Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, myślałem nad wzorem giloszu na tarczy i wpadłem na coś takiego...

 

Może również odzwierciedlać pięć zmysłów człowieka, pięć żywiołów: ziemię, wodę, wiatr, ogień i światło, oraz pięć światów: fizyczny, eteryczny, astralny, mentalny i duchowy, ukazując wyższość umysłu człowieka nad wszelkimi innymi żywiołami i zmysłami. - tyle Wikipedia :)

 

Pentagram jest według mnie idealnym symbolem naszego projektu, bo jakby nie było jest nas pięciu, a każdy inny...ale o tym za chwilę.

 

Gilosz na tarczy widziałbym w oparciu o taki wzór:

 

 

czyli pentagram tworzony przez ekliptykę Wenus wokół Ziemi w ciągu 8 lat (czujecie symbolizm? :)  ) . Wenus symbol piękna, tak jak nasza tarcza.

 

...

Super to wymyśliłeś...

 

A jeśli chodzi o poniższe założenia to mógłby ktoś zrobić małą wizualizację z tym pentagramem Venus? A może ten niby kwiatek mógłby być gdzieś na tym pustym polu?

post-27986-0-08343300-1458255213_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dzisiaj coś zrobić, ale nie obiecuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo w pracy jestem :)

Coś takiego mi wyszło...

 

post-87540-0-07413400-1458301859_thumb.png

 

post-87540-0-05399500-1458301987_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję... Według mnie nie można tak bezpośrednio tego przenieść bo powstaje ten brak w centrum... ale podsunęło mi to pewien pomysł także w związku z zmiłowaniem Leszka do tych wycinanej ze złota - mi zresztą też się podobają :) Postaram się zrobić to w corelu bo tam można wpisać precyzyjnie wszystkie dane i pokażę o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda :-)

Nie uważasz , że ten kwiatko-pentagram w centrum nie jest trochę mało widoczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek ma tylko zobrazować ogólną koncepcję pentagramu. Wg mnie powinien się zaczynać zaraz przy osi zegarka. Rysunek robiłem z tego obrazka co wyżej wstawiałem no i tak to wyszło, jakbym zmniejszył pentagram, to by nie pokryło całej tarczy.

 

Ale ogólna koncepcja ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie luźne spostrzeżenia. Kwiatowy wzór nie musi być cały i umieszczony centralnie, Lepiej dla kompozycjo, aby zacząć od lewej/fragment, wycinek/ i rozwijać wzór ku prawej. Wolne miejsce da odpocząć od natłoku................bez Horror vacui. W niedzielę posiedzę nad wzorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też miałem napisać, że ten wzór nie musi zacynać się centralnie. A gdyby wychodził z którejś z subtarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek ma tylko zobrazować ogólną koncepcję pentagramu. Wg mnie powinien się zaczynać zaraz przy osi zegarka. Rysunek robiłem z tego obrazka co wyżej wstawiałem no i tak to wyszło, jakbym zmniejszył pentagram, to by nie pokryło całej tarczy.

 

Ale ogólna koncepcja ok?

Jak najbardziej - od początku zresztą mi przypadła do gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej - od początku zresztą mi przypadła do gustu :)

 

:)

 

Najlepiej by było, tak myślę, jakby zaczynał się gdzieś na 20-25 minucie. Jako mały, ale rozwijający się wzór - no i przechodził na resztę tarczy.

Subtarcze widziałbym, żeby były giloszowane jakoś inaczej, a wzór je omijał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek Bartka, najwyższa jakość, tanio nie będzie :)

Mnie wyglądem przypomina jakby był z cordovanu.

 

Pytałem - bardzo miły kolega - przy pięciu sztukach jest upust. Moim zdaniem cena adekwatna do wyglądu. Przekracza budżet ale ja jestem w stanie dołożyć do dzieła sztuki.

 

 

ale podsunęło mi to pewien pomysł także w związku z zmiłowaniem Leszka do tych wycinanej ze złota - mi zresztą też się podobają :)

 

wycinanie to tylko komercja ja lubię a raczej kocham tylko emalię

 

 

Nie uważasz , że ten kwiatko-pentagram w centrum nie jest trochę mało widoczny?

 

nie mam zdania :P , im bardziej zawiła tym mniej będziecie narzekać na jakość wykonania :lol: :lol: :lol:;)

 

 

 

 

Takie luźne spostrzeżenia. Kwiatowy wzór nie musi być cały i umieszczony centralnie, Lepiej dla kompozycjo, aby zacząć od lewej/fragment, wycinek/ i rozwijać wzór ku prawej. Wolne miejsce da odpocząć od natłoku................bez Horror vacui. W niedzielę posiedzę nad wzorem.

 

 

Panu komputer się zepsuł :-)

 

 

Właśnie też miałem napisać, że ten wzór nie musi zacynać się centralnie. A gdyby wychodził z którejś z subtarczy.

