Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz Borowiec

Zegarki z aliexpress.com, gearbesr.com

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki przypadek że bardziej opłacało się kupić cały zegarek niż sam wałek naciągu. Na ebaju wysyłka zegarka był za darmo, a koszt wysyłki samego wałka był wyższy niż cena zegarka :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Miałem taki przypadek że bardziej opłacało się kupić cały zegarek niż sam wałek naciągu. Na ebaju wysyłka zegarka był za darmo, a koszt wysyłki samego wałka był wyższy niż cena zegarka :D.

 

No własnie o to mi chodzi. Więc akurat tutaj rozumiem majstrów i ich niechęć do napraw. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz. Wypominając znanie jednej strony medalu koledze laczek mówiłeś o kwestiach czysto użytkowych, a to jest troszkę co innego znać je z doświadczenia (a o takie coś chodziło), a znać je z teorii - to tak jak z tym napisem na tym lipnym powerbanku o którym wspomniałeś - w teorii to on miał 10000mAh.

Więc wypowiadasz się znając jedną stronę medalu ze strony użytkowej, a potem wypominasz to koledze który przynajmniej miał ten chiński zegarek. 

Miałem kilka chińskich zegarków i powiem Ci, że jeśli chodzi o rezerwę chodu to nie miałem im nic do zarzucenia (miałem Sea Gulla z półki cenowej ok $250 ale miałem też Alphę z półki cenowej ok $80) i w obu nie dość że nie mogłem się przyczepić do trzymania czasu czy rezerwy chodu, to też ciężko było się przyczepić do wykonania. Możesz sobie zajrzeć na moją  recenzję Sea Gulla: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/100761-sea-gull-m306s

 

I nie chodzi mi o to, że te tanie chińskie zegarki są jakieś dobre, bo te z filmiku, który wkleiłeś to taki chłam że aż boli, ale swoimi wypowiedziami próbujesz zgrywać znawcę w dziedzinie o której nie masz pojęcia

 

Nie do końca jest tak jak piszesz kolego, nie siedzę cały czas w piwnicy postując na forach. Wiedza teoretyczna nie jest zaczerpnięta z internetów gdzie można wszystko wyczytać i nic. Chyba mogę zaufać znajomym, którzy kupili tanie chińczyki i ich opinia o takowych jest dla mnie jak najbardziej przydatna - dla Ciebie to też może być nic nieznacząca teoria....

 

Po drugie i chyba najważniejsze twierdzisz, że Alpha za 80$ to tani chiński zegarek. Otóż nie. Nie jestem bogaczem i 80$ to już dla mnie duża kwota, a co dopiero 250$ na Sea Gulla.

My tutaj rozmawialiśmy o TANICH (supertanich) chińskich zegarkach - tak do 30$ to jest absolutny max. W takich granicach są te zegarki z filmiku - które bardzo ładnie podsumowałeś.

Jak sądzę - takiego zegarka w ręku nie miałeś bo wiesz, że to chłam. (nawet jeżeli jest to teoria)

 

Myślę, że bolączką internetów jest właśnie to, że na dobrą sprawę każdy kto wypowiadał się w tym temacie chciał udowodnić swoje racje, bo nagle każdy jest ekspertem od chińskich zegarków - tylko każdy się skupił aby drugiemu dogryźć a zapewne nikt z Was nie przeczytał ze zrozumieniem pierwszego posta.

 

Jak sobie do niego wrócicie to tam jest podlinkowany zegarek za 15$ - i o takie w tym temacie się rozchodzi.

Ja przyjąłem górną granicę nawet większą i od samego początku cały czas twierdziłem, że takie zegarki to chłam. I takich zegarków trochę wstydziłbym się nosić.

