Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
z06

Diver na mały nadgarstek do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tyle się rozpisałem, a tu błąd wywaliło i treść przepadła :D

Więc napiszę zwięźle i krótko.

Mam mały nadgarstek o obwodzie 16,5cm, szerokość 5,3-5,5cm. Dlatego szukam takiego a'la divera w granicach 47mm wraz z uszami. Wyjaśnię dlaczego.

Aktualnie mój największy zegarek ma właśnie te 47mm z uszami (tak zmierzyłem xd) jest to Certina ds 1 i według mnie jest to maksymalna wielkość do mojej ręki. Większe będą wyglądać źle.

Intensywnie szukałem takiego zegarka przez parę dni, jedyne co znalazłem to taki model Seiko SNZE19K1, ma według danych 39mm kopertę, ale nigdzie w polskim internecie nie mogę go zakupić, jedynie aukcje zagraniczne widzę. Są też modele z tej serii Seiko 5 Sports, ale znowu są za duże już dla mnie, według danych koperty od 41mm.

I tutaj pytanie do was drodzy użytkownicy, znacie jakiegoś "divera" o takich wymiarach i takich pieniądzach lub może sami użytkujecie i się wypowiecie na temat?

Pozdrawiam

Edytowane przez z06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Invicta 8926OB. Średnica koperty bez koronki 40 mm, L2L c.a. 47. Właśnie ją nabyłem pod kątem moda, a z racji tego, że czekam na części noszę w oryginale. Tez mam nadgarstek 16,5 cm, jednakże dobrze się czuje także z dużymi zegarkami i jak dla mnie jest ciut mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tyle się rozpisałem, a tu błąd wywaliło i treść przepadła :D

Więc napiszę zwięźle i krótko.

Mam mały nadgarstek o obwodzie 16,5cm, szerokość 5,3-5,5cm. Dlatego szukam takiego a'la divera w granicach 47mm wraz z uszami. Wyjaśnię dlaczego.

Aktualnie mój największy zegarek ma właśnie te 47mm z uszami (tak zmierzyłem xd) jest to Certina ds 1 i według mnie jest to maksymalna wielkość do mojej ręki. Większe będą wyglądać źle.

Intensywnie szukałem takiego zegarka przez parę dni, jedyne co znalazłem to taki model Seiko SNZE19K1, ma według danych 39mm kopertę, ale nigdzie w polskim internecie nie mogę go zakupić, jedynie aukcje zagraniczne widzę. Są też modele z tej serii Seiko 5 Sports, ale znowu są za duże już dla mnie, według danych koperty od 41mm.

I tutaj pytanie do was drodzy użytkownicy, znacie jakiegoś "divera" o takich wymiarach i takich pieniądzach lub może sami użytkujecie i się wypowiecie na temat?

Pozdrawiam

Zawsze możesz pójść do sklepu z zegarkami i przymierzyć rożne wielkości. Na żywo wybierzesz ten, który pasuje ci najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał dante100, wszystkie Invicty wzorowane na Rolexie do 40mm, oprócz tego Orient Ray/Mako mieści się w tym rozmiarze, a także chyba SKX007. Dzisiaj na bazarku pojawiły się w dobrych cenach.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 16,5 w obwodzie przegubu i akceptuję zarówno skxy jak i makówki.

Ale jak ma być jeszcze mniejszy, to proponuję:

1. Citizen NY2300 - coraz ciężej dostępny za granicą, u nas raczej tylko rynek wtórny.

2. Precista 93 PRS-18Q - nówka, w kwarcu w okolicach 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Teraz zastanawiam się nad Invicta 8926OB lub Seiko SKX007. Wybrałem je, bo są dostępne w internecie i można kupić z tego co widzę. Spodobała mi się też Invicta 7041, ale nawet na zagranicznych stronach nie mogę znaleźć ofert sprzedaży...

Dowiedziałem się, że w 8926OB montują dwa mechanizmy? Czy oba mechanizmy posiadają stop sekunde? Z tego co wiem to SKX007 w ogóle nie ma stop sekundy?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NH35A w Invicta ma stop sekundę. Co do Miyota 8215, nie wypowiem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8215 nie ma. Ale to solidny werk.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 16,5 w nadgarstku i kupilem ostatnio na forumowym bazarku Orienta Excursionist'a FFE06001K.

Obawialem sie ze bedzie za duzy, ale po potwierdzeniu wymiarow przez kolege (49mm wysokosci od ucha do ucha) zdecydowalem sie.

Lezy idealnie. Nie za duzy, nie za maly. Do tego potezna bransoleta. Od razu nadgarstek nabral masy

Tu masz recenzje http://zegarkiclub.pl/forum/topic/76133-orient-excursionist-ffe06001k/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz go na nadgarstku 16,5 .........albo chyba nawet troche mniej

post-88945-1456625726,7891_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten orient też ciekawy, a na tym pasku z recenzji wygląda bardzo fajnie.

Ale trochę namieszało mi się w głowie i mam takie pytanie czy w granicach 2tyś można dostać takiego divera powiedzmy podobnego do tego invicta 8926 o podobnych wymiarach tylko, że ze szkiełkiem szafirowym czy jest to zwyczajnie niemożliwe? Mam na myśli nowe zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten orient też ciekawy, a na tym pasku z recenzji wygląda bardzo fajnie.

Ale trochę namieszało mi się w głowie i mam takie pytanie czy w granicach 2tyś można dostać takiego divera powiedzmy podobnego do tego invicta 8926 o podobnych wymiarach tylko, że ze szkiełkiem szafirowym czy jest to zwyczajnie niemożliwe? Mam na myśli nowe zegarki.

