Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

EW lub WE oznaczenie producenta, firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Poddałem się :) , widzialem ten znak i to nawet niedawno ale pustka w głowie, przejrzalem mikrolisk obie litery i d*pa... nic takiego nie znalazłem.

Zegarek jest spory 38mm bez korony, koperta srebrna, najprawdopodobniej niklowana.

Punca 925 serbro brytyjska cecha importowa, urząd probierczy Londyn, zegarek importowany ze szwajcarii i a firma nie miala w tym czasie oficjalnego przedstawicielstwa na wyspach.Ponieważ w Londynie "testerzy" byli wybierani 29 maja to też dokladne ustalenie daty jest niemozliwe a wskazuje okres 29 maja 1908 a 28 maja 1909. Czyli taki nowy starsznie to on nie jest na co wskazują choćby kamienie łożyskujące a dokladnie ich kolor. Iporter George Stockwell 16/18 Finsbury Street Londyn zarejestrowany przez Urząd Probierczy w Londynie w 1907 roku po swoim ojcu. To wszystko jest jasne, ale ten symbol ...

Z góry bardzo dziękuję za ewentualną podpowiedż lub jeszcze lepiej konkretne określenie :)

Takie groszkowanie na mostkach robił na przyklad Rolex, ale to raczej Rolex nie jest ...

IMG_0112_001.jpg
 IMG_0112_002.jpg
IMG_0111_001.jpg
 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem to duże podobieństwo do tego tu kalibru AS 618, jedynie zapadka koła naciągowego nie ta, ale moim zdaniem można przyjąć, że to modyfikacja tego mechanizmu:

 

post-859-0-62188100-1457886957_thumb.jpg

 

A producentem koperty jest, wnioskując z puncy na deklu:

GS: George Stockwell for Stockwell & Co.

 


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.