Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.10.2021 o 18:37, evilym napisał(-a):

 

Lepszy mechanizm czyli jaki? 😉

Ty masz 44?

 

Tak, moja jest w rozmiarze 44 mm.

Odnośnie mechanizmu, to jakby tam włożyli SW200 w wersji chronometr lub SW300 to byłbym ukontentowany.

Mogliby też włożyć tam swoj mechanizm AL-710, uprzednio zmodyfikowany poprzez wyrzucenie datownika.

Edytowane przez Jogi
literówka

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja postanowiłem zawitać ze swoją zdobyczą. 

To była długa droga na ten szczyt. Ale w skrócie udało się. 

Nowy, nigdy nie zakładany egzemplarz z niskim numerem limitacji. Jeszcze w folii.

 

Aż żal nosić. 😀 

20211025_192501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam taki pasek jeśli jednak zdecydujesz się nosić.

 

GMG_1767.jpg

GMG_1768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jogi napisał(-a):

 

Tak, moja jest w rozmiarze 44 mm.

Odnośnie mechanizmu, to jakby tam włożyli SW200 w wersji chronometr lub SW300 to byłbym ukontentowany.

Mogli by też włożyć tam swoj mechanizm AL-710, uprzednio zmodyfikowany poprzez wyrzucenie datownika.

Myślę że 40 będzie za mała na Twój nadgarstek. Czyżby piloty nie powinny być z zasady duże? 🙂

 

Co do innego mechanizmu może i racja. Ale jakby dzięki temu mieli podnieść cenę o 30%, to ja wolę aktualna pozycję cenową 😉

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, seb71 napisał(-a):

Polecam taki pasek jeśli jednak zdecydujesz się nosić.

 

GMG_1767.jpg

GMG_1768.jpg

Gdybym jednak założył to będę pamiętać. Świetnie pasuje dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2021 o 10:20, inomarek napisał(-a):

 

Z pewnością będzie jeszcze długo cieszył oko, bo to piękny zegarek😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, evilym napisał(-a):

Większość sklepów internetowych ma darmową dostawę, a część to nawet darmowy zwrot. 

Zamówić, przymierzyć na spokojnie, pooglądać (w zdecydowanie lepszych warunkach niż salonowe/sklepowe) i podjąć decyzję. Kilka dni powinno wystarczyć :)

W najgorszym przypadku stracisz na przesyłce zwrotnej. 

 

Jest taka możliwość, niemniej mam pewne opory przed takim przymierzaniem, ponieważ zwrócony zegarek nigdy nie będzie już funkiel nowka. W sklepie stacjonarnym niby podobnie ale może do przymiarek jest ten jeden egzemplarz wystawowy? W kazdym razie w ostateczności mozns skorzystac że zwrotu jesli jest taka możliwość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w sklepach czegoś takiego jak egzemplarz wystawowy do przymiarek, rzadko ale zdarza się że jakiś popularny model jest w 2 egz, ale generalnie każdy zegarek na displayu to jest normalny  kupiony za pełną cenę  pełnowartościowy zegarek do sprzedaży, nawet jak jest już trochę porysowany. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

Jest taka możliwość, niemniej mam pewne opory przed takim przymierzaniem, ponieważ zwrócony zegarek nigdy nie będzie już funkiel nowka. W sklepie stacjonarnym niby podobnie ale może do przymiarek jest ten jeden egzemplarz wystawowy? W kazdym razie w ostateczności mozns skorzystac że zwrotu jesli jest taka możliwość. 

Myślę że bardzo dobrze wiesz jak postępować z zegarkiem, aby go przymierzyć lecz nie porysować. Jeżeli będą jakieś folie to ich nie zdejmować (chyba że folia uniemożliwia sprawdzenie funkcji zegarka np. na koronce czy szkle). 

Nawet jak dostaniesz egzemplarz magazynowy (nigdy wcześniej nie mierzony) to i tak odeślesz go w zdecydowanie lepszym stanie niż te salonowe / butikowe które są porysowane od dziennych przymiarek 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 25.10.2021 o 20:24, evilym napisał(-a):

Myślę że 40 będzie za mała na Twój nadgarstek.

Właśnie to mnie, między innymi, powstrzymuje.

 

W dniu 25.10.2021 o 20:24, evilym napisał(-a):

Co do innego mechanizmu może i racja. Ale jakby dzięki temu mieli podnieść cenę o 30%, to ja wolę aktualna pozycję cenową 😉

 

Katalogowe ceny tych Startimerów to około 4.5k, więc jakby za lepszy mechanizm podnieśli cenę jedynie o 30% (czyli do około 5.8k), to bym nie narzekał. :P

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam fotki kiedyś zrobione.

Ładniutki był, ale chwila słabości i pojechał w świat...

