Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Adi

Jaka wyciskarka wolnoobrotowa

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że chcąc kupić wyciskarkę wolnoobrotową, to wybiorę jakiś markowy model, który mi się spodoba i zaakceptuję cenę, kupie i będę miał smaczne soki. Coś mnie podkusiło by poszperać - i pupa blada.

Ta się zapycha, tamta ma "mokre" odciskane resztki, ta sobie nie radzi z zieleniną.......

 

Może ktoś z Was ma, używa, poleci lub odradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on robi przecier a nie sok. Też lubię, robię, ale to raczej pulpa. By dało się pić w wielu przypadkach, w sumie zazwyczaj trzeba dolać wody. No i niektóre zielska, nawet długo miksując na max - nie są tak "aksamitne" jakbym chciał, a soki, szczególnie z dodatkiem zieleniny z tych wolnoobrotowych są przepyszne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wg mnie tylko Hurom mam juz 3 rok i jest super , to firma specjalizująca się w wyciskarkach , występuje też pod nazwą Omega ale to to samo firma bazowa to hurom

2wn0bvs.jpg

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, bo żona właśnie bardzo zachorowała na wyciskarkę tłokową, jednak po szybkiej "doktoryzacji" w temacie już wiadomo, że sensowne zakupy zaczynają się od 1000pln. W kwestii praktycznej ważny jest też otwór na produkty, jeden z modeli Philipsa ma średnicę ok. 8cm, więc małe jabłka można wrzucać w całości - podobno. Mi bardziej by zależało na tym, żeby sprzęt nie klękał przy robocie a produkty już sobie pociapię. 

 

Adi, jacy producenci wylądowali na czarnej liście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpadł Tefal i Kenwood. Poza tym doczytałem i jeśłi dobrze zrozumiałem to te "poziome" lepiej radzą sobie z zielskiem, a pionowe łatwiej się zapychają. No i tu pytanie do Seikena - czy to prawda - jak sobie z ziołami i twardymi warzywami (marchew, burak) radzi pionowy Hurom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Radzi sobie tylko trzeba nie za duże kawałki wrzucać  jak sie zablokuje to ma wsteczny  i jest ok 

tak jest w przypadku warzyw "starych" czyli tych które teraz sa  młode wiosenno-letnie bez problemu

ja robie albo wielo warzywne albo  owocowe lub owocowo -warzywne

Kolega ma poziomą jest ,deko mocniejsza i lepiej przeciera zioła - ale tak czy siak wywala sporo ziołowej pulpy 

a tego wg mnie szkoda , wiec ja robie po prostu dwa litry soku  na dwa dni

a jak chce sie napić to wlewam do blendera i dodaje zioła i wtedy ładnie zioła się mielą  i nic się nie marnuje

po za tym poziomy jest 2x wiekszy i zajmuje za dużo miejsca

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hurom już 4 lata. Nawet uszczelek nie wymieniałem. Uprzedzam jednak, że z takim sokiem jest trochę zabawy i potrzeba samozaparcia aby go regularnie wyciskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hurom już 4 lata. Nawet uszczelek nie wymieniałem. Uprzedzam jednak, że z takim sokiem jest trochę zabawy i potrzeba samozaparcia aby go regularnie wyciskać.

Bez przesady  :) wyciśnięcie 2l soku zajmuje ok 25 min razem z krojeniem wyciskaniem i myciem a myje się rewelacyjnie 

na początku po zakupie to non stop pracowała ,teraz robię soki  max 2 razy w tygodniu

Ja jeszcze kupuje takie reklamówki cieniutkie jak są na warzywa w marketach  /6zł 200szt/ i wsadzam je do pojemnika na pulpe wiec obywam się bez mycia tego pojemnika

a wyciskam do garnka bezpośrednio a potem przelewam do butelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowną alternatywą dla Huroma jest SKG 2088.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam Zelmer JP1500 Juicemaker... polecam gorąco.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam wyciskarke tefala. Jak na razie wyciska wszystko na wior.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja używam poziomej Sana by Omega model 707 i mogę polecić każdemu.Doskonale radzi sobie ze wszystkim owocami,jak i z każdego rodzaju zielskiem.Jest bardzo wydajna i prosta w obsłudze.Czas przygotowania soku jak kolega wyżej wspomniał z krojeniem i myciem zajmuje ok 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczna jak SKG 2088 :) wszystkie wzorowane na Huromie lub jego kopie a być może  nawet jest to Hurom 

tylko krótsza  gwarancja a czy to naprawde jest dobry sprzęt to okaże się po czasie  

