Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Puco

Zegarek NorthEdge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie tak jak w temacie 

chciałbym zakupić zegarek z opcją pomiary wysokości, temperatury i kompasu.

Na zagranicznym portalu znalazłem taki oto zegarek 

NorthEdge RIDGE

http://www.aliexpress.com/store/product/SUNTO-running-partner-Gift-Men-s-sports-digital-waterproof-Stainless-steel-watches-outdoor-compass-altimeter-weather/1635007_32288683388.html

 

zastanawiałem się nad Casio SWD 300 ale bardzo mnie kusi ten NORTH

 

czy miał ktoś styczność z tą firmą ? 

jakieś sugestie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem styczności z ww zegarkami, więc nie traktuj moją opinię jedynie pomocniczo.

 

Używam, z rodziny elektroników, Tissota T-Touch z ww funkcjami (jak na zdjęciu poniżej) i nie można tych funkcji traktować poważnie, no może poza kompasem, ten działa dość dokładnie. Pomniar wysokości działa na zasadzie pomiaru zmian ciśnienia i wymaga niemal ciągłego kalibrowania do realnego ciśnienia bez tego pokazuje głupoty. Mieszkam na 290 mnpm i czasem pokazuje dobrze, czasem pokazuj 500 mpn a czasem 90 mpn. Jak skalibrujesz to zmianę pokazuje dobrze ale do czasu. Temperatura to jeszcze śmieszniejsza sprawa bo pomiar odbywa się na kopercie. Czyli dopiero po kilku godzinach od zdjęcia z ręki pokaże ci temperaturę (dokładnie to fakt) otoczenia.

 

Jeśli masz zamiar używać w celach poważnej turystyki, wspinaczki pomiar wysokości to tylko taki "zegarek" gdzie odbywa się to przez GPS. Nie spodziewałbym się że podane przez Ciebie modele będą lepsze niz T-Touch co raczej skazuje je, razem z t-touch, na bycie fajną zabawką (ja t-toucha bardzo lubię).

 

Poszukaj np. pośród suunto.

 

 

tissot-t-touch-2-titanium-gent-t04742047

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bym się bał. Może 69$ w porównaniu z Schaumburgami za 20 tys Euro to niewiele, ale i tak nie wydałbym żadnych pieniędzy na zegarek, o którym w googlu nie potrafię znaleźć dosłownie niczego. Szukałbym dalej.

Inna sprawa, że jak te pomiary, o które Ci chodzi mają wyglądać tak, jak opisuje przedmówca, to chyba należy postawić pod znakiem zapytania sens takiego zegarka w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

wilekie dzieki za odpowiedzi

ostatnio dużo czytałem i miałem kontakt z właścicielem zegarka suunto

niestety, ale jak koledzy wspominali pomiar temperatury bardzo kłopotliwy a wysokości prawie niemożliwy (mówię tu o dokładnej wysokości)

pozostaje analogiczny kompas i w drogę (przynajmniej kasa będzie na noclegi i akcesoria górskie)

dzieki i miłego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.