Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

George22

Wybór zegarka pomiędzy Tissotem a Certiną

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić w Polsce zegarek męski na specjalne okazje do ok.2000zł. Najlepiej szwajcarski  dobrej i cenionej marki. Ma to być zegarek który ma byc na lata. Kwarcowe nie wchodzą w rachubę. Mam słabe rozeznanie w temacie a mój wybór to :

1.Tissot_Automatic Le_Locle_T41142333Tissot_Le_Locle_T41142333

2.Certina Ds 1 Automatic C006.407.16.031.00 

Problem w tym czy warto inwestować w Ceritne ktora mi się też podoba tylko dlatego, że jest wodoszczelna skoro i tak nie będę w nej pływać.

Proszę o pomoc w wyborze  która firma lepsza i jej zegarek mile widziane inne propozycje zegarków bez "fajewerków" dla poważnej starszej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000- automat dobrej i cenionej szwajcarskiej marki to sie niestety wyklucza.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też zrobiły wrażenie tylko że są japońskie nie mozna ich dokręcać koronką a poza tym czy można je kupić w polskich sklepach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w sklepie polskim można je kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dobry wybór :).

Tylko nie wiem na który się ewentualnie zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na specjalne okazje, to Le Locle ze względu na bardziej klasyczny wygląd. DS-1 to raczej zegarek na co dzień, wielozadaniowy, po drugie zwykła wodoszczelność 3BAR nie oznacza, że należy się bać zalania/zaparowania zegarka przy normalnym użytkowaniu.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na specjalne okazje, to Le Locle ze względu na bardziej klasyczny wygląd. DS-1 to raczej zegarek na co dzień, wielozadaniowy, po drugie zwykła wodoszczelność 3BAR nie oznacza, że należy się bać zalania/zaparowania zegarka przy normalnym użytkowaniu.

Chyba wybiorę Tissota a jako firmy są porównywalne czy Certina wyżej ceniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości są porównywalne, ale Certina jest odrobinę bardziej ceniona (patrząc na całokształt). Przeciętny Kowalski o tym nie wie i spojrzy zarówno na Tissota jak i na Certinę z identycznym uznaniem, bo oba mają napis Swiss Made i można jest zobaczyć w gablocie u W.Kruka.

 

W tej cenie jest jeszcze Tissot Visodate. Taka propozycja będąca gdzieś pomiędzy stylistyką DS-1 a LeLocle.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też zrobiły wrażenie tylko że są japońskie nie mozna ich dokręcać koronką a poza tym czy można je kupić w polskich sklepach? 

OrientStary można dokręcać koronką. Są dostępne w polskich sklepach, jednak ich ceny..... Popatrz sobie na stronie dystrybutora - Poljot Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości są porównywalne, ale Certina jest odrobinę bardziej ceniona (patrząc na całokształt). Przeciętny Kowalski o tym nie wie i spojrzy zarówno na Tissota jak i na Certinę z identycznym uznaniem, bo oba mają napis Swiss Made i można jest zobaczyć w gablocie u W.Kruka.

Dzięki za pomoc w wyborze (bodla mnie to sporo kasy stąd moja rozterka).Pozdrawiam wszystkich wypowiadających się w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta stara oczywiście kupisz w Polsce . Ale ceny zaporowe. Za retrograde 4000 zł, a za tego drugiego 3000. Za granicą połowa tej kwoty . Jeśli rozważysz sprowadzenie z zagranicy, to naprawdę warto , bo jakość jest rewelacyjna .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienta stara oczywiście kupisz w Polsce . Ale ceny zaporowe. Za retrograde 4000 zł, a za tego drugiego 3000. Za granicą połowa tej kwoty . Jeśli rozważysz sprowadzenie z zagranicy, to naprawdę warto , bo jakość jest rewelacyjna .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Tak ceny w Polsce są zaporowe, sprowadzania z zagranicy nie  przewiduje ,nie umiem tego zrobić, więc nie mam się za co brać .Muszę nacieszyć oko, tym co można gdzieś kupic i przejśc do rzeczywistości w zasięgu .Dzięki za dobre chęci we wspaniałym wyborze ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze seiko sarb? W dziale sprzedam bywaja nowe w cenie ds1 i le locla


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko poleciłbym Certinę. DS-1 to uniwersalny zegarek, w tym przedziale cenowym raczej bezkonkurencyjny wśród swiss made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

A ja mimo wszystko poleciłbym sarba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na DS-1 na pasku będzie do marynarki a na kajdanie do szortow, to mega uniwersalny zegar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na DS-1 na pasku będzie do marynarki a na kajdanie do szortow, to mega uniwersalny zegar

Dzieki za życzliwe rzeczowe opinie teraz to mam dopiero problem co wybrać .Napewno Sarb odpada (niedostępny w Polsce - sklepy) . Teraz najbliżej  jestem  Tissot Visodate.Czekam jednak na dalsze ciekawe propzycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zagranica odpada , to ja oddaję głos na certine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Tissota, natomiast jeśli to ma być zegarek "na lata" to sprawdź wczęśniej ile kosztuje serwis każdego z nich bo można czasem się rozczarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W certinie i w tissocie siedzą te same mechanizmy . Więc koszt serwisu powinien być zbliżony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W certinie i w tissocie siedzą te same mechanizmy . Więc koszt serwisu powinien być zbliżony .

Nieżle jestem skołowany. UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu. Mówiąc dokładniej, np. w Visodate nie siedzi typowa ETA 2824-2 tylko wariacja z podwójnym datownikiem, czyli ETA 2836-2. Ale to szczegóły.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.