Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jakimś szczególnym fanem marki Alpina, ale muszę przyznać, że w dniu dzisiejszym jeden zegarek Alpina mnie bardzo pozytywnie zaskoczył - jest nim Seastrong Diver Heritage (AL-525S4H6). Przymierzyłem go, i pomimo tego, że nie lubię dużych zegarków, to ten na ręku wcale nie wygląda na tak duży i świetnie leży na nadgarstku. Ktoś z Was ma tą referencję, i może się podzielić opinią z użytkowania?

Swoją drogą myślałem, że nic nie spodoba mi się bardziej niż Oris 65, a tu proszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Możecie coś powiedzieć na temat tego zegarka?

 

Jest do kupienia - ile może być wart i czy jest wart uwagi zainteresowania?

post-44913-0-20966100-1587196275_thumb.jpeg

post-44913-0-73504800-1587196283_thumb.jpeg

post-44913-0-93077000-1587196291_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!!! :)

Od zawsze chciałem mieć kolekcji takiego pilota: alpina startimer pilot, 44mm świetnie leży na ręce,  a ta wersja kolorystyczna prezentuje się chyba najbardziej efektownie! 

20200521_225857.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne Startimery!
Najlepiej to mieć oba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marko33 napisał:

Mam i ja!!! :)

Od zawsze chciałem mieć kolekcji takiego pilota: alpina startimer pilot, 44mm świetnie leży na ręce,  a ta wersja kolorystyczna prezentuje się chyba najbardziej efektownie! 

 

Przerzuć go na pasek :)

 

IMG_20170402_075344.jpg

GMG_1916.jpg

GMG_1955.jpg

GMG_1940.jpg

6 godzin temu, Bulek napisał:

Świetne Startimery!
Najlepiej to mieć oba :)

Można mieć kilka pasków do jednego i frajda jak przy kilku różnych zegarkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zegarek bardzo ładny. Gdyby był ciut lepiej wykonany, w tej cenie był by nie do przebicia.

GMG_2080.jpg

HMG_9242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania koperty, tarczy. Czuć po prostu, że to "budżetowa" konstrukcja. A oryginalne paski Alpiny to jakiś żart jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest z kopertą, ja mam go na razie kilka dni i dopiero się przyglądam. To co odczuwam napewno to pewna ostrość koronki, która w połączeniu z jej profilem daje odczucia pewnego dyskomfortu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash
Jakość wykonania koperty, tarczy. Czuć po prostu, że to "budżetowa" konstrukcja. A oryginalne paski Alpiny to jakiś żart jest  

Co do pasków pełna zgoda. Są mega słabe. Tarcza nie wiem bo aż tak się nie przyglądałem ale co do koperty to absolutnie się nie zgodzę bo moim zdaniem kładzie na łopatki wiele droższych zegarkow i ja prawdę nie wiem do czego tam się można przyczepić.
Pamietam jak kiedyś zabrałem na podstolik taka Alpine i kolega z forum miał któregoś Marka od IWC to w zasadzie wszyscy koledzy stwierdzili ze jeśli chodzi o jakość koperty to IWC przy Alpinie wyglada zdecydowanie gorzej. Może trafiłeś jakiś feler na swojej sztuce bo serio nie wiem o co można się przyczepić. Ładne ostre ranty, fajna jakość szczotki plus polerowane fazki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranty ostre, szczotka też ok, ale całość sprawia wrażenie "niższej półki" przy Orisie czy Eposie chociażby.

Miałem 3 StarTimery i we wszystkich był ten sam efekt.

16 minut temu, Marko33 napisał:

Być może tak jest z kopertą, ja mam go na razie kilka dni i dopiero się przyglądam. To co odczuwam napewno to pewna ostrość koronki, która w połączeniu z jej profilem daje odczucia pewnego dyskomfortu. 

Zegar z taką koronką trzeba po prostu wyżej nosić. Na samym przegubie to faktycznie można się pociąć :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No jak dla mnie koperta Startimera jest lepiej wykonana niż w Orisowych Big Crownach.
Całościowo faktycznie Oris wyglada na zegarek z wyższej polki ale po rozebraniu na części pierwsze za Orisem koronka tarcza wskazówki ale nie koperta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 16:59, dyga222 napisał:

Mój Startimer... Może się podobać prawda? ?

IMG_20200508_113406.jpg

 

Ja do swojej Alpiny nie mam takich zastrzeżeń co do jakości wykonania. Nadal cieszy moje oczy. 

A i pasek też fajny moim zdaniem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panu toć to top jest.
Jutro Kukuczki zapodam.
All top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronometr 

Chrono daje radę,  też wygląda interesująco,  choć ja osobiście wolę zwykłą wersję,  większy spokój na cyferblacie, ;)

20200522_183137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię robić zdjęć  no ale znajdź mi lepszy dekiel....

 

Alpinka.thumb.jpg.5c6912bc8049c2b00795716a94b79ab8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.