 

Wolę sobie odłożyć, uzbierać i kupić zegarek za 60$ niż na szybko chińczyka za 15$ ponieważ wyrzucenie 50zł w błoto to jednak dla mnie dość dużo, może dla Was nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Nie do końca jest tak jak piszesz kolego, nie siedzę cały czas w piwnicy postując na forach. Wiedza teoretyczna nie jest zaczerpnięta z internetów gdzie można wszystko wyczytać i nic. Chyba mogę zaufać znajomym, którzy kupili tanie chińczyki i ich opinia o takowych jest dla mnie jak najbardziej przydatna - dla Ciebie to też może być nic nieznacząca teoria....

 

Po drugie i chyba najważniejsze twierdzisz, że Alpha za 80$ to tani chiński zegarek. Otóż nie. Nie jestem bogaczem i 80$ to już dla mnie duża kwota, a co dopiero 250$ na Sea Gulla.

My tutaj rozmawialiśmy o TANICH (supertanich) chińskich zegarkach - tak do 30$ to jest absolutny max. W takich granicach są te zegarki z filmiku - które bardzo ładnie podsumowałeś.

Jak sądzę - takiego zegarka w ręku nie miałeś bo wiesz, że to chłam. (nawet jeżeli jest to teoria)

 

Myślę, że bolączką internetów jest właśnie to, że na dobrą sprawę każdy kto wypowiadał się w tym temacie chciał udowodnić swoje racje, bo nagle każdy jest ekspertem od chińskich zegarków - tylko każdy się skupił aby drugiemu dogryźć a zapewne nikt z Was nie przeczytał ze zrozumieniem pierwszego posta.

 

Jak sobie do niego wrócicie to tam jest podlinkowany zegarek za 15$ - i o takie w tym temacie się rozchodzi.

Ja przyjąłem górną granicę nawet większą i od samego początku cały czas twierdziłem, że takie zegarki to chłam. I takich zegarków trochę wstydziłbym się nosić.

 

Wolę sobie odłożyć, uzbierać i kupić zegarek za 60$ niż na szybko chińczyka za 15$ ponieważ wyrzucenie 50zł w błoto to jednak dla mnie dość dużo, może dla Was nie...

 

 

Miałem (nawet tej samej "zacnej marki" co na filmiku) i dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę tak powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem (nawet tej samej "zacnej marki" co na filmiku) i dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę tak powiedzieć.

 

To tym lepiej - zatem Twoja opinia jest dokładnie taka sama jak moja.

I to chyba nie ważne czy miałeś doświadczenie i łaziłeś w takim chińczyku dzień i noc czy tylko go nawet przymierzyłeś, żeby stwierdzić, że to chłam...

Cieszę, się że w końcu się zgadzamy i przynajmniej jedna osoba zaczęła czytać posty ze zrozumieniem.

 

E:

 

A raczej Ty twierdzisz, że się zgodziliśmy i że moja opinia jest taka sama. ;)

 

Chyba nie ma sensu nabijać kolejnego posta, żeby odpisywać ;)

Dobrze, zatem Twoja opinia nie jest taka sama, że te zegarki to chłam. Dla zasady, żeby się ze mną nie zgodzić.

Nie, bo nie.

 

Myślę, że już nie będę musiał wracać do tego tematu, ponieważ wierzę, głęboko wierzę, że kiedyś jednak znajdzie się ktoś tak samo niemądry i impertynencki na forum jak ja i zrozumie to o czym pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To tym lepiej - zatem Twoja opinia jest dokładnie taka sama jak moja.

I to chyba nie ważne czy miałeś doświadczenie i łaziłeś w takim chińczyku dzień i noc czy tylko go nawet przymierzyłeś, żeby stwierdzić, że to chłam...

Cieszę, się że w końcu się zgadzamy i przynajmniej jedna osoba zaczęła czytać posty ze zrozumieniem.

 

A raczej Ty twierdzisz, że się zgodziliśmy i że moja opinia jest taka sama. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś Ali moja uwagę przykuł ten Parnis: http://pl.aliexpress.com/item/Parnis-44mm-Blue-hands-Moon-Phase-Multifunction-Automatic-movement-men-s-watch/32628222993.html?spm=2114.13010208.99999999.261.7ewLJv

 

Nabył już może ktoś ten zegarek? Zastanawiają mnie 2 rzeczy: mechanizm (pisze tyko, że automat, czyli raczej nie będzie to Sea Gull) oraz to czy jest tam trochę autorskiej wizji czy zerżnięte z czegoś innego? Nie miałem nigdy żadnego chińczyka a ten trochę kusi.  