 

GMG_3065.jpg

HMG_9242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/17/2021 at 12:28 AM, Photoman said:

Czasem, gdy najdzie ochota na kwarca…
f2dc93e83c707efe69f4a398b56be4aa.jpg
70673c3067ab93075a100952cdd33e00.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


PIekna jest, jaki masz rozmiar nadgarstka? Ja obawiam sie ze przy moich 18.5cm bedzie za duza. Kusi mnie bardzo. 

On 10/24/2021 at 3:54 PM, evilym said:

Jak wrażenia z użytkowania? 

Genrelanie jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem pilotów, ale ta Alpina raz że ciekawa, dwa że w fajnym rozmiarze, trzy w atrakcyjnej cenie i cztery... nie mam pilota w kolekcji 🤪

 

Mnie kusi stalowa.

 

image.thumb.png.d5015f49ec03c7f852f1dc03e9a9a78c.png


Chcialem kupic Stowe, ale jak zobaczylem ta Alpine, ze jest dostepna w wersji 40mm to juz nie bylo zmiluj sie. Kupilem i nie zaluje. Jedyny minus to ze rezerwa chodu na 40 godz, oraz trzeba uwazac na szklo, poniewaz warstwa antyrefleksu jest po obu jego stronach. Plus jest taki ze szklo znika, ma sie wrazenie ze nic nie dzieli nas przed dotknieciem tarczy. Polecam, jesli sie wachasz.

Ps.Mam nadgarstek w obwodzie 18.5mm, zegarek ma L2L 47.5mm.

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, DawidM86 napisał(-a):

PIekna jest, jaki masz rozmiar nadgarstka? Ja obawiam sie ze przy moich 18.5cm bedzie za duza. Kusi mnie bardzo. 

 

On ma 42 mm średnicy i bodaj 49 mm L2L, dlaczego miałby być za duży? Noszę ten model bez limitacji, z niebieską tarczą mając 16 cm w nadgarstku i daję radę. U Ciebie może być tylko lepiej. Koperta jest dobrze wyprofilowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Krygo said:

 

On ma 42 mm średnicy i bodaj 49 mm L2L, dlaczego miałby być za duży? Noszę ten model bez limitacji, z niebieską tarczą mając 16 cm w nadgarstku i daję radę. U Ciebie może być tylko lepiej. Koperta jest dobrze wyprofilowana. 

 

Dzieki za informacje, W nowym roku zawita do kolekcji, dobrze bedzie miec dwa kwarce na EDT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie coś trafiłem w Internecie: 😍

20211119_075727.jpg

20211119_075752.jpg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jogi napisał(-a):

Na takie coś trafiłem w Internecie: 😍

 

Piękną i to z obu stron, przeszklony dekielek całkowicie uzasadniony. Szybkie poszukiwanie informacji i... Limitacja tylko 188 sztuk...

https://en.worldtempus.com/article/watches/trends-and-style/alpina-alpina-startimer-pilot-heritage-manufacture-30777.html 

 

Alpina ma się jak widać bardzo dobrze. 11 grudnia do sprzedaży trafią trzy modele powstałe w ramach projektu "Community Watch". I tu też Startimer mi się podoba... Chyba lubię Alpiny bez daty 😉

2021_alpina_community_watch_watches_1_600x475.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


PIekna jest, jaki masz rozmiar nadgarstka? Ja obawiam sie ze przy moich 18.5cm bedzie za duza. Kusi mnie bardzo.


Ja mam ledwie 17,5 cm, więc u Ciebie nie będzie za duży.

2858ed7f7f189a4c63e55ed39f325a0a.jpg
0ea2ed99234c586b45ea88fc4122a3cc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby mało namieszali dając 21 mm w uszach to jeszcze coś w nie wcisnąć, żeby nie ocierało o kopertę jest wyzwaniem. Pasek na zdjęciu ma 3 mm grubości i ledwo wszedł i ociera... Jak ktoś bawił się w podmianki przy tej kopercie i ma sprawdzone źródło niech da znać ;)

 

WGORU9T.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej Alpinie widocznej wyżej w zestawie oryginalnie jest pasek gumowy na prostych teleskopach i pasek zamszowy na wykrzywionych teleskopach. Raz założyłem nowiutki skórzany pasek na tych prostych i od razu się uszkodził i był do wyrzucenia :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słaba akcja... Ten czarny przeznaczyłem na potencjalne straty, ale teraz nie wiadomo co kupić, żeby pasowało jak zwykłej grubości pasek to za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, ale musi iść w świat. Jutro trafi na licytację na znany portal społecznościowy.

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie roku dołączyła jeszcze jedna Alpina do kolekcji, obok Startimera w wersji 40mm, Alpiner w srebrnej wersji. :) 

PXL_20211229_160237801.jpg

PXL_20211229_160004889.jpg

PXL_20211229_194722975.NIGHT~2.jpg

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.