Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Baele

Sellita SW200 a rezerwa chodu - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spatz

Jednak jest kiszka z tą rezerwą w SW... Przypadek? Nie sądzę :)


Może jak to bywa w tym zegarku wahnik się zawiesza? Koła się sypią... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko pozornie to samo co Eta ..Jednak materiałowo to chiński shit,taka jest prawda.Pomyśleć,że te werki pakuje nawet IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sw 200 sypią się koła naciągu

najlepszym rozwiązaniem naprawy satelity to wymiana na etę:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

akism - piszesz jak laik, który nadal wierzy, że ETA jest swiss made. Please!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Filipie, a co to znaczy z definicji że ETA jest szwajcarska? Jeśli na werku jest napis "made in china" lub "china parts" to chyba nie do końca? Oczywiście w teorii werki ETA robione w Chinach są na tamtejsze rynki, tak twierdził przynajmniej kiedyś Anton Bally (kiedyś Szef Ety), ale w praktyce myślę, że biją wszystkie części tam i to co idzie na nasze rynki przechodzi przez montownię w Szwajcarii.

Miałem kiedyś kilka takich zdjęć mechanizmów ETA na dysku, którego nie mam, ale może zachowały się gdzieś w chmurze. Jak będzie wolna chwila spróbuję poszukać. Dostałem je od jednego z forumowych kolegów. Można pewnie je też znaleźć w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, pytam. Nie spotkałem się z takimi napisami..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, a co to znaczy z definicji że ETA jest szwajcarska? Jeśli na werku jest napis "made in china" lub "china parts" to chyba nie do końca? Oczywiście w teorii werki ETA robione w Chinach są na tamtejsze rynki, tak twierdził przynajmniej kiedyś Anton Bally (kiedyś Szef Ety), ale w praktyce myślę, że biją wszystkie części tam i to co idzie na nasze rynki przechodzi przez montownię w Szwajcarii.

Miałem kiedyś kilka takich zdjęć mechanizmów ETA na dysku, którego nie mam, ale może zachowały się gdzieś w chmurze. Jak będzie wolna chwila spróbuję poszukać. Dostałem je od jednego z forumowych kolegów. Można pewnie je też znaleźć w sieci.

Pracownik ETA z którym rozmawiałem potwierdza to co napisaleś.

Częsci trafiają do Szwajcarii, tam nabierają szwajcarskosci, i wszystko gra-koncowa kontrola w Swiss.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego uważam że wieczne deprecjonowanie Sellity że chińska że be jest nie fajne, bo tak na prawdę tam u nich w Szwajcarii mało co jest już stuprocentowym cukrem w cukrze.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sellita jest po prostu bardziej szajsowatą chińszczyzną niż chińska ETA, gdzie standardy są nieco wyższe. A kupowanie zegarków z tym czymś za 5-6 koła to już w ogóle bardzo zagadkowe postępowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No załamka z tymi werkami. :(

Nie mam takich problemów (póki co). posiadam kilka zegarków na Etach i obecnie 3 na Sellitach, ale działają bez zarzutu.

 

 

Sellita jest po prostu bardziej szajsowatą chińszczyzną niż chińska ETA, gdzie standardy są nieco wyższe. A kupowanie zegarków z tym czymś za 5-6 koła to już w ogóle bardzo zagadkowe postępowanie...

 

No ale nie bardzo jest wybór. SG reglamentuje werki, więc jesteś zdany na Tissoty i Certiny. Dla zamożniejszych Lolki :).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze 'młode' vintage z czasów gdy szwajcarzy mieli 'wizy' do Chin :);)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Dlatego uważam że wieczne deprecjonowanie Sellity że chińska że be jest nie fajne, bo tak na prawdę tam u nich w Szwajcarii mało co jest już stuprocentowym cukrem w cukrze.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Przecież nikt jej nie deprecjonuje. Sama robi to coraz efektywniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Sellita jest po prostu bardziej szajsowatą chińszczyzną niż chińska ETA, gdzie standardy są nieco wyższe. A kupowanie zegarków z tym czymś za 5-6 koła to już w ogóle bardzo zagadkowe postępowanie...

 

Standardy czego? Sellity nie miałem przyznaję. Miałem za to dwa zegarki na Etach, 2824-2, 2836-2. Oba miały problemy, o których pisałem w tym bądź innym wątku.

 

Przecież nikt jej nie deprecjonuje. Sama robi to coraz efektywniej...

 

Bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash skoro nie miałeś nigdy zegarka z mechanizmem SW200 to czemu twierdzisz że stwierdzenie "Przecież nikt jej nie deprecjonuje. Sama robi to coraz efektywniej..." to bzdury?

