Składa się w odwrotnej kolejności. Przy wyjetym balansie i kotwicy masz dostęp okiem i pęsetą do wszystkich trzech kół z najtrudniejszym do osadzenia kołem wychwytowym. Po udanym złożeniu możesz sprawdzić działanie przekładni chodu. Jak jest OK wkładasz kotwicę sprawdzasz wychwyt i na końcu balans. Wtedy ewentualnie możesz oczekiwać sukcesów.

K.R.

Dziękuję. Rozłożyłem całość i złożyłem w odpowiedniej kolejności i wreszcie mi się udało. Podaż poljotów nie zmniejszyła się w wyniku moich ingerencji i zegarek tyka radośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Feymozim
      Naprawa zegarka Borealis Cascais 30ATM na mechanizmie Miyota 9015   Fotki poniżej

    • Przez Siewca
      Szukam kompletu wskazówek pasujących do Miyota 2115 (Hand size 70/120/17) może ma ktoś na zbyciu lub wie gdzie takie dostać (bez zakupów hurtowych).
      Potrzebuje je do zegarka Casio.
      Pozdrawiam
       
    • Przez Elob500
      Lecimy z tematem ETA 7750 w Poljocie a tak naprawdę Poljot-International &Basilika, Strumanskie.
      Z tego co wiem czas powstania to okolice po 2010 roku. 
      Info z cennika.
      Recommend retail price list „Poljot-International &Basilika“ 2013 ceny  w Euro.
      7750.3081190 Automatic chronograph "Gagarin", stainless steel case, glass back, 5 atm waterresistant, grey dial, leather strap, box; limited to 500 pcs. 1400,-
      17 7750.1740711 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, silver guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740712 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, brown guilloched dial, leather strap, box 1299,-
      17 7750.1740713 Automatic chronograph „Baikal“, stainless steel case, polished, brushed, sapphire glass, glass back, 5 atm, dial guilloched black, leather strap, box 1299,-
      I zdjęcia tego co udało  mi się znaleźć.
       
      Gagarin jak by ktoś coś to plis info...





       
       
       
    • Przez Markope
      Witam, proszę o rozwiązanie zagadki (przynajmniej dla mnie) - zawsze zwracałem uwagę na mostek ( czy może półmostek ?) w wiszących Lenzkirchach. Czy jest to element stosowany tylko przez tego producenta? Czy był przez niego opatentowany, zastrzeżony? Zwróciłem uwagę,że każdy sygnowany mechanizm Lenzkircha wiszącego ma właśnie taki mostek,ale czy tylko Lenzkirch??? 🤔 W zegarach starszych (XIX w) ,sygnowanych przez innych producentów spotykałem na zdjęciach taki sam element. Jak to jest w końcu z tym mostkiem? Bo jest charakterystyczny ,ale czy definiuje producenta ??? Pozdrawiam 



    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.