Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Dingo

GWN Gulfmaster

Rekomendowane odpowiedzi

RadioControl od czasów wynalezienie nigdy nie oferowało takiej funkcjonalności bez względu na Producenta - nie ma jak z tego sygnału obliczyć położenia. 

Taki bajer da tylko GPS

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Słabe to trochę Synchro z nadajnikami, Solar a auto przestawienia brak :(

Są jakieś z rodziny Casio które posiadają tą funkcjonalność?

GPW - gdy podróżuje się samolotem należy wyłączyć GPS przez dłuższe przytrzymanie lewego dolnego przycisku (o ile dobrze pamiętam) po zakończeniu podróży tak samo aktywujemy GPS i wtedy zegarek sam pobiera dane o położeniu i ustawia godzinę i datę (jeśli się połączy z satelitami :)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję na wakacje zakup GULFA w wersji białej, o której w tym temacie nikt się nie zająknął... aż taki niszowy jestem?

 

post-43549-0-72389700-1484263465.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję na wakacje zakup GULFA w wersji białej, o której w tym temacie nikt się nie zająknął... aż taki niszowy jestem?

 

attachicon.gifGWN-1000E-8AJF.png

Dobry pomysł,ja się zastanawiam które portki lepsze białe czy czerwone

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czerwone na lato i sobie chwałę, boję się że białe mogą się szybko brudzić.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31646518817005433863.png


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomoże mi ktoś skalbrować mojego gulfa pod kątem barometru i wysokości? Aktualnie cis u mnie wynosi 1018hpa, a wysokość mojej miejscowości jest na poziomie 294m n.p.m.prosze o pomoc i ewentualnie jakieś wyjaśnienia. Dziękuję z góry szanowny kolegom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pomoże mi ktoś skalbrować mojego gulfa pod kątem barometru i wysokości? Aktualnie cis u mnie wynosi 1018hpa, a wysokość mojej miejscowości jest na poziomie 294m n.p.m.prosze o pomoc i ewentualnie jakieś wyjaśnienia. Dziękuję z góry szanowny kolegom

Cześć, jak masz chwilkę to zapraszam na mój kanał yt - filmik może okazać się pomocny :)

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z 10 razy. Znam na pamięć :). Kwestia tego czy alti ma być ustawiony do poziomu morza czy względnie do wysokości względem ciśnienia. Stacja meteo pokazuje u mnie 335m wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem z 10 razy. Znam na pamięć :). Kwestia tego czy alti ma być ustawiony do poziomu morza czy względnie do wysokości względem ciśnienia. Stacja meteo pokazuje u mnie 335m wysokosci

Alti będzie się zmieniał wraz z ciśnieniem. Za parę godzin w tym samym miejscu może pokazywać inną wysokość. Musiałbyś go często kalibrować, żeby był na bieżąco. Niestety taki jego urok bo jest to wysokosciomierz baryczny i nic na to nie poradzisz. Odnośnie ciśnienia - raz ustawione powinno pokazywać prawidłowe cały czas.

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejmuj się tylko BARO jak wskazuje dobra wartość to to najważniejsze. Z wysokosciomierza trzeba korzystać jak z miarki. Zerujesz w miejscu startu i na mecie masz wysokość na którą wszedłeś. :)

Do wysokości n.p.m musisz użyć GPSu


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ, jest nawet o tym w instrukcji napisane.

Widać to też po kalkulatorach ciśnień, gdzie trzeba podać również aktualną temperaturę.

http://stacjepogody.waw.pl/kalkulator_cisnien.php

No ale widać że znacząca różnica będzie dopiero przy dużych różnicach temp., rzędu 20-30 stopni  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ, jest nawet o tym w instrukcji napisane.

Widać to też po kalkulatorach ciśnień, gdzie trzeba podać również aktualną temperaturę.

http://stacjepogody.waw.pl/kalkulator_cisnien.php

No ale widać że znacząca różnica będzie dopiero przy dużych różnicach temp., rzędu 20-30 stopni ;)

No tak ale gdzie złapać takie różnice u nas (za wyjątkiem lodówki czy zamrażarki ;)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale gdzie złapać takie różnice u nas (za wyjątkiem lodówki czy zamrażarki ;)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Na przykład wychodząc z domu/biura gdzie jest 20'C+ a zewnątrz, gdzie potrafi być -20'C-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak zegar do sanek jest przyczepiony :) na ręce raczej nie uświadczymy takiej różnicy. Przynajmniej nikomu nie życzę tego. Barometr raz ustawiony wskazuje wręcz idealne ciśnienie, wysokościomierz, tak jak koledzy pisali, jest uzależniony od ciśnienia. Raczej zastosowanie ma w krótkim zakresie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem żółtka, zajefajny, Bardzo dobrze go wspominam :)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Miałem żółtka, zajefajny, Bardzo dobrze go wspominam :)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Chyba jako pierwszy na forum ;)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jako pierwszy na forum ;)

Nie żartuj, Wujek bow (@bb203) miał go jak pierwsze sztuki opuściły taśmę z fabryki  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj, Wujek bow (@bb203) miał go jak pierwsze sztuki opuściły taśmę z fabryki ^_^

Ja od Tomo kupowałem i wydaje mi się, że nikt wcześniej nie wrzucał zdjęcia żółtka na forum :) nie były dostępne w PL jeszcze

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Edytowane przez Matej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjechał z USA, więc na pewno to inny egzemplarz, ale kiedy to było to nie pamiętam.

Raczej nie byłem pierwszy, bo ja nie lubię kupować nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjechał z USA, więc na pewno to inny egzemplarz, ale kiedy to było to nie pamiętam.

Raczej nie byłem pierwszy, bo ja nie lubię kupować nowych.

Mój też przyjechał z USA :) i nie zamierzam się z nikim kłócić kto był pierwszy ;) konkluzja - fajny zegar

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.