Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mirekne

Moje ręczne dzieła.

Rekomendowane odpowiedzi

Mr. T-Lord zrzucił imitację i przyodział prawdziwego gada :)

 

IMG 1831m

IMG 1833m

IMG 1834m

IMG 1838m

IMG 1840m

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny gadzi paseczek :)

 

IMG_1842.JPG

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci te paski wychodzą. Od jakiegoś czasu zaczynam się zastanawiać czyby nie spróbować uszyć sobie jakiś pasek do zegarka, ale to chyba za trudne dla mnie. Masz przygotowanie kaletnicze, czy to tylko pasja?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że się podobają. To tylko hobby .... jedno z kilku :). Jestem informatykiem i przygotowania kaletniczego nie mam ale chcąc mieć coś szczególnego i nie stracić majątku, poczytałem, pooglądałem różne filmy, zakupiłem trochę skórki i najpotrzebniejsze narzędzia i zacząłem tworzyć. Oczywiście każdy paseczek wymaga maksimum uwagi a więc na początku potrafiłem zatrzymać się na jakimś etapie i spędzić sporo czasu na przemyśleniach, co i jak najlepiej zrobić, aby efekt końcowy mnie zadowolił. A że mam w kolekcji parę zegarków, to jest na czym ćwiczyć.

 Zapewniam, że satysfakcja gwarantowana, gdy masz na ręku swoje własne dzieło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gady baaardzo fajnie i starannie wyszły, szczególnie ten ostatni :). Działaj dalej bo efekty są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Na pewno będą kolejne a więc doskonalenie rękodzielnictwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po głowie mi chodzi wykonanie paska dla siebie, ale widzę, że to wyższa szkoła jazdy. Zawsze uważałem, że powinno się robić coś dobrze, albo wcale, więc teraz trudno się przełamać by coś 'stworzyć". Muszę wieczorami popróbować. ;)  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj... raczej nikt od razu nie zrobi czegoś naprawdę dobrze i to niezależnie w jakiej dziedzinie. Dopiero trening pozwala na dojście do zadowalającego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam trening nie zawsze wystarcza, ;) bardzo często potrzebny jest talent, a z tym w moim przypadku może być kłopot. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :) w takim przypadku to pewnie potrzeba tylko więcej treningu i samozaparcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paseczek do pięknej pasówki Hamiltona. Mechanizm wyprodukowany 26 września 1913 roku a więc już ponad 103 lata :) Niesamowite zdobienia i piękne tykanie... współczesne Unitasy przy nim to małe, mało urodziwe mechanizmy :)

 

IMG_1846.JPG

IMG_1850.JPG

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm piękny. A tarcza skąd? Kto malował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem skąd i kto malował... Ogólnie bardzo ładnie wszystko namalowane ładnie świecącą lumą ale dość szybko tracącą jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to numer mechanizmu? Bardzo ładny, musisz go nosić deklem na wierzch  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że go widać dopiero po zdjęciu z ręki :) chociaż face też mi się podoba bo taki duży pilot :) Mechanizm to Hamilton 992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimalistyczny paseczek ze skórki koziej do zegarka koleżanki.

 

IMG_1869.JPG

IMG_1870.JPG

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony tą jedna dziurką.  ;) Boki malowane w kolorze skóry, czy z lekkim kontrastem?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam narzędzia do takich malutkich otworków i musiałem sobie poradzić inaczej a tak wygląda bardziej customowo :) Boki w tym samym, czarnym kolorze - pełna elegancja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny krokodylek i  Maurycy ubrany w niego

 

IMG_1877.JPG

IMG_1879.JPG

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

potrzeba tylko więcej treningu i samozaparcia :)

Przeczytałem i obejrzałem cały Twój temat. Gratuluję nowego hobby i pięknych wyrobów. Niedosyt budzą fotki w zbyt małej rozdzielczości. Jak się powiększy zdjęcie dla napawania się szczegółami obraz robi się niewyraźny. Ten szczegół psuje cały urok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Podoba mi się takie hobby (mam jeszcze kilka innych), bo można się fajnie wyciszyć po pracy i później efekt cieszy na nadgarstku. Fotki robię zwykłą małpką a więc jakość nie jest jakaś super i w powiększeniu i tak tracą mocno na wyglądzie. Najlepiej mieć takie swoje dzieło na nadgarstku i napawać się jego wyglądem i zapachem z bliska ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tym razem mocno nietypowy paseczek ale jako tako udało się spasować. Alpina jest super :)

 

IMG_1889.JPG

IMG_1891.JPG

IMG_1892.JPG

Edytowane przez mirekne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.