Omega Vintage, Zenith Vintage, Hamilton Khaki Field, Sea-Gull Seamaster, Atlantic Art Deco, Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem ostatnio sea-gull'a m186s z Chin. Chińczyk wartość przesyłki zadeklarował na 8.5 EUR. Celnicy w WER Warszawa nawet tą paczkę otworzyli (była informacja o rewizji) zobaczyli w środku chiński zegarek... i puścili go bez jakichkolwiek opłat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie prawiczka... mam dostępne takie opcje wysyłki:

 

post-94542-0-27871000-1505157688_thumb.png

 

To postNL to jest wysyłka z Holandii? W razie co, bez cła? Ktoś coś? Czy nie bawić się w to i brać Standard Ali, albo Hong - KOng, albo China? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś mi kiedyś wysyłali przez to post NL. Normalnie z Chin szło, tylko inna droga paczki, zdaje się. Bierz najtańszą opcję. Jak ma być cło i VAT, to będzie, a będziesz 3 dolce do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w kontekście tego "chyba" pytam, bo znam wiele świadectw z których wynika, że jak idzie przez Holandię, Hiszpanię albo Szwecję to VATu nie ma i jest szybciej, bo idzie z tamtejszych magazynów a nie z Chin... trzy dolary to hmm. :P  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat tego zegarka ?

- jakość wykonania

- mechanizm 

- dokładność 

 

https://ru.aliexpres...2787370986.html


Czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat tego zegarka ?

- jakość wykonania

- mechanizm 

- dokładność 

 

https://ru.aliexpres...2787370986.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jesteście coś w stanie powiedzieć na temat tego zegarka ?

- jakość wykonania

- mechanizm 

- dokładność 

 

https://ru.aliexpres...2787370986.html

 

Debert, taki sam wirtual jak Parnis... pasek do kosza, mechanizm jaki akurat był na składzie, jak nie podaje jaki to pewnie coś z popularnych chińskich kopii ety. Egzemplarze jakie miałem w ręku były przyzwoicie wykonane. Akurat tego sprzedawcę można powiedzieć, że "znam", kupiłem u niego zegar 10 dni temu, wysłał ale paczka zginęła, w zasadzie od razu zaproponował dowolny zegar ze swojej oferty, ten drugi jeśli wierzyć w tracking poleciał do UK i jest już blisko. :rolleyes:   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiss Made mówisz? :D

No właśnie swiss made | :)  można ?? można tylko trzeba chcieć :P:D :D

 

Wygląda bardzo ładnie i korci mnie bardzo aby kupić coś takiego i na własne oczy zobaczyć co to będzie warte warte. 80zł w końcu nie fortuna :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki. Chodzi nawet ok. +15s na dobę.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Dzięki zainwestowalem właśnie w pierwszego swojego Chińczyka. Trzy tygodnie oczekiwania i sam się przekonam ile wart jest nowy automat za 8 daszek od żółtych ludzikow


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował może zegarek Guou? Damskie, świecące, ładne. Ale nie mam pojęcia jak z jakością. Interesuje mnie ten, cena 30$ czyli w sumie nie majątek, ale wolałabym kupić coś, co chociaż rok "powygląda".

 

Zegarek: https://www.aliexpress.com/item/2017-Watches-Women-Luxury-Brand-GUOU-Rhinestone-Case-Quartz-Wristwatches-Casual-Fashion-Sport-Stainless-Steel-Strap/32806050164.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotko i PVD za 30$ długo nie "powygląda"

Dobrze zrobione PVD jest trwałe akurat. Ale ciekawi mnie co to ma jeszcze w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.