Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

                                          "Alpina - kilka słów o marce
 
ac9eaae1d1c1dba787e6549c691345ac_L.jpg
 

Marka Alpina jest siostrzaną dla dobrze znanej na rynku firmy Frederique Constant. Posiadając tych samych właścicieli – Alettę i Petera Stas, Alpina korzysta z wszelkich doświadczeń i dokonań zespołu osobowego macierzystej dla właścicieli firmy. Jednak przedstawiając markę Alpina nie można nie widzieć jej historii i dokonań, szczególnie w zakresie produkcji czasomierzy przeznaczonych dla sportu i sportowców. Mając to na uwadze, nikogo nie może dziwić profil produkcji zegarków Alpina ukierunkowany na awiację, alpinizm, pływanie i nurkowanie oraz zegarki sportowe dla kobiet. Produkowane przez markę linie wzornicze noszą odpowiedni nazwy: STARTIMER, ALPINER, SEASTRONG, COMTESSE. 

004_Alpina_collection.jpg

Pochodną tejże struktury produkowanych wyrobów jest współpraca marki z organizacjami sportowymi, czego przykładem jest choćby Polski Związek Alpinizmu. Trzeba także zauważyć, że obecne, sportowe ukierunkowanie marki jest na pewno konsekwencją posiadanie siostrzanej marki, nastawionej na produkcję zegarków klasycznych.

001_Alpina_Aletta_Peter_Stas.jpg

Kilka słów z historii marki Alpina

Wszystko zaczęło się w 1883 roku, gdy Gottlieb Hauser, zegarmistrz w Winterthur, założył the Swiss Watchmakers Corporation ("Corporation d'Horlogers Suisse"). Odpowiednia liczba udziałowców tejże korporacji pozwoliła myśleć o szybkim uruchomieniu produkcji, a jej zaproponowany profil zyskał akceptację udziałowców. Wraz z wykwalifikowanymi zegarmistrzami, stowarzyszenie zaczęło się rozwijać i tworzyć własne mechanizmy, oraz rozbudowywać sieć dystrybucji. 

001_Alpina_Union_poczatek.jpg

Surowe - niewykończone mechanizmy (Ebauches)  były produkowane w fabryce Alpina Ebauches Factory w Genewie, której właścicielem byli panowie Duret i Colonnaz. Zakład ten odegrał ważną rolę w budowie pierwszego własnego mechanizmu firmy Alpina. Wykańczanie, ostateczny montaż i regulację mechanizmów prowadzone były w siedzibie firmy w Bienne. Szybko osiągnięty sukces produkcyjny przyniósł ze sobą rozwój sieci dystrybucji. Zostały otwarte przedstawicielstwa handlowe w Niemczech oraz w Europie Wschodniej i Północnej. 

002_Alpina_pierwsze_mechanizmy.jpg

W roku 1901 nazwa "Alpina" została zarejestrowana jako znak towarowy. Od tego momentu na tarczach, tych wysokiej klasy zegarków pojawiło się logo Alpina. Od samego początku zegarki Alpina były synonimem wysokiej jakości produktu, użytych materiałów i komponentów. Przykładem może być choćby regulator mechanizmu – balans, który posiadał zwykle sprężynę włosową typu Breguet i złote wkręty służące do regulacji dokładności jego działania. Koperty wykonywane ze złota charakteryzowały się solidną konstrukcją, co powodowało ich sporą wagę. 

003_Alpina_Comtesse.jpg

003_Alpina_pierwsze_piloty.jpg

Dla rozwoju produkcji, w 1909 roku w Glashütte, w Niemczech Alpinę otworzyla nowy zakład produkcyjny - "Präcisions-Uhrenfabrik Alpina". W tamtym czasie fabryki firmy znajdowały się w Genewie, Bienne, Besançon i Glashütte. W 1912 roku Alpina stworzyła pierwszy zegarek klasy chronometru - Alpina Chronometer Glashütte. Był on wyposażony we własny mechanizm Alpina i charakteryzował się wychwytem z kotwicą typu glashuckiego, zamiast tradycyjnej - stosowanej w klasycznym wychwycie szwajcarskim.

Władysław Meller"

 

Zdjęcia i opis dzięki uprzejmości portalu zegarkiipasja.pl http://zegarkiipasja.pl/alpina/item/672-alpina-kilka-slow-o-marce

Serdecznie dziękuję za zezwolenie na publikację.

 

Zachęcam wszystkim posiadaczy czasomierzy marki Alpina do udzielania się w temacie. Marka dalej mało znana w Polsce , więc kto jak nie my możemy zmienić ten pogląd?

