Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w związku z "Regulateur Penta" coś się dzieje?

Ciekawi mnie czy ten zegarek powstanie i jak będzie ostatecznie wyglądał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Słusznie enkil zauważyłeś. Chłopaki! Co z Wami?

 

Wszyscy mają mechanizmy? Leszku, zrobiłeś może jakieś testy tarczy? Bo chyba już przebudowę giloszarek ogarnąłeś...

 

Fajnie by było, jakby temat ruszył...W sumie większość mamy dogadaną...

 

Czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, żeby przerabiać mechy to muszę je mieć , a dopiero mam dwa (swój i kolegi Wacora)... ale najpierw to i tak prototyp tarczy jest potrzebny bo trzeba sprawdzić najpierw czy będzie pasowała (otwory itp) do mechanizmu. Nie ma tu miejsca na jakąś improwizację przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to  co jest chłopaki? Przez 30 stron omawialiśmy podstawowe cechy naszego regulatora, przedstawialiśmy propozycje i możliwe rozwiązania, chyba wszyscy byliśmy nieźle zaangażowani...a jak doszło do konkretów...Bądźmy poważni.

 

Jak na razie mamy 2 mechanizmy - reszta musi przesłać je do blase.

Leszku, robiłeś może próbne gilosze?

 

Weźmy się do roboty, bo temat świetny, fajny zegar może nam wyjść. Wszyscy poświęciliśmy dla niego sporo czasu i myśli i szkoda to zaprzepaścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że próbne gilosze nie są wcale potrzebne na tym etapie a czyste tarcze, a dokładnie puste powiercone blanki. W między czasie oczywiście Leszek mógłby zrobić jakieś próby giloszowania . Najważniejsze jest jednak mieć idealne 5szt. tarczy, powierconych i przypasowanych do prototypu płyty. Później to powielę na wszystkie dostarczone mechanizmy. Taką wzorcową tarczę wysłałem do Leszka. Nie wiem tylko czy nóżki do tej tarczy będą mogły być umocowane przed czy po giloszowaniu? Z mojego punktu widzenia lepiej przed ale oczywiście trzeba się także umieć dostosować do metod Leszka w razie czego.

Jeśli chodzi o lutowanie nóżek to mam taką mały sprzęt do tego. Jak robiłem jakieś tarcze od podstaw do pasówek to nie było problemów ze sztywnością. Chcę jeszcze zrobić próbę z lutem mosiężnym i srebrnym miekkim i jeśli wyjdzie to atom tego nie ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, ja tak jak pisałem i Tobie mówiłem: na rzeczach/czynnościach technicznych się nie znam...ale coś nam temat przystopował...

 

Wcześniej nic się nie odzywałem, bo przeróbka giloszarek, dużo roboty w robocie etc., ale rzeczywiście temat nie ruszył o włos od jakichś 2 miesięcy... ewidentnie stoi i nie chce ruszyć...

 

Skoro brakuje tarczy, to trzeba je zrobić. Jak nie każdy ma mechanizm, to musi go nabyć. Proste. Ruszmy się chłopaki, bo zamiast mówić: ten zegarek sam zaprojektowałem/wykonałem, będziemy mówić: projektowałem kiedyś takie coś...ale nie wyszło... Bez sensu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam werk 3602.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam werk 3602.

Jeśli wersja 3,5mm to powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy sprawa się rypła? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie...Od czerwca nie ma go na forum...napisał w swoich tematach, że to ostatnie jego zdjęcia na forum...

 

Mocno średnio to wygląda, a że Penta miała się opierać na giloszowanej tarczy, to jest mały problem... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to nawet nie wiedziałem o takim wpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.