 

Steinhart Ocean One ma szafirowe szkło, mieści się w budżecie ale jest większy (42mm) - ewentualnie Tisell Marine Diver (40mm) - szafirowe szkło AR Miyota 9015 - stop sekunda i dokręcanie, ale tutaj może być problem z dostępnością (koszt ściągnięcia z opłatami to około 1 tys PLN

 

 

 

Tisell%20three%20aces.jpg

 

WQ8ZLjl.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Steinhart tylko chyba ma z 50mm. Tego Tisella to gdzie można dostać, szukam i nie wiedze?

Znalazłem jeszcze Orienta Mako z szafirem. http://www.longislandwatch.com/Orient_EM6500FB_Watch_p/em6500fb.htm

Co o tym sądzicie?

Jeszcze jedno wie ktoś może gdzie dostać albo sam ma Invicta 9937 z szafirem?

 

Steinhart ma 42mm masz napisane w poście powyżej tutaj masz stronę: http://steinhart-zegarki.pl/pl/c/LINIA-O1/25

 

Tisell jest trudno dostępny a stronę masz tutaj: http://shop2.tisellkr.cafe24.com

 

Co do Mako, to jeśli kupisz starą wersję, albo Ray'a - szafir możesz dokupić i wymienić (koszt zakupu szkła to około 140PLN z przesyłką, wymiany 30), nowej (tej linkowanej przez Ciebie) wersji chyba jeszcze na tym forum nikt nie ma.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart ma 42mm masz napisane w poście powyżej tutaj masz stronę: http://steinhart-zegarki.pl/pl/c/LINIA-O1/25

 

Tisell jest trudno dostępny a stronę masz tutaj: http://shop2.tisellkr.cafe24.com

 

Co do Mako, to jeśli kupisz starą wersję, albo Ray'a - szafir możesz dokupić i wymienić (koszt zakupu szkła to około 140PLN z przesyłką, wymiany 30), nowej (tej linkowanej przez Ciebie) wersji chyba jeszcze na tym forum nikt nie ma.

Tak wiem, że u Steinhart koperta ma 42mm, ale z tego co wyczytałem razem z uszami będzie już ponad 50mm.

 

Dzięki za linka do Tisella.

 

Jednak tego Mako znowu muszę wykluczyć, bo ma chyba ten sam mechanizm co stary? Czyli bez stop sekundy?

 

Mocno nadal się zastanawiam nad Invicta 9937 to starą wersją z szafirem. Wiesz może gdzie taką można kupić czy to już raczej niemożliwe i pozostaje tylko nowy model z mineralnym szkłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

christopher ward trident pro 600:

-szafir,

-ceramiczny bezel,

-świetnie wykonany,

-38mm, l2l 45mm,

-wodoszczelność 500m

 

Pojawiają się na ebay za około 500$. A na oficjalnej stronie kilka razy do roku-zwykle na święta są promocje -50% ceny. To jest diver z prawdziwego zdarzenia, jak za tą cenę jeden z najlepszych wyborów. Zamiast kupować tisella za około 1k, ray,maki, skx za około 600zł lepiej dozbieraj sobie na takie coś. Warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie żeby nie zakładać nowego tematu,napiszę tutaj :) Szukam divera do 2.000 tys.zł.Nadgarstek 16.5cm :)Zastanawiam się nad 3 zegarkami,a mianowicie Seiko SKX007 , Seiko Samuraj,mimo iz tarczę ma dużą to od ucha do ucha ma zaledwie 48mm no i ostatnia opcja,nie wiem czy nie najlepsza pod względem wymiarów to mini żółw :D Bardzo proszę o rady,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, POL||AK napisał:

Witam.Panowie żeby nie zakładać nowego tematu,napiszę tutaj :) Szukam divera do 2.000 tys.zł.Nadgarstek 16.5cm :)Zastanawiam się nad 3 zegarkami,a mianowicie Seiko SKX007 , Seiko Samuraj,mimo iz tarczę ma dużą to od ucha do ucha ma zaledwie 48mm no i ostatnia opcja,nie wiem czy nie najlepsza pod względem wymiarów to mini żółw :D Bardzo proszę o rady,pozdrawiam.

A może dla odmiany coś z szafirowym szkłem? :)

Spinnaker Tesei Titanium 43mm. 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał:

A może dla odmiany coś z szafirowym szkłem? :)

Spinnaker Tesei Titanium 43mm. 

Całkiem ładny ale od ucha do ucha 51mm więc zdecydowanie za dużo,wystawał by za nadgarstek ...

32 minuty temu, Ralf58 napisał:

Masz nadgarstek jak ja i SKX007 leży idealnie.

Mógł byś podesłać jakieś foto :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też szukałem małego divera.

Citizen o którym pisał kierownik dla mnie okazał się bezkonkurencyjny:

 

IMGP0562.thumb.JPG.7fe6480470986403aa52132717f498a3.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17,2 nadgarstek, Samurj zakupiony dzisiaj, prezentuje sie genialnie, ale w Time Trend nie potrafia mi skrocic bransy, kuriozum jakies :D

IMG_2322.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin_1978 napisał:

17,2 nadgarstek, Samurj zakupiony dzisiaj, prezentuje sie genialnie, ale w Time Trend nie potrafia mi skrocic bransy, kuriozum jakies :D

IMG_2322.jpg

Chapter ring nawet centruje z indeksami, więc gratuluję egzemplarza. 

Długo myślałem o nim, ale mineralne szkło jest dla mnie nie do zaakceptowania... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.