 

jw. ja jestem wzrokowcem waszych słów "nie wiedzę " :D :D

 

 

Jak najbardziej - od początku zresztą mi przypadła do gustu :)

 

 

 

Ale ogólna koncepcja ok?  Robimy regulatora ? Na mołni ? Koperta kwadrat czy okrąg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy regulatora!!!

 

Najlepiej na Unitasie, ale mołnjia też może być, choć najładniej dla mnie regulator wygląda ze wskazówkami w jednej linii. Tu się zdaję na wybór większości i możliwości modyfikacji mechanizmu.

 

Najbardziej lubię koperty okrągłe, koperta w tym rozmiarze w kwadracie wyszłaby ogromna.

 

Jaki koszt paska Bartek zaśpiewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy regulatora!!!

 

Najlepiej na Unitasie, ale mołnjia też może być, choć najładniej dla mnie regulator wygląda ze wskazówkami w jednej linii. Tu się zdaję na wybór większości i możliwości modyfikacji mechanizmu.

 

Najbardziej lubię koperty okrągłe, koperta w tym rozmiarze w kwadracie wyszłaby ogromna.

 

Jaki koszt paska Bartek zaśpiewał?

 

Jak Unitas to malujecie inny układ.

 

Jak jest cena najtanszego Unitasa Szwajcarskiego ??

 

Paski cena na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli nie ma większych sprzeciwów to zatwierdźmy raz i oficjalnie tę Mołnię :).

Co za tym przemawia?:

1. Mam już przerobioną właściwie do tego wczoraj zrobiłem przyrząd tak żeby każda sztuka była identyczna co do dokładności umieszczenia tej przeniesionej godziny.

2. Te pięć sztuk to będzie chyba pierwsze i ostatnie 5szt. na tym mechanizmie także top limitacja (jak się uda to w przyszłości będziemy robili w oparciu o Unitasy, których koszt nie tylko zakupu będzie znacznie wyższy.

3. Już zaczęliśmy debatować o wyglądzie , giloszach itd także szkoda czasu na zmiany koncepcji.

4. Jest to prawdopodobnie dla każdego z nas jakieś nowe doświadczenie także lepiej zrobić coś prostego a solidnie niż się wykosztować i zostać z pensetą w nocniku.

 

Jeśli chodzi o Unitasa to czekam na swojego na którym będę robił doświadczenia i w odpowiednim czasie wszystkim się z Wami podzielę ale to jest temat na następny projekt. Czy jesteście za?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli nie ma większych sprzeciwów to zatwierdźmy raz i oficjalnie tę Mołnię :).

Co za tym przemawia?:

1. Mam już przerobioną właściwie do tego wczoraj zrobiłem przyrząd tak żeby każda sztuka była identyczna co do dokładności umieszczenia tej przeniesionej godziny.

2. Te pięć sztuk to będzie chyba pierwsze i ostatnie 5szt. na tym mechanizmie także top limitacja (jak się uda to w przyszłości będziemy robili w oparciu o Unitasy, których koszt nie tylko zakupu będzie znacznie wyższy.

3. Już zaczęliśmy debatować o wyglądzie , giloszach itd także szkoda czasu na zmiany koncepcji.

4. Jest to prawdopodobnie dla każdego z nas jakieś nowe doświadczenie także lepiej zrobić coś prostego a solidnie niż się wykosztować i zostać z pensetą w nocniku.

 

Jeśli chodzi o Unitasa to czekam na swojego na którym będę robił doświadczenia i w odpowiednim czasie wszystkim się z Wami podzielę ale to jest temat na następny projekt. Czy jesteście za?

 

 

Jestem ZA. Mołnija oznacza postęp w projekcie, nie ma co zmieniać koncepcji.

 

Unitas będzie w kolejnym projekcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, więc jestem ZA!

 

Poza tym układ jaki powstał na Mołniji nawet mi się podoba, jest ciekawy i asymetryczny. Pasuje do projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem pentagram po prawej. Lepiej chyba wygląda, ciekawiej...co sądzicie?

 

post-87540-0-18818800-1458321085_thumb.png

 

post-87540-0-44321600-1458321096_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-87540-0-72469800-1458321134_thumb.png

 

Leszku, dałoby radę coś takiego wymodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy. Ciężko mi sobie ten wzór wyobrazić na tarczy, tej grafiki jakoś nie widzę.

 

Wg mnie powinniśmy bardziej w stonę pierwowzoru iść, jak na zdjeciu.

post-69167-0-47599400-1458321807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli nie ma większych sprzeciwów to zatwierdźmy raz i oficjalnie tę Mołnię :).

Co za tym przemawia?:

1. Mam już przerobioną właściwie do tego wczoraj zrobiłem przyrząd tak żeby każda sztuka była identyczna co do dokładności umieszczenia tej przeniesionej godziny.

2. Te pięć sztuk to będzie chyba pierwsze i ostatnie 5szt. na tym mechanizmie także top limitacja (jak się uda to w przyszłości będziemy robili w oparciu o Unitasy, których koszt nie tylko zakupu będzie znacznie wyższy.