 

Może ETA również nie jest idealna, ale patrząc po ilości opisywanych problemów z SW200, to jednak to stwierdzenie nie mija się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to powinien być jeden  z najważniejszych wątków na Forum zobaczcie ile firm spoza Swatch Group produkuje swoje zegarki na Selicie. I to jest porażka na zachodnich forach ludzie opisują jazdy  z tymi mechanizmami. U nas podobnie. To jest naprawdę nie fair że piękne zegarki maja  w sobie ten mechanizm. Przy okazji chciałem podpytać czy taki Maurice Lacroix kupując jako bazę Selittę robi przy niej coś żeby podnieść jej jakość? Dziwne jest też to że farma która zajmowała się montażem mechanizmów dla ETY nie potrafi jej skopiować bez usterek. patenty na 2824 wygasły podobnie jak na Valjoux w czym problem zrobić idealne kopie?


Road-Racing.pl 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@bercikk5 - bo sprzedaję zegarki od 9 lat. ORIS'a na naszym forum sprzedałem z 70 sztuk, do tego FC, Alpina. Serio nie kojarzę, żeby komuś coś ta Sellita zrobiła złego. Może nie pamiętam, ale nie sądzę. Ale OK, dla mnie forum to nie wyznacznik. Pracuję w sklepie, tu sprzedaję jeszcze więcej. Nie twierdzę, że się nic nie dzieje, ale to igła w stogu siana. Pamiętam w starej firmie inną markę, której wymieniać nie chcę, tak tam często były reklamacje na Sellitę, ale raz to było 9 lat temu, a dwa to była pierwsza generacja tego mechanizmu.

Piszesz o ilości opisywanych problemów. O ilu tu czytałeś na forum? 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum to nie jedyne źródło wiedzy. Wystarczy poszukać na zagranicznych forach. Bardzo szybko można znaleźć zdjęcia np. wyszczerbanych kół zębatych.

To też nie chodzi o to, że każda sellita zacznie się psuć zaraz po zakupie - nie przesadzajmy. Ale po moich doświadczeniach jako użytkownik i z ETA i z Selitta, jednak bym wybrał ETE, mimo że niby mają to być bliźniacze mechanizmy.

 

Szkoda tylko, że teraz ciężko uciec od SW200, bo pakują ją wszędzie

Edytowane przez bercikk5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zegarków vintage, mam nawet jeden,ale niestety dla mnie 35mm to za mało ;/ 

A niestety większość zegarków vintage oscyluje w granicach 35 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Jash, a co się dzieje z rezerwą w tych zegarkach na SW. Zegarek pada po 20-paru godzinach po zdjęciu z ręki. Będziemy pisać BZDURY, że noszony był nieprawidłowo czy może jednak coś nie gra z mechanizmem? Miałem i potwierdzam. Rezerwa na 25h, koła poleciały, wahnik się zatrzymywał.

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spatz a może to zależy też od tego w jakim zegarku miałeś tą SW200? Nie wiem, zastanawiam się, zadaję pytania... To co jest napisane w tym temacie rzeczywiście nie wygląda zachęcająco i dość przytłaczająco na niekorzyść selitty.... ale miałem Orisa, kupionego zresztą od Jacentego i przez dwa lata zegarek chodził bardzo dokładnie, odchyłki były kilku sekundowe, a rezerwa w okolicach 42h... więc to może jednak ma znaczenie w jakim zegarku jest zamontowany ten mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Nikt nie pisze, że te mechanizmy to szrot ale należy zaznaczyć, że mając na uwadze wypowiedzi osób, które zawodowo zajmują się zegarmistrzostwem, użytkowników na tym czy na innych forach stwierdzić, należy, że są to mechanizmy bardziej awaryjne niż ETA 2824 i w moim odczuciu dotyczy to przede wszystkim werków w podstawowej wersji wykończenia. Miałem Pontosa od ML'a na tym werku ale w wersji ze zdobieniami itd i zegarek chodzi bez problemu dalej a ma już swoje lata. Miałem też FC gdzie wystąpiło wszystko co możliwe i osobiście zegarka na SW już nie kupię ale to moja fanaberia. Nie mogę jednak zgadzać się z kimś kto twierdzi, że wszystko jest OK a np. mała rezerwa to wina złego nakręcania się zegarka na nadgarstku. To na co mamy je zakładać? Na nogę? :) Ostatnio jak byłem u swojego majstra z Alpiną Heritage 130 i zobaczył, że jest na SW to od razu zapytał "wszystko OK?", odpowiedziałem jak najbardziej a następnie usłyszałem "na razie" :)

Edytowane przez Spatz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej śmieszy mnie fakt,że eterna aplikuje do np.kontiki selitę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.