Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

A co to za ładny pasek ? :)

Hirsch Heavy Calf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

 

8599833_GMG_2432.jpg

 

Tutaj na Georgu :)


I znowu krzaczory :D

 

8599835_GMG_2669.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie mu na tym Andy'm :).

 

8630886_GMG_2990.jpg

8630887_GMG_3082.jpg

 

A tu taki pasior jak przy Kukuczce ale czerwony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też fajnie wygląda :)

szkoda że nie ma pasków serii Perfomance w wymiarze 21 bo bym do Alpinera też sobie zafundował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można "dopasować" 22 do 21mm, a jak uszy luźniejsze, wchodzi bez problemu.


Wybierz sobie model i kolor, to pomyślimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo zreszta zrobiłem z Omega FOIS. Teoretycznie 19mm a 20 pasuje idealnie. Te 0,5 mm z każdej strony jest niezauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam z szarakiem choć nie wiem jak długo zostanie. Pierwsze wrażenie - mimo że to fajny zegarek to jednak nie ma takiego wow jakiego się spodziewałem (wcześniej Japonia i vintage). Na plus otrzymuje się zegarek w eleganckim dużym pudełku ale to efekt tylko przez pierwsze kilka minut po rozpakowaniu.

Na pewno będę chciał wrzucić go na bransoletę (nie mam pojęcia dlaczego w tej wersji kolorystycznej występuje tylko na pasku). Oryginalny pasek strasznie sztywny i za długi.

post-45478-0-80196900-1498478459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne paski Alpiny są do kitu i nie nadają się do noszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wszystkie są złe, więc nie generalizuj proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie wszystkie, ale wszystkie, z którymi miałem do czynienia okazały się niewiele warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie wiem ile miałeś, ale uwierz że Alpin na pasku trochę sprzedałem i z ręką na sercu były dwa przypadki pęknięcia gumowania na rancie paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski Alpiny są po prostu niewygodne. Przy Alpinerze, Startimerze. A przy Kukuczce to już totalna cerata.

Może one są mocne i trwałe, ale ich noszenie to ksiądz może jako pokutę zadawać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

W swojej Alpinie, która z metki kosztuje ponad 10K miałem tak kiepski pasek, że aż na płacz sie zanosiłem... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej Alpinie, która z metki kosztuje ponad 10K miałem tak kiepski pasek, że aż na płacz sie zanosiłem... :)

No właśnie. To co dopiero można powiedzieć o paskach przy zegarach za 3-4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Paski Alpiny są po prostu niewygodne. Przy Alpinerze, Startimerze. A przy Kukuczce to już totalna cerata.

Może one są mocne i trwałe, ale ich noszenie to ksiądz może jako pokutę zadawać :).

Są takie które faktycznie są sztywne jak trup w kostnicy, ale na przykład te nowe takie zamszowe które są w kwarcowych Startimerach są aż nadto miękkie więc nie ma mowy o nie wygodzie.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

W swojej Alpinie, która z metki kosztuje ponad 10K miałem tak kiepski pasek, że aż na płacz sie zanosiłem... :)

Tobie odnoszę wrażenie tak ogólnie chyba nic dobrego nie przytrafiło się z grupy FC Alpina. Dobrze, że jest jeszcze sterta innych marek :)

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Miałem FC Index, zegarek wizualnie piękny, bebechy troche mnie rozczarowały ale marka posiada cała mase innych świetnych zegarów w tym manufacture, które są genialne. Ostatnie chrono z basel też coś pięknego. Miałem dwie srebrne Alpiny Pilot Startimer, które również są fantastyczne, no i wykończenie werków w Alpinie jest genialne. Nie marudze Jash, paski są lub z tego co piszesz były nie najlepsze, co innego z kolei paski FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszę - ja trafiam jak do tej pory na paskową tandetę ze strony Alpiny.

Wybacz, ale nie mam zamiaru kupować kwarca tylko dlatego, żeby wreszcie trafić na sensowny pasek.

 

Najbardziej rozczarował mnie Kukuczka. Pasek ładny, ale po założeniu czar pryska. Na stole stojącym na działkowym ganku mam lepszą jakościowo ceratę ;).

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Są takie które faktycznie są sztywne jak trup w kostnicy, ale na przykład te nowe takie zamszowe które są w kwarcowych Startimerach są aż nadto miękkie więc nie ma mowy o nie wygodzie.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Tobie odnoszę wrażenie tak ogólnie chyba nic dobrego nie przytrafiło się z grupy FC Alpina. Dobrze, że jest jeszcze sterta innych marek :)

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Czy zmieniłem już Twoje wrażenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wrażenie w Extreme Diver ....guma mięciutka ale taka jakaś delikatna i jeszcze kurz zbierała jak głupia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) U mnie gumowy pasek jest spoko, tylko nieco łapie kurz.

post-94831-0-05869000-1498722758_thumb.jpg

post-94831-0-21482700-1498722846_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do znawców tematu.

CZy Alpiner chronograph ma jakiś antyreflex na szkle.

A jak tak to jaki?

i jak w nim z paskiem, też kiepskiej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Jasha. I najlepiej podaj referencje zegarka, bo Alpinerów chrono trochę jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.