Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beriam

Jednozegarkowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakiś czas temu pisałem posta w tym dziale dotyczącego aviatora w granicach 600 pln, zegarek nabyłem,  wszystko ok, ale wielkość  45mm okazała się mało wygodna.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130723-aviator/?do=findComment&comment=1664671

Szukam dalej …

 

Jestem typowym jednozegarkowcem,  szukam złotego środka do 1000 pln.

 

Tematu by nie było, gdyby nie fakt, ze od wcześniej wiosny do później jesieni dużo latam rowerem w terenie mieszanym, wiec automat odpada, a szkoda, bo w tych widełkach jest wiele modeli, które mi się podobają.

Biorąc pod uwagę treści , które wyszukałem w internecie, pozostają opcje: kwarc, eco-drive lub solar , kinekt, tez da rade ?

Wielkość  w moim przypadku to max 43mm, ze wskazaniem na 41

 

Kilka zegarków, które spodobały mi się.

 

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-SEIKO-CHRONOGRAPH-SNN231P2/3253

https://www.zegarki24h.pl/3525,seiko-snda57p1.html

http://www.chrono24.pl/seiko/kinetic-smy141p1-herren-42-mm-10-atm--id3312326.htm

 

 

Dodam, ze jestem laikiem, wiec wszelakie sugestie będą mile widziane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro automat odpada to kinetika też bym odpuścił. ma podobną "podatność" na uszkodzenia. poza tym kierunek dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizeny z Eco drive .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przy jeździe rowerem raczej musi to być pasek a nie bransoleta, bo bransoleta będzie się ciągle obijać na nadgarstku. A im cięższy zegar, tym bardziej.

 

Bardzo fajnie są zrobione Citizeny tego typu, polecałbym model BM8470-11E, o taki.

 

BM8470-11E.jpg

 

Świetnie wygląda na założonym brązowym pasku skórzanym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przy jeździe rowerem raczej musi to być pasek a nie bransoleta, bo bransoleta będzie się ciągle obijać na nadgarstku.

 

A ja bym jednak szedł w stronę zegarka na bransolecie - jeśli będzie przeszkadzać to zawsze można zamienić na pasek, którego dokupienie nie jest tak problematyczne jak dokupienie bransolety.

 

Proponowałbym któregoś  Citizena BJ7010 - zegarki maja 42mm ale ze względu na "krótkie uszy" na nadgarstku wydaja się mniejsze, albo AS2020 tutaj jest co prawda 44mm ale koperta w tym samym stylu co poprzednik i też wygląda na mniejszy, świetnie się układa na nadgarstku...

 

;)

 

2danhpd.jpg

 

hrc28h.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko kup AS2020 do 1000zł. nawet za granicą jest po 365$ czyli 1400zł + ewentualny Vat = ok 1800zł.

autor nie wspominał o używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję, za zainteresowanie.

 

Dodam ze przez chwile miałem snk809, gdzie bardzo spodobała mi się jego matowa faktura, chciałbym, a by nowy nabytek tez się tym faktem odznaczał.

Co do eco drive, jakoś nic nie wpadło mi w oko, atlantic ponoć dość awaryjny z tego co znalazłem w sieci, oczywiście mogły być to stronnicze wypowiedzi.

Wenger ? To taki swiss Timex ?

 

W tym budżecie jest opcja szafiru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiss made w ten cenie ma się kiepsko. Citizen, to znacznie lepszy wybór . Znacznie lepszy stosunek jakości do ceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój faworyt Citizena to jest nowa, zmieniona edycja popularnego modelu BM-6400. Niestety z tego, co pamiętam jej recenzje były raczej negatywne. Nie pamiętam dokładnych zarzutów, jakie wysuwano, ale chodziło bodajże o to, że koperta jest za duża lub coś ze wskazówkami. Osobiście uważam, że w starym BM-6400 ładniej wyglądały te indeksy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, ale jakoś mi nie podszedł.

Oczywiście to nie znaczy, ze czegoś mu brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

bylo kupic odemnie :) ale juz po ptokach. mialem bm7129 za 500

 

 

Dobry model zegarka podałeś? Nie mogę go znaleźć w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zakupu trochę odsunął się w czasie, inne pilniejsze wydatki.

Przemyślałem temat i stwierdziłem, ze idea zegarka z przeznaczeniem do wszystkiego jest trochę na siłę.

 

Jeśli chodzi o rower, to zawsze mam przy sobie telefon, gdyby coś, wiec zegarek, aż tak potrzebny nie jest.

 

Moja uwaga skupiła się na skx007.

Zakładam, ze juz nie będzie takich rewelacji jak z http://zegarkiclub.pl/forum/topic/129267-snk809k2-problem/

 

Ten sklep jest godny zaufania ? http://www.skywatches.com.sg/reviews/seiko-automatic-200m-scuba-dive-watch-stainless-steel-skx007k2.htm

 

Oryginalna bransoleta na jaki jest mniej więcej nadgarstek - ja mam +- 18cm ?

Tolerancja chodu to ? Wiem, ze automaty to zależnie od sztuki .

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry na nadgarstek 18mm, tolerancja chodu z reguły mieści się do 10 sekund (fajny zegarek, moim zdaniem dużo zyskuje na żywo). Co do sklepu chyba jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa jest mega długa, ja mam łapę 17cm i zdjąłem z 5 ogniw.

 

Sklep jest ok, też mam od nich, choć to nie ja kupowałem :)

 

To świetny zegarek choć ma swoje minusy: brak stop sekundy oraz średnia dokładność chodu, ale to zależy od sztuki i regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś alternatywa w tych pln ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałem chwile i jedyne co moze zagrozić Seiko jest Orient Mako USA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że obydwa te zegarki to dobry wybór w swojej cenie. Skx na pewno jest łatwiej sprzedać i lepiej trzyma cene (można sprzedać bez straty). A ostateczny wybór i tak musisz podjąć sam :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.