Pozdrawiam Mateusz  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie taka Alpina była przez jakiś czas :)

post-41915-0-62025000-1456173993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładną Alpinę trafiłeś. Dobrze, że powstał temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3c212d7abbe0a598d8f4d9ecaad12a40.jpg409b3606566f410ed0a3d964c9e4bec9.jpg Edytowane przez Urwerk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwerk super foto 5:)

 

Alpiny jeszcze nie posiadam, z naciskiem na jeszcze, ale jaram się ich zegarkami od jakichś 4-5 lat. Gienek super wstęp do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a682a770c35ad81cmed.jpg

 od 5 lat lubimy się bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się zapiszę do klubu :)

 

Grudniowy zakup:

lalpina_nad_001.jpg

Dzisiejszy zakup

nad_001.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również dołączę z niedawnym nabytkiem :

6c04c0aa1e9de9c7gen.jpg

Edytowane przez rrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki. Miałem kilka Alpin i każda warta była każdej złotówki. Wg mnie jedne z najlepiej wykończonych zegarków w tym przedziale cenowym. Choćby zdobienie mechanizmu. Podobne widziałem tylko w Aerowatchach w tej klasie cenowej.

 

A to moje "Byłe" :)  (Pierwsze zdjęcie nie moje, ale ładne)

4449682_alpina000.jpg

4449689_lpi9.jpg

4449690_lpi6.jpg

4449712_lpi5.jpg

4449699_lpi4.jpg

4449684_alpidiver.jpg

4449691_alpidiv0.jpg

4449686_deszczowo.jpg

4449685_murzunek.jpg

4449687_murzyn.jpg

4449683_alp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rrr witamy z bardzo ciekawą Alpinką :)

 

ptrk wychodzi na to że byłeś jednym z nielicznych którzy mieli tyle modeli w swojej kolekcji. Szczerzę to choruję na Startimera w rozmiarze 44 mm. Jest cudny :) Ubolewam nad tym że u siebie mam pełny dekielek a nie przeszklony ;/

dekielek.jpg

Edytowane przez gienek_mkb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne zegarki. Miałem kilka Alpin i każda warta była każdej złotówki. Wg mnie jedne z najlepiej wykończonych zegarków w tym przedziale cenowym. Choćby zdobienie mechanizmu. Podobne widziałem tylko w Aerowatchach w tej klasie cenowej.

 

A to moje "Byłe" :)  (Pierwsze zdjęcie nie moje, ale ładne)

 

Startimer!  :wub: Piotrek, jakie wrażenia?

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startimer!  :wub: Piotrek, jakie wrażenia?

Tak jak napisałem wyżej - świetny zegarek, pięknie zdobiony mechanizm, koperta wykończona bardzo dobrze. Miałem rozmiar 44 i był dla mnie "na styk". Mimo rozmiarów bardzo wygodny. Dla mnie bomba!

Teraz ponosiłbym coś podobnego. Myślę o 40mm w szarej wersji:

4449884_startszary.jpg

I o tym:

4449885_pilotgreen.jpg

 

Jak ktoś ma... Proszę o priw :)

 

A z tych co miałem to wszystkie były świetne. Najciekawszym zegarkiem była czarna Nightlife. Niesamowity zegarek. Dla mnie nr1 w kategorii "stealth". Bomba!

Na drugim postawiłbym pomarańczowego divera. Wywoływał ogromny efekt "WOW" u postronnych i był megawygodny na gumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej - świetny zegarek, pięknie zdobiony mechanizm, koperta wykończona bardzo dobrze. Miałem rozmiar 44 i był dla mnie "na styk". Mimo rozmiarów bardzo wygodny. Dla mnie bomba!

Teraz ponosiłbym coś podobnego. Myślę o 40mm w szarej wersji:

 

Dank. Właśnie 40mm wpadła mi w oko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zauważyłem, że to 44 mm. Czterdziestka nie ma czarnego rantu i ma czarne okno daty. Chyba ma też jaśniejszą tarczę. Nie wiem, czy 44 nie jest ciekawsza...

Edytowane przez ptrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zauważyłem, że to 44 mm. Czterdziestka nie ma czarnego rantu i ma czarne okno daty. Chyba ma też jaśniejszą tarczę. Nie wiem, czy 44 nie jest ciekawsza...

 

"Nowa" 40 i 44 , z wyjątkiem wersji "SunStar", nie mają czarnego rantu i mają czarną datę.

 

A może tak (ale 44):

 

AL-710G4S6_76.png

(zdjęcie z sieci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mcfly Twój regulator jest na Unitasie? Coś powiedz więcej o praktycznym zyciu z tym mechanizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na Unitasie, jeszcze go nie serwisowałem, noszony raz na kilka dni, nakręcany raz na kilka dni, totalnie bezproblemowy, ładnie cyka, ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez_tytu_u.png

 

zdjęcie z archiwum, też żałuję i myślę, że kiedyś u mnie jeszcze zagości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 40mm, ale kupiles skx007 :)

 

Hehe wybacz ale od września tyle się zmieniało że musiałem to przeoczyć :) pamiętam najważniejsze za to....że dałeś mi dobrą cenę :D

I powiedz jak według Ciebie wypadało 40 mm? Ja mam prawie 19 cm nadgarstek dlatego też jestem troszkę wrażliwy na wymiary zegarków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.