Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Dingo

GWN Gulfmaster

Rekomendowane odpowiedzi

Gwn-q1000 posiada więcej opcji po wejściu w HOD, może ktoś się pokusi o ich sprawdzenie/wyjaśnienie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik Matej :) jutro pobawie się Gulfmasterami ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik Matej :) jutro pobawie się Gulfmasterami ;)

Dziękuję DamianDe. Nawet nie wiesz jak cieszą mnie takie słowa. Dziękuję

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Gwn-q1000 posiada więcej opcji po wejściu w HOD, może ktoś się pokusi o ich sprawdzenie/wyjaśnienie? :)

Jeszcze trochę i może do mnie trafi to chętnie sprawdzę.

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik Matej :) jutro pobawie się Gulfmasterami ;)

Super! (Się kolega napracował!!!)

Zegarka już nie mam, wejście do funkcji też tutaj opisałem.

Nie pamiętam już czy można je modyfikować koronką czy nie - na pewno dało się w tej funkcji przestawić domyślną strefę czasową.

Nie dziwi mnie fakt, że spławili Cię na drzewo z mailem. To są zawsze funkcje dostępne dla serwisu/ów! Obojętnie o jakim sprzęcie mówimy - Od telefonów (Nokia), przez Casio po ... długo by wymieniać.

Service manual nigdy nie jest jawną instrukcją w przeciwieństwie do User manual - i jeżeli nie wycieknie z jakiegoś mniej lub bardziej zaprzyjaźnionego serwisu to nic Ci/Nam do tego !!!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! (Się kolega napracował!!!)

Zegarka już nie mam, wejście do funkcji też tutaj opisałem.

Nie pamiętam już czy można je modyfikować koronką czy nie - na pewno dało się w tej funkcji przestawić domyślną strefę czasową.

Nie dziwi mnie fakt, że spławili Cię na drzewo z mailem. To są zawsze funkcje dostępne dla serwisu/ów! Obojętnie o jakim sprzęcie mówimy - Od telefonów (Nokia), przez Casio po ... długo by wymieniać.

Service manual nigdy nie jest jawną instrukcją w przeciwieństwie do User manual - i jeżeli nie wycieknie z jakiegoś mniej lub bardziej zaprzyjaźnionego serwisu to nic Ci/Nam do tego !!!

Ojej chyba powiało trochę..... hmmm nawet nie potrafię tego określić. Sarkazm? Wiesz nigdzie nie czytałem o tych funkcjach a na pewno już żadnego Twojego tekstu nie czytałem. Więc jak się nie podobało to spoko - ja podkreślam, że to jest wszystko by Matej i nie musicie się z tym zgodzić.

Pozdrawiam i miłej niedzieli

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej, za bardzo wszystko bierzesz do siebie  :)

Kolega Burns ma silny, ekspresyjny model wypowiedzi, poczytaj trochę inne tematy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej, za bardzo wszystko bierzesz do siebie :)

Kolega Burns ma silny, ekspresyjny model wypowiedzi, poczytaj trochę inne tematy :D

Dzięki Tomaliusz, być może. Ale chciałbym wyjaśnić - nigdy nie przywłaszczam sobie pomysłów czy osiągnięć innych. Jeśli już korzystam z takich rzeczy to zawsze o tym mówię.

Pozdrawiam serdecznie

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wyluzuj, Bądź jak G ;)

A manto Ci spuścimy jak w następnym modelu G wejście do menu serwisowego zabezpieczą z 8 przycisków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie wyluzuj, Bądź jak G ;)

A manto Ci spuścimy jak w następnym modelu G wejście do menu serwisowego zabezpieczą z 8 przycisków ;)

Spoko Burns, przepraszam ale moja uczciwość powoduje, że bardzo ruszają mnie takie rzeczy.

Luzik, nie było zatem tematu - jestem jak G ;)

Może za jakiś czas dobiorę się do quad sensora, jestem bardzo ciekawy. Tymczasem życzę udanej niedzieli :)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim gwn zauwazylem pewien mankament. Wskazowka minutowa(M) porusza sie co 10 ruchow wskazowki sekundowej(S). Mankament polega na tym ze M wskakuje na pelny index 10sek przed pelna minuta czyli po 50 ruchach S. Czy takie cos powinno byc reklamowane z racji "przesuniecia mechanizmu" czy zostawic jak jest? Nie jest to jakos dreczace ale jednak wiem ze jest. P.S. sprawdzalem z takim samym zegarkiem w salonie i w tamtym jest ok, po 60 ruchach S, wskazowka M wpada na pelny index. Prosze o konktertne opinie lub moze doswiadczenia czy obserwacje z Waszej strony, bo macie wielu taki zegar. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim gwn zauwazylem pewien mankament. Wskazowka minutowa(M) porusza sie co 10 ruchow wskazowki sekundowej(S). Mankament polega na tym ze M wskakuje na pelny index 10sek przed pelna minuta czyli po 50 ruchach S. Czy takie cos powinno byc reklamowane z racji "przesuniecia mechanizmu" czy zostawic jak jest? Nie jest to jakos dreczace ale jednak wiem ze jest. P.S. sprawdzalem z takim samym zegarkiem w salonie i w tamtym jest ok, po 60 ruchach S, wskazowka M wpada na pelny index. Prosze o konktertne opinie lub moze doswiadczenia czy obserwacje z Waszej strony, bo macie wielu taki zegar. Pozdrawiam

No Japończyk pomylił się o jakąś 1/6 podziałki przy osadzaniu wskazówki, czy reklamować ? można próbować! Czy bym to zrobił ? Raczej nie, dla zegarmistrza to 10 min roboty, ale zegarek raczej zostanie naprawiony w PL a do Japonii nie pojedzie za żadne skarby - zawsze coś może pójść nie tak, paluch pod szkłem, albo raz ściągnięta wskazówka kiedyś spadnie.