Ja jak kupowałem swoja tylko dwie firmy sie liczyły Hurom i Omega - choć to jest to samo

teraz moda na soki to i różnych firm się narodziło 

Ale z tego co teraz poczytałem dalej top jeden jest Hurom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswieze.

 

Panowie wlasnie stoje przed zakupem wyciskarki. I nie wiem jaka kupic dlatego szukam info tu. Slyszalem ze najlepsze sa te dwuslimakowe, mozecie to potwierdzic?

widze ze tu mocno Hurom byl promowany...nie wiem nie znam sie....

 

z gory dzieki za podpowiedzi!

pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już niuanse. Kilka procent soku więcej - a cena dużo więcej.

Ja w końcu wybrałem Kuvings. Bez zarzutu wyciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już niuanse. Kilka procent soku więcej - a cena dużo więcej.

Ja w końcu wybrałem Kuvings. Bez zarzutu wyciska.

 

no wlasnie o tym mysle....jak wyglada sprawa z czyszeniem ? mocno wyciska sok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ja, korzystając z okazji, potestowałem wyciskarkę Philipsa. I porównałem z sokowirówką Zelmera, niemłodą już.

I takie spostrzeżenia. Miękkie owoce OK, przewaga wyciskarki. Ale tu robotę zrobi blender, w dodatku zmieli całe owoce, nic nie odpada.

Jabłka 1:1, praktycznie tyle samo soku ( objętościowo) w obu urządzeniach.

Marchew, tu wyraźnie wskazanie na sokowirówkę. Podobną ilość soku z wyciskarki uzyskałem dopiero po drugim przepuszczeniu wytłoków.

Podsumowując, zrezygnowałem z tego zakupu, bo u mnie jednak większość soku to jest/było i pewnie będzie sok jabłko-marchew.

Poważną zaletą wyciskarki jest jej wielkość i wynikająca z tego łatwość mycia. Oraz niższy hałas.

Ale pojawiają się już wielkootworowe sokowirówki, nie tak duże jak starsze, i przez to łatwiejsze w używaniu i myciu.

Wadą wyciskarki jest mały otwór, prędkość wyciskania i, przynajmnie w Philipsie, źle wykorzystywany pojemnik na wytłoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem jest spora różnica w smaku - na korzyść wolnoobrotowej - bo te brednie o witaminach itp można między bajki włożyć ;)  - jedynie błonnika jest więcej niż po sokowirówce.

Dla mnie plusem jest możliwość wyciskania z liści. Blendowane mi nie podchodzą, a sokowirówka nie daje rady. Co do otworu - u mnie wchodzi całe średnie jabłko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Obejrzałem w necie tego Kuvingsa, to jak widzę pionowa. philips, którego testowałem, to pozioma. Faktycznie ten Kuvings ma wystarczająco duży otwór.

Trochę drogi, ale może warto...

Jak z myciem?

Kiedyś pożyczyłem jakąś pionową wyciskarkę no name chyba i przyznam, że kupa zakamarków, zawsze zatykało mi zlew przy myciu, tyle pozostałości. Dlatego zastanawiam się jak to w tych droższych rozwiązali.

 

I porównywałeś wydajność z twardych warzyw (marchew)?

Jest możliwość regulacji gęstości soku? W philipsie były dwa sitka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myje się szybko i prosto , bo tam sa tylko 4 elementy do płukania . U mnie w Huronie prawie nic nie zostaje ale ja jak zleje sok to podstawiam ten pojemnik i na włączonej wyciskarce wlewam litr wody i wsio wypłukuje ale tego na prawdę jest nie wiele

W Huronie są dwa sita w Kuvings nie wiem co dają ale zapewne to samo albo jest tylko opcja dodatkowa to trzeba zapłacić

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.