Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gienek_mkb

Klub Miłośników Zegarków ALPINA

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie aktualnie można kupić części do alpiny konkretnie koronkę  do seastronga ? Czy dalej jest to janeba ? Czy ewentualnie na forum ktoś ma dostęp do tych części ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, WielkiKlocek said:

Gdzie aktualnie można kupić części do alpiny konkretnie koronkę  do seastronga ? Czy dalej jest to janeba ? Czy ewentualnie na forum ktoś ma dostęp do tych części ?

 

W PL to tylko Janeba, tak jak mowisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Janeby. Może kogoś zainteresuje że mają nową politykę handlową. Wszystkie marki jakie dystrybuują w Polsce a jest tego trochę, można naprawiać tylko i wyłącznie u nich. To znaczy że nie można kupić dowolnej części od zegarka i wymienić u zegarmistrza, trzeba to zrobić u nich, we Wrocławiu . Inaczej nie sprzedadzą części. Nie wiem jak się to ma do polskiego prawa ale będę zgłębiał temat bo nie mieści mi się w głowie taka polityka. I na pewno nie kupię żadnej marki która jest dystrybuowana przez nich. Jakbym miał 20 letniego fiata i musiał naprawiać go w aso to bym oddał go na złom. Tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Choć z drugiej strony grupa Swatch ma podobnie i pewnie wiele innych. Nie zamówisz części indywidualnie, trzeba wysłać zegarek do nich lub poprzez zegarmistrza (w UK jest ich bardzo mało i generalnie trzeba swoje odczekać - nawet 3mc), więc najprościej jest po prostu odesłać do oficjalnego serwisu. 

 

W UK nie miałem problemu by dokupić orignalne zapięcie czy pasek u lokalnego dystrybutora, jeszcze dostałem drobny rabat i szybką oraz bezpłatną wysyłkę.  

 

Tak jak mówiłem wcześniej, może spróbuj poprzez zegarmistrza. Powinien mieć bezpośredni kontakt do części. 

 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrzowie również nie mogą kupować części w Janebie. Pasek i zapięcie można kupić ale to nie jest część zegarka

Edytowane przez WielkiKlocek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne zachowanie Janeby.

 

Na ile wycenili usługę? 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena samej koronki nie jest jakaś porażająca bo 240 zł + wymiana 60 ale chodzi mi o sam fakt zmuszania do korzystania z ich usług. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Szwajcarów, zapytaj o źródło i ew sposób ja kupić część do zegarka który nie jest na gwarancji.

Edytowane przez Rezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. 

Bezpośrednio z Alpiny odpisali, że zakup tylko przez autoryzowanego dystrybutora w danym państwie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna polityka stosowana jest od dawna przez wielu producentów sprzętu AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, jimmibaton said:

454048df208138e88ac55a943a8815d5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Bardzo ladna Alpina, coraz bardziej przekonuje mnie ten model. Na zdjeciu czuc jakosc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startimery 40 praktycznie na rynku wtórnym się nie pojawiają, a i żeby zamówić nowy trzeba poczekać miesiąc... zamówiłem ale nie mogę się doczekać jakby komuś się znudził poproszę o pw ;)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40mm Startimer to moim zdaniem jeden z nafajniejszych "pilotów" do 10K PLN. Sam użytkuje, cieszy za każdym razem, plus ma AR którego nie powstydziłaby się Omega. Generalnie, mam, ale nie sprzedam.  :P

 

Orginalna guma bardzo dobrze siadła z Alpinerem w rozmiarze 42mm. Idealnie na lato. 

P7110013.JPG

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki kolor przyjdzie?

Kiedyś chciałem kupić ten 40 mm z czarną tarcza ale właśnie zniechęcił mnie czas oczekiwania bo u lokalnych dystrybutorów akurat te modele nie są już dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie i do samego końca mojego lub jej😀😀😀

IMG_20220714_173600.jpg

IMG_20220714_173518.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki kolor przyjdzie?
Kiedyś chciałem kupić ten 40 mm z czarną tarcza ale właśnie zniechęcił mnie czas oczekiwania bo u lokalnych dystrybutorów akurat te modele nie są już dostępne.
Z ,niebieską' która na prawie wszystkich zdjęciach wygląda na czarną, ciekaw jestem jak na żywo

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Panowie mam problem potrzebuje Kupic kominek do korony zegarka alpina exteme diver 300 , zawarłem gwint i koronka się nie dokręca , gdzie mógłbym dostać taka część , dziękuje z Gory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko w Chrono serwis 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekwostka, po ponad 6 tygodniach od zamówienia startimera 40 dostałem info że zamówienie nie zostanie zrealizowane ponieważ dystrybutor powiedział że 'zamówiony zegarek nie jest już dostępny'..

Ale, tego samego dnia pojawiła się oferta z 2 ręki, więc cel zakupowy zostanie spełniony

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tarcza w jakim kolorze będzie ten nabytek? Kiedyś jak szukałem to 2 ciemne widziałem na jednym z portali ale to była złota koperta pvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 'czarnym' pvd z ciemną tarczą, chyba czarna albo grafitowa, ten zegarek na kazdym zdjeciu wyglada inaczej wiec szczerze mowiac sam nie wiem, jutro sie dowiem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.