Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

af1

JLC - prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Mam chyba "okazję" przed sobą.

Nowy, oryginalny i sprzedawany przez dilera JLC Master Compressor Chronograph, ref Q1758421 w cenie 5k Euro.

Mam już w kolekcji m.in. Rolexa, Taga, Rado - ale to oczywiście nie ta półka co JLC.

Co sądzicie o tym JLC?

Czy to model, który będzie trzymał wartość? Czy ewentualna odsprzedaż będzie wykonalna?

Wszystkie sensowne uwagi i porady mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

!. Ładny zegarek, chciałbym mieć gdyby leżał w moich możliwościach.

2. Trudno przewidzieć czy utrzyma wartość, raczej nie - nie jest czymś specjalnie wyjątkowym.

3. Zawsze da się sprzedać

----- Szukasz Kolego lokaty kapitału ? Kup brylanty. Małe, łatwo przechować, nie wymagają serwisu itd. ...naprawdę.

Od tego zegarka nie oczekuj, że nie stracisz w ciągi kilku najbliższych lat.  Większość tj. 99,9 % kupowanych u dilera traci na wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ładny ale w tych pieniądzach mimo okazji chyba wybrałbym jednak coś innego. Co do utrzymania wartości to zgadzam się z mkuka chcesz inwestycji bierz złoto, brylanty itp  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!. Ładny zegarek, chciałbym mieć gdyby leżał w moich możliwościach.

2. Trudno przewidzieć czy utrzyma wartość, raczej nie - nie jest czymś specjalnie wyjątkowym.

3. Zawsze da się sprzedać

----- Szukasz Kolego lokaty kapitału ? Kup brylanty. Małe, łatwo przechować, nie wymagają serwisu itd. ...naprawdę.

Od tego zegarka nie oczekuj, że nie stracisz w ciągi kilku najbliższych lat. Większość tj. 99,9 % kupowanych u dilera traci na wartości.

Dzięki za uwagi, choć w kwestii inwestowania raczej chybione bo pytanie moje nie tego dotyczyło. Chodziło mi o to, że MSRP tego zegarka wynosiła do czasu, gdy był oferowany powszechnie, ok 10k$. Mogąc go kupić za ok60% tej ceny, pytam czy mimo to dalej będzie sukcesywnie i znacząco tracił na wartości czy może (z racji marki, modelu czy właśnie ceny zakupu) już niekoniecznie.

Pozostałe, mniej lub bardziej renomowane zegarki które posiadam, od kilku lat trzymają cenę (porównuję z chrono24) i wbrew Twojej opinii per saldo nawet na nich zyskałem - choć niewiele.

A skoro już porywasz się na porady inwestycyjne, to może sam zacznij wg swojej recepty dukaty pomnażać - wtedy może Twoja uwaga z pkt 1 straci na aktualności ;)

Tak czy inaczej dzięki za uwagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka zacna, oferta dobra, ale...

- 30% off od ceny katalogowej na wiekszość modeli w sklepach internetowych to standard.

- ostatnio na chrono24 z racji kryzysu pojawilo się sporo ciekawych ofert z Rosji (oczywiście dochodzi VAT lub wycieczka) np Master Control Date wychodził kolo 14 000 za nówkę. Inne przykłady:

http://www.chrono24.pl/zenith/el-primero-36-000-vph--id3798265.htm

USA >20, Wlochy>23, Niemcy >25, GB>21 

http://www.chrono24.pl/zenith/el-primero-410--id3798256.htm

http://www.chrono24.pl/audemarspiguet/royal-oak-selfwinding-41-mm--id3829905.htm

(obecnie najtansza nowka na chrono24, z przewagą 3000 zł nad szwajcarią i 12000 nad Niemcami) podejrzewam, że w salonach na miejscu jak coś zostało skłonni by byli do negocjacji.

 

- nie jest tak łatwo sprzedać jak rolexa, omęgę, czy taga, tym bardziej wydaje mi się, że raczej klasyczne modele lepiej schodzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na oferty w sieci na ten model , cena bardzo atrakcyjna . Jeśli to ma być zegarek dla Ciebie i Ci się podoba to ja bym brał . Natomiast jeśli myślisz o natychmiastowej odsprzedaży z zyskiem to trzy razy bym się zastanowił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są marki, które cenę trzymają i do nich należy Rolex lub np. Porsche. Mimo, że JLC jest bardziej prestiżowy, ten akurat model nie będzie prawdopodobnie taką inwestycją jak Rolex Submariner, Daytona itp. Ale chyba Rado interesem życia nie był? Więc odpowiedź nie jest taka prosta i ciężko przewidywać. Gdyby JLC co roku zwiększał cenę na większość modeli o 10% i nagle ten, który rozważasz stałby się tak klasyczny i poszukiwany jak Sub, wtedy nie wszystko byłoby jasne. A tak, cóż... zobaczymy :)

 

Zdecydowałeś już co zrobisz? To fajny model i byłby piękną odmianą od oczywistych wyborów :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rado był świetnym interesem. To dość rzadki model, do tego w automacie i COSC, więc raczej nie byle co.

JLC odpuściłem, mimo że ładny, to uznałem że zamiast wydawać 20, nie mając gwarancji że odzyskam jak mi się znudzi, będę mimo wszystko polował na moje dwa najbliższe cele...hulk i royal oak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przyjemnie. Gdy się uda kupić, pochwal się. A jaki Royal Oak? Klasyczny w stali, z czarną tarczą?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.