3. Już zaczęliśmy debatować o wyglądzie , giloszach itd także szkoda czasu na zmiany koncepcji.

4. Jest to prawdopodobnie dla każdego z nas jakieś nowe doświadczenie także lepiej zrobić coś prostego a solidnie niż się wykosztować i zostać z pensetą w nocniku.

 

Jeśli chodzi o Unitasa to czekam na swojego na którym będę robił doświadczenia i w odpowiednim czasie wszystkim się z Wami podzielę ale to jest temat na następny projekt. Czy jesteście za?

 

1. ja jestem na NIE -  są 3 wskazówki i ma brzydki układ. Ale oczywiście dostosuję się do większości dla dobra "spółki" :-)

2. to nie jest limitacja - takie same gotowe regulatory w kopercie sprzedają w rosji za 120 USD i zawsze tak będzie postrzegany.

3.  mechanizm mołni należy dopasować do koperty co też rodzi duże trudności.

4. dlatego w założeniach przyjmowałem jako opcja zwykły zegarek bez funkcji regulatora

 

 

Jestem ZA. Mołnija oznacza postęp w projekcie, nie ma co zmieniać koncepcji.

 

Unitas będzie w kolejnym projekcie :)

 

Ok. :-)

 

Mamy jeszcze 10 punktów do zgrania możemy jeszcze z decyzją mechanizmu chwilę poczekać :-)

 

 

 

Ja się nie znam, więc jestem ZA!

 

Poza tym układ jaki powstał na Mołniji nawet mi się podoba, jest ciekawy i asymetryczny. Pasuje do projektu.

 

ok :-)

 

............krótko: JESTEM ZA

 

ok. ;-)

 

 

attachicon.gifkoncept3.png

 

Leszku, dałoby radę coś takiego wymodzić?

 

Wiesz jutro sprawdzę czy nożem można wyciąć takie małe "pętelki" bo może się tak zdarzyć że linie się w wierzchołkach powyrywają.

 

Czy myślisz o takim układzie ? 

 

12530853_999428126798104_1395362428_n.jp

 

 

No to ja pierwszy. Ciężko mi sobie ten wzór wyobrazić na tarczy, tej grafiki jakoś nie widzę.

 

Wg mnie powinniśmy bardziej w stonę pierwowzoru iść, jak na zdjeciu.

 

 

Też tak uważam ale się dostosuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdług mnie natomiast jest lepiej niż na tym pierwszym roboczym virtualu... Ale zzgadzam się z Leszkiem, że coś trzeba poprawić , że tak powiem chyba zagęścić. Z tym, że trudno to nawet narysować - próbowałem coś dzisiaj spłodzić na bazie tego w corelu i poległem.

Może z tej Róży Wenus wykorzystać tylko ten środkowy kwiatek do logotypu a resztę zrobić coś w stylu tego co nam Leszek już pokazywał, czyli gęstego drobnego giloszu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja jestem na NIE -  są 3 wskazówki i ma brzydki układ. Ale oczywiście dostosuję się do większości dla dobra "spółki" :-)

2. to nie jest limitacja - takie same gotowe regulatory w kopercie sprzedają w rosji za 120 USD i zawsze tak będzie postrzegany.

3.  mechanizm mołni należy dopasować do koperty co też rodzi duże trudności.

4. dlatego w założeniach przyjmowałem jako opcja zwykły zegarek bez funkcji regulatora

Ad.1. Hmn... 3 wskazówki to atut Leszku według mnie... co do układu to wierz mi że mechanicznie jest najbardziej niezawodny. Dokładając kolejne przekładnie zwiększamy opory, punkty newralgiczne itd...

Ad.2. No fakt to jest jakiś argument choć nie z takimi tarczami :)

Ad.3. Sprawdzę jego kompatybilność z tymi które mam i dam znać ...

Ad.4. Może inni nam wybaczą ale czy my sami sobie wybaczymy porzucenie "projektu regulator"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdług mnie natomiast jest lepiej niż na tym pierwszym roboczym virtualu... Ale zzgadzam się z Leszkiem, że coś trzeba poprawić , że tak powiem chyba zagęścić. Z tym, że trudno to nawet narysować - próbowałem coś dzisiaj spłodzić na bazie tego w corelu i poległem.

Może z tej Róży Wenus wykorzystać tylko ten środkowy kwiatek do logotypu a resztę zrobić coś w stylu tego co nam Leszek już pokazywał, czyli gęstego drobnego giloszu?

 

No ja właśnie też tego narysować nie potrafiłem :) Mi nie chodzi o stricte takie linie, a o ułożenie tak mniej więcej tego drobnego giloszu. Tak, żeby to się mniej więcej tak układało. Jestem absolutnie przeciwny grawerowaniu takiego wzoru, a po prostu myślałem nad takim poprowadzeniem giloszu.

 

Ten kwiatek do logo jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.