Spróbuj co na to pozycjonowanie wskazówek - w trybie ustawiania czasu z odciągniętą koronką długo przytrzymujesz dolny prawy! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycjonowanie dziala bez zarzutow. Ustawienie chwilowe wskazowek na godz 2 takze. Mysle ze masz racje. Szkoda otwierac zegarek dla takiej blechostki. Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży debiutuje nowy gulfmaster a tymczasem widziałem wczoraj starszą wersję białego nowego w świetnej cenie w jednym ze sklepów w Wawie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży debiutuje nowy gulfmaster a tymczasem widziałem wczoraj starszą wersję białego nowego w świetnej cenie w jednym ze sklepów w Wawie :-)

Czy 1594 PLN to dobra okazja? Bo ja znalazłem za tyle z oficjalnej dystrybucji :)

 

Pozdrawiam, Matej ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tyle płaciłem w 2015 za czarnego (zibi) i uważam, że cena jest ok.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 1594 PLN to dobra okazja? Bo ja znalazłem za tyle z oficjalnej dystrybucji :)

Pozdrawiam, Matej ☺

Ja widziałem za 1393 płn i uważam że to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko techniczne mam - czy w GWN można bez problemu ściągnąć bezel czy koronka przeszkadza w tej czynności i trzeba ja wyciągać?

 

 

Edit: jeśli gdzieś była o tym mowa a ja nie doczytałem to przepraszam za powielenie pytania.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się to wręcz zbędną czynnością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale technicznym jest opis mój i Tomaliusza jak zmienić bezel w gwn-1000. Koronke trzeba tylko odbezpieczyć. Bezel bardzo ciężko schodzi, bo jest przyklejony na taśmę dwustronną. Metalowy ring można zdjąć dopiero po zdjęciu bezela z ringiem z koperty. Najlepiej zacząć zdejmowanie bezela od strony sensora tak jak w rangemanie. ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale technicznym jest opis mój i Tomaliusza jak zmienić bezel w gwn-1000. Koronke trzeba tylko odbezpieczyć. Bezel bardzo ciężko schodzi, bo jest przyklejony na taśmę dwustronną. Metalowy ring można zdjąć dopiero po zdjęciu bezela z ringiem z koperty. Najlepiej zacząć zdejmowanie bezela od strony sensora tak jak w rangemanie. ;)

Czy taśma dwustronna jest oferowana przez Casio jako część serwisowa ? (proszę nie odsyłać mnie do marketu budowlanego)

Pytam poważnie, spotkałem się z jej zastosowaniem już w kilku modelach - min. g-9100 (tam są nawet takie kleiste grube gumki, które wchodzą w wypustki bezela)

I o ile tak przyklejony fabrycznie bezel daje radę, nie puszcza nawet przy tyraniu w piasku i zbiornikach wodnych to po wymianie bez tego to już nie jest ta sama bajka - bez taśmy między bezel a szkło wchodzi piasek i kurz!!!

 

poniżej pokazuję kurz ;) czyli jak zatrzymuje się na krawędzi nie dostając się w szczelinę - bo jej tam nie ma! - tej szczeliny ;)

d158f7c17d6afdac929b4bbebc6db78e.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale technicznym jest opis mój i Tomaliusza jak zmienić bezel w gwn-1000. Koronke trzeba tylko odbezpieczyć. Bezel bardzo ciężko schodzi, bo jest przyklejony na taśmę dwustronną. Metalowy ring można zdjąć dopiero po zdjęciu bezela z ringiem z koperty. Najlepiej zacząć zdejmowanie bezela od strony sensora tak jak w rangemanie. ;)

 

Dzięki wielkie :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taśma dwustronna jest oferowana przez Casio jako część serwisowa ? (proszę nie odsyłać mnie do marketu budowlanego)

Pytam poważnie, spotkałem się z jej zastosowaniem już w kilku modelach - min. g-9100 (tam są nawet takie kleiste grube gumki, które wchodzą w wypustki bezela)

I o ile tak przyklejony fabrycznie bezel daje radę, nie puszcza nawet przy tyraniu w piasku i zbiornikach wodnych to po wymianie bez tego to już nie jest ta sama bajka - bez taśmy między bezel a szkło wchodzi piasek i kurz!!!

 

poniżej pokazuję kurz ;) czyli jak zatrzymuje się na krawędzi nie dostając się w szczelinę - bo jej tam nie ma! - tej szczeliny ;)

 

Jest oferowana ale, jest droga i nie ma sensu jej tam kupować. W gwx-8900 metalowy bezel też jest montowany na takiej taśmie. Gdy zmieniałem metalowy bezel to użyłem normalnej taśmy dwustronnej, która dociąłem w łuki i wszystko trzyma się elegancko.

W gwn-1000 taśma zostaje na kopercie i nie trzeba jej zmieniać ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ta taśma nazywa się jako część serwisowa, albo pod jaką angielską nazwą występuje, żeby poszukać jej na Ebay ? O ile można posłużyć się z marketu tak jak piszesz to tych kleistych gumek, o których piszę tak łatwo nie podrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się nazywa, bo nie mam siły walczyć z zibi w sprawie części. Za czasów Pani Sylwi było super, a teraz aż mi się odechciewa do nich pisać.

Ja użyłem tej samej gumki w gwx-8900. Najpierw przykleiłem ją do metalowego bezela, a potem, bezel z gumką do koperty.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.