Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim

Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie porady w kwestii dokładności mechanizmu CALIBER: AL-525 (model to STARTIMER, AL-525G4TS6).
Niestety nie miałem coś szczęścia do pierwszej Alpiny, gdyż pierwsza zakupiona miała permanentny problem z koronką i po 4 popsuciach dealer wymienił na nową. Jednak radość nie trwała zbyt długo, gdyż w nowym egzemplarzu zauważyłem, że dokładność pozostawia sporo do życzenia. Najpierw było to prawie -30s na dobę, po dwóch wizytach w serwisie (i mocnym tłumaczeniu dealera, że automaty tak mają i że lepiej nie otwierać zbyt często zegarka), różnice w chodzie na dobę zredukowała się do do około -15s-5s a czasami (jednak incydentalnie) zdarzyło się nawet na plus kilka sekund. Pamiętam jakiś czas temu na stronie Alpiny była informacja, że te mechanizmy powinny mieć dokładność w przedziale -5s/+20s. Teraz już nie mogę tego znaleźć na stronie.
Dlatego chciałem zapytać się o Wasze doświadczenia i zdanie w tym temacie.

Osobiście mi to przeszkadza i od takiej marki oczekiwałbym zdecydowanie lepszej dokładności. Pomijam już zabiegi dealaera, któremu średnio na rękę są moje reklamacje i dalej spodziewam się raczej obstrukcji w stosunku do moich argumentów.

 

P.S jak temat już był podnoszony to podpowiedzcie tylko gdzie go znaleźć.

Pozdrawiam
Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 11:58, Konradek napisał:

(...)

Dlatego chciałem zapytać się o Wasze doświadczenia i zdanie w tym temacie.

Osobiście mi to przeszkadza i od takiej marki oczekiwałbym zdecydowanie lepszej dokładności. Pomijam już zabiegi dealaera, któremu średnio na rękę są moje reklamacje i dalej spodziewam się raczej obstrukcji w stosunku do moich argumentów.

 

P.S jak temat już był podnoszony to podpowiedzcie tylko gdzie go znaleźć.

Pozdrawiam
Konrad

Mam ten sam model, o którym wspominasz (AL-525G4TS6) od 1.5 roku. Na początku mechanizm poźnił się o około 8-10 sekund na dobę, po 3 miesiącach wyregulowałem go do 2-4 sekund na plus i od tamtej pory taka odchyłka się utrzymuje.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2020 o 10:09, Jogi napisał:

Mam ten sam model, o którym wspominasz (AL-525G4TS6) od 1.5 roku. Na początku mechanizm poźnił się o około 8-10 sekund na dobę, po 3 miesiącach wyregulowałem go do 2-4 sekund na plus i od tamtej pory taka odchyłka się utrzymuje.

Dzieki za odpowiedz. Regulowałeś w ramach gwarancji czy u "polecanego" zegarmistrza?

Pozdrawiam

Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Konradek napisał:

Dzieki za odpowiedz. Regulowałeś w ramach gwarancji czy u "polecanego" zegarmistrza?

Pozdrawiam

Konrad

Sam regulowałem.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon88 napisał:

Jak go wyregulowałeś?

Najpierw przez kilka tygodni obserwowałem i zapisywałem odchyłki, a później dokonałem regulacji. W Sellicie SW200-1 robi się to poprzez odpowiednie ustawienie śrubki regulacyjnej w zespole balansu.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez papierów bym nie brał. Ni cholery.

Za niewiele więcej opchnąłem taki na nienoszonej bransolecie. Z pudłami, papierami, na końcu fabrycznej gwarancji.

Fabryczny pasek przeciętnej jakości, od razu byś pewnie musiał rozejrzeć się za czymś wygodniejszym. Przy okazji to nie jest skóra krokodyla :). No chyba, że pasek zmieniony. Dopytaj czy był przegląd robiony. Zegarek z 2015 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Niewielka roznica w cenie w stosunku do poprzedniego a nówka.. pozostaje więc kwestia na ile biały się podoba.

Właśnie , biały niekoniecznie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że taki :)

 

 

20201105_191431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Miałem taki tylko z czarnym polem datownika.

 

IMG_20170414_140457.jpg

IMG_20170301_101215.jpg

Ten też był ładny.

 

IMG_20170524_081030.jpg

IMG_20170321_123524.jpg

Edytowane przez seb71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

47be43e47773f8461799a743185ac7e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seb71 napisał:

Fajny. Miałem taki tylko z czarnym polem datownika.

 

IMG_20170414_140457.jpg

IMG_20170301_101215.jpg

A jak z lumą? Jest bo jest czy ładnie świeci? 

 

 

 

 

Godzinę temu, Jash napisał:

47be43e47773f8461799a743185ac7e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Też ładny

Taki jest za miedzą, kupiony w Belgii. Serwis w 2017 i podobno kwity są

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-alpina-startimer-pilot-classic-CID87-IDH4NfZ.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kwestia gustu, ale dla mnie te klasyczne „piloty” wyglądają koszmarnie. Owszem nakładane indeksy są piękne ale zegarek jako całość to takie nie wiadomo co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jash napisał:

47be43e47773f8461799a743185ac7e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Fajny , jak dorwę z dobrym rabatem to będzie mój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

sprawa dot. ALPINA STARTIMER PILOT QUARTZ GMT cena ok. 3100,00 zł

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/39435_Alpina_Startimer_Pilot_Quartz_GMT_AL-247NB4E6

 

Nie chodzi mi o negowanie kwarca i rozpisywanie się że to profanacja etc. , ale o to czy ktoś miał do czynienia z tym zegarkiem (mimo że nowość) lub mechanizmem ? 

 

Czy kwarcowe machanizmy Alpiny można porównać do kwarców np. używanych w Certnie, Tissocie ?

 

Będę wdzięczny za merytoryczne rady. 

 

pozdrawiam wszystkich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2020 o 19:40, ZetJot napisał:

najbardziej podchodzi taki 😃

 

al-525gb4s6_4_big.jpg

Chyba będę żegnał z taką alpinką stratimer,  tylko na bransolecie.  Bardzo rzadko ją noszę, więc gdybyś był zainteresowany to chętnie porozmawiam. 

20201117_231650.jpg

20201117_230643.jpg

20201